Duminica, 29 Martie 2015 Anunţuri     Galerie Foto     Harta judeţului     Harta Satu Mare     Coduri poştale     Party Foto
HomeLocaleInterneExterneSportLocalInternInternaţionalDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleBlogZone

CAUTA     Web  satumareonline.ro
Înfrângere și pentru voleibaliste
Duminica, 29 Martie 2015
CSM Satu Mare a pierdut duminică, 29 martie, cu scorul de 3 la 0, cel de-al treilea meci al play-out-ului Diviziei A1 la volei feminin. Partida s-a jucat de la ora 15.00, în deplasare la Cluj-Napoca. În urma înfrângerii suferite azi, scorul per total este de 2 la 1, în favoarea clujencelor. Cel de-al patrulea meci al turului se joacă luni, 30 martie, de la ora 12.00, în aceeași locație. continuare

Handbaliștii au pierdut la Sighișoara
Elevii lui Nicolae Istrate au pierdut sâmbătă, 28 martie, confruntarea cu HCM Sighișoara, scor 34-31, într-un meci ce s-a jucat în deplasare și a contat pentru etapa a XX-a a Diviziei A, Seria B, la handbal. Scorul la pauză a fost de 13 la 16, în favoarea sătmărenilor. Meciul a fost arbitrat de cuplul M. Brebu-B. Ciobea, ambii din Argeș. . În urma acestei înfrângeri, CSM Satu Mare rămâne cu 45 de puncte. continuare

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins și CSM Oradea
Echipa antrenată de Adriana Pricop, CSM Satu Mare, s-a impus azi, 29 martie, cu scorul de 60 la 68 în fața Universitatea CSM Oradea, în cel de-al treilea meci pentru stabilirea locurilor 11-14 a Ligii Naționale de Baschet Feminin. Partida s-a jucat la Arena de Baschet din capitală. Pe sferturi, scorul se prezintă astfel: 18-20, 19-12, 7-15 și 16-21. continuare

Două victorii în două zile pentru baschetbalistele de la CSM Satu Mare
Echipa de baschet a CSM Satu Mare a învins vineri, 27 martie, SCM CSS Craiova cu 70 la 50 în prima zi a turneului pentru stabilirea locurilor 14-11 din Liga Națională de Baschet Feminin. Partida s-a jucat la Arena de Baschet din capitală. Primul sfert a fost adjudecat de oltence, cu scorul de 14-11, însă a doua secvență a partidei le-a aparținut sătmărencelor. continuare

Fundația FARA a câștigat Cupa Antidiscriminării la fotbal
Vineri, 27 Martie 2015
Vremea frumoasă a tinut si vineri cu cei din echipa Asociației Stea, reușind astfel să ducă la bun sfârșit, în spirit de fairplay și solidaritate, campania Antidiscriminăre a persoanelor vulnerabile pe care a demarat-o la începutul acestei săptămâni. Alături de organizatorii au fost astăzi, pe miniterenul de fotbal al Direcției Județene pentru Sport și Tineret Satu Mare... continuare

Judoka Cristian Bodîrlău participă la Grand Prix-ul din Turcia
Joi, 26 Martie 2015
În perioada 27-29 martie, la Samsun (Turcia) va avea loc Grand Prix-ul de judo unde va participa și sportivul de la CSM Satu Mare, Cristian Bodîrlău (categoria 81 kg). Sătmăreanul nostru va intra în competiție sâmbătă, 28 martie. În cadrul turneului din Turcia vor participa sportivi din 70 de țări. Competiția din Turcia este una foarte importantă pentru sportiv. continuare

Cupa Antidiscriminare la fotbal a fost câștigată de Școala „Ion Creangă”
Și în acest an, echipa Stea și elevii din mai multe școli sătmărene au reușit să transmită mesajul de antidiscriminare a copiilor și tinerilor străzii printr-o competiție de fotbal găzduită miercuri, la Școala Gimnazială „Ion Creangă”. Încă de la începutul competiției, profesorii îndrumători și reprezentanții Asociației Stea au transmis elevilor mesajul de antidiscriminare. continuare

Două titluri de vicecampioni naționali pentru karateka de la CSM
Miercuri, 25 Martie 2015
Sâmbătă, 21 martie la Mediaș (județul Sibiu) a avut loc Campionatul Național de Copii organizat de Federația Română de Karate WKC, competiție dedicată micuților cu vârsta de până la 12 ani. La concurs au participat 47 de cluburi din toată țara, cu un număr total de 535 sportivi și peste 100 de echipe. Karateka de la CSM Satu Mare au reușit să facă față cu brio concurenței la categoriile... continuare

CSM Satu Mare a învins CS Universitatea Cluj cu 3 la 2
Marti, 24 Martie 2015
Echipa antrenată de Adrian Pricop a învins marți, CS Universitatea Cluj după un meci senzațional jucat în Sala „Ecaterina Both” din Satu Mare. După ce au fost conduse la seturi cu 0 la 2, elevele lui Pricop au revenit pas cu pas, și mai mult decât atât s-au impus cu 3 la 2. După înfrângerea suferită luni (23 martie) seara în fața aceleiași formații (1-3). continuare

Înfrângere pentru voleibaliste în primul meci din play-out
După un meci extrem de disputat, senioarele de la CSM Satu Mare au pierdut prima partidă jucată luni, în cadrul play-out-ului Diviziei A1 la volei feminin. Meciul jucat în Sala „Ecaterina Both” din Satu Mare în compania CS Universitatea Cluj s-a încheiat cu scorul de 1 la 3. Cea de-a doua partidă din cadrul play-out-ului se va juca marți. continuare

Voleibalistele junioare calificate la faza finală a campionatului naţional
Duminica, 22 Martie 2015
Echipa de volei junioare a CSM Satu Mare a învins CSS Blaj în ultimul meci al Turneului semifinal, competiție organizată în orașul nostru. După un meci extrem de disputat, elevele lui Adrian Pricop au reușit să treacă de blăjence cu scorul de 3 la 1. Dacă în primul set CSM Satu Mare a câștigat cu 25 la 15, următoarele seturi au fost extrem de disputate, cele două echipe mergând practic, cap la cap. continuare

Voleibalistele junioare de la CSM Satu Mare au mai obținut o victorie
Elevele lui Adrian Pricop au trecut cu bine și de confruntarea cu CSS Bega Timișoara, meci jucat sâmbătă, în cadrul Turneului semifinal de volei dedicat junioarelor. CSM Satu Mare a câștigat cele trei seturi, stabilind scorul final: 3-0. Scorul pe seturi se prezintă astfel: 25-15, 25-12 și 25-15. Echipa CSM-ului joacă duminică, 22 martie, ultimul meci din cadrul turneului semifinal cu CSS Blaj. continuare

Victorie pentru handbaliștii sătmăreni în fața propriilor suporteri
Sambata, 21 Martie 2015
Echipa de handbal a CSM Satu Mare și-a consolidat locul II în cadrul Diviziei A, Seria B, după ce a bătut sâmbătă, HCM Făgăraș, scor 29 la 27. A fost unul dintre cele mai dificile meciuri jucate de elevii lui Nicolae Istrate, cele două echipe mergând cap la cap până la sfârșitul partidei. La finalul primelor 30 de minute de joc cele două formații erau la egalitate, scor 12 la 12. continuare

Olimpia Satu Mare învinsă de FC Olt Slatina cu scorul de 2-1
Se pare că data de 21 martie nu e una cu noroc pentru Olimpia Satu Mare mai ales atunci când joacă pe teren propriu cu FC Olt Slatina. Sătmărenii au fost învinși sâmbătă, în meciul etapei 21 de formația oaspete cu scorul de 2-1. Dacă până acum sătmărenii nu au pierdut nici un meci pe teren propriu, au venit oltenii și le-au cam stricat „tradiția” pentru a doua oară consecutiv. continuare

Olimpia Satu Mare primește vizita formației FC Olt Slatina
Vineri, 20 Martie 2015
Olimpia Satu Mare primește, sâmbătă, de la ora 11.00, vizita formației FC Olt Slatina pentru a disputa meciul etapei 21 a Ligii a II-a, Seria 2 la fotbal. Formația sătmăreană este deja calificată, matematic, în play-off, dar asta nu înseamnă că nu va lupta să obțină cele trei puncte puse în joc și să continue „tradiția”, aceea de a nu pierde nici un meci pe teren propriu. continuare

Intern

Rapid – Olimpia 6 - 0
Vineri, 28 Septembrie 2012
Rapid Bucureşti a făcut scor cu Olimpia Satu Mare joi seara într-un meci jucat pe stadionul Giuleşti în 16-imile de finală ale Cupei României la fotbal. Rapidul merge în "optimi", eliminând o formaţie din Liga a III-a, care a făcut 10 ore cu autocarul şi care a reuşit să-şi creeze două ocazii bune de gol, câte una pe repriză, salvate de Albuţ. În plus, în prelungiri, Olimpia a irosit şi un penalty.