Sambata, 22 Noiembrie 2014 Anunţuri     Galerie Foto     Harta judeţului     Harta Satu Mare     Coduri poştale     Party Foto
HomeLocaleInterneExterneSportLocalInternInternaţionalDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleBlogZone

CAUTA     Web  satumareonline.ro
Olimpia Satu Mare primește vizita formației Fortuna Câmpina
Joi, 20 Noiembrie 2014
Olimpia Satu Mare joacă sâmbătă, de la ora 11.00, pe teren propriu, meciul etapei a XIV-a a Ligii a II-a, Seria 2 la fotbal în compania formației AFC Fortuna Câmpina. Elevii lui Tibi Csik întâlnesc sâmbătă o echipă bună, bine organizată, care se situează pe locul 2 în clasament cu 24 de puncte, dar acest lucru nu îi sperie deloc pe sătmăreni. „Toată lumea e aptă de joc pentru meciul de sâmbătă, cu dorință mare de victorie”. continuare

Karateka de la CSM Satu Mare participă la Cupa României
La acest sfârșit de săptămână, secția de karate a CSM Satu Mare participă cu 18 sportivi la Cupa României la Karate WKC. Lotul este însoțit de antrenorii Mihai Hanga și Florin Curileac, iar din echipă fac parte și lotul de seniori alcătuit din Igor Bălăcescu, Florin Mihali și Laurențiu Călugăru, medaliați cu argint la Campionatul European, respectiv cadetul Răzvan Tinca, medaliat cu aur la Campionatul Mondial. continuare

Arbitrajul lui Vasile Fușle jr apreciat la Campionatele Europene
Marti, 18 Noiembrie 2014
Judoka Vasile Fușle jr. s-a întors luni, de la Campionatele Europene de Judo U23 care au avut loc în Polonia, în orașul Wroclaw. Competiția s-a desfășurat în perioada 14-16 noiembrie. „Am reprezentat România în calitate de arbitru continental. În total am fost 18 arbitri din 18 țări diferite ale Europei, care am fost selecționați de către Comisia Europeană de Arbitri, deoarece în timpul luptelor arbitrajul este total neutru”. continuare

Volei: Bacău - Satu Mare 3-0
Sambata, 15 Noiembrie 2014
Voleibalistele de la CSM Satu Mare au pierdut sâmbătă în fața echipei CS Știința Bacău cu scorul de 3 la 0. Meciul s-a jucat în deplasare, cu începere de la ora 11.00, și a contat pentru etapa a VI-a a Diviziei A1 la volei feminin. Partida a fost arbitrată de cuplul din Iași alcătuit din I. Bârsan și C. Ouatu. Fetele lui Adrian Pricop au pierdut primul set cu 26 la 24. Dacă în prima parte a meciului gazdele au avut ceva emoții, în următoarele două seturi au dominat jocul. continuare

Handbal: Satu Mare - Sibiu 40-30
Elevii lui Nicolae Istrate au învins sâmbătă, pe teren propriu, HC Sibiu, într-un meci ce a contat pentru etapa a IX-a a Diviziei A la handbal masculin. Partida arbitrată de I. Barbu și Gh. Badiu s-a jucat de la 11.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre. Meciul a fost dominat de la un capăt la altul de CSM Satu Mare. Prima repriză s-a terminat cu un avantaj de nouă goluri pentru formația sătmăreană. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 23 la 14. continuare

Demonstrații de scrimă la Liceul Romano-Catolic „Ham Janos”
Joi, 13 Noiembrie 2014
Spadasinii Adrian Szilagyi și Adrian Pop de la CSM Satu Mare, respectiv Adam Macska, David Ziman, Melani Pfeifer și Boglarka Szabo de la CS Satu Mare au susținut miercuri, o acțiune de promovare a scrimei în rândul elevilor. Demonstrația sportivă s-a desfășurat, cu începere de la ora 12.50, în curtea Liceului Romano-Catolic „Ham Janos” din Satu Mare. continuare

Vasile Fușle jr. va arbitra în cadrul Campionatelor Europene
Unul dintre cei mai apreciați judoka, atât pe plan național, cât și internațional, Vasile Fușle jr., va arbitra, la sfârșitul acestei săptămâni, la Campionatele Europene de Tineret U 23, competiție ce se va desfășura în perioada 14-16 noiembrie, în orașul Wroclaw din Polonia. Vasile Fușle jr. este arbitru din 2000, iar din 2012 este Arbitru Continental de Judo. continuare

Seletye David și Seletye Norbert, locul 4 la îndemânare
Marti, 11 Noiembrie 2014
La sfârşitul săptămânii trecute în Cehia, lângă peștera Macocha, în jurul localității Blansko au avut loc etapele IX și X din cadrul Campionatului Est European CEC ORI CUP 2014 și premierea concurenților la final de sezon. România a fost reprezentată de patru echipaje (unul din Brăila, unul din Timișoara si două din Satu Mare). În concurs s-au înscris 27 de echipaje. continuare

Judoka Eduard Nicolaescu la Campionatele Europene de Tineret
În perioada 14-16 noiembrie, în localitatea Wroclaw(Polonia)vor avea loc Campionatele Europene de tineret la judo. La această competiție din partea CSM Satu Mare va participa judoka Eduard Nicolaescu (categoria73 kg).Sportivul sătmărean va face deplasarea alături de echipa națională din care mai fac parte șase judoka băieți și patru fete. continuare

Medalie de bronz pentru pugiliștii sătmăreni la CN de box
La Iaşi s-a desfăşurat, în perioada 6-9 noiembrie, Campionatul Naţional de box speranţe olimpice, competiție la care au participat și trei pugiliști de la AS Olimpia Căuaș. Delegația formată din Ciprian Meszaros (64 kg), Raul Şerban şi luptătorul-pugilist Ovidiu Lăpuşte la 75 de kg și preparatorul fizic, respectiv, antrenorul secund, Mihai Stan s-a întors acasă cu o medalie de bronz. continuare

Handbal masculin: UNIT Alba Iulia - CSM Satu Mare 26-35
Duminica, 09 Noiembrie 2014
Handbaliștii de la CSM Satu Mare s-au impus fără probleme în fața echipei UNIT Alba Iulia cu scorul de 26 la 35. Meciul s-a jucat în deplasare și a contat pentru etapa a VIII-a a Diviziei A, Seria B, la handbal masculin.Sătmărenii au dominat ambele reprize reușind să se impună la finalul partidei cu un avantaj de 9 goluri. La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 11 la 18, în favoarea sătmărenilor. continuare

Învinse pe teren propriu
Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, în fața mult mai experimentatei CSU Alba Iulia, cu scorul de 72 la 84. Partida a contat pentru etapa a X-a a Ligii Naționale de baschet feminin. Elevele Adrianei Pricop au cedat pe teren propriu în fața celor de la CSU Alba Iulia. Scorul final al partidei a fost de 72 la 84 (16-22, 21-17, 13-27 și 22-18). continuare

Voleibalistele au învins formația Universitatea Craiova
Voleibalistele de la CSM Satu Mare s-au impus sâmbătă, în fața SCM Universitatea Craiova cu scorul de 3 la 1. Partida a contat pentru etapa a V-a a Diviziei A1 la volei feminin. După primele două seturi câștigate (25-18 și 25-19) de către CSM Satu Mare, craiovencele au reușit să se impună în setul trei (22-25). continuare

Alex Boștină aduce victoria Olimpiei
Sambata, 08 Noiembrie 2014
Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul etapei a 12-a a Ligii a II-a, Seria II la fotbal în compania formației FC Caransebeș. Olimpia a învins formația oaspete cu scorul de 2-1. „Galben-albaștrii” și-au luat astăzi revanșa, spunem asta deoarece în meciul din turul campionatului au fost învinși de formația din Caransebeș cu scorul de 1-0. continuare

Luptătorii sătmăreni concurează la Campionatul Național
Vineri, 07 Noiembrie 2014
Pe parcursul acestui week-end, la Târgoviște vor avea loc finalele Campionatului Național de lupte greco-romane Under 16, unde vor concura și 11 luptători de la CS Satu Mare – Cetate Ardud. Alături de antrenorii Tudor Barbul şi Claudiu Blaga au făcut deplasarea psortivii Marian Zaha (35 kg), Marius Bulgăr (38 kg), Andrei Buzilă (47 kg), Cătălin David (53 kg), Andreea Pataki (57 kg – lupte libere), Andrei Barbul şi Răzvan Filip la 59 kg, Peter Peck (66 kg), Gerhard Diczik (85 kg). continuare

Intern

Rapid – Olimpia 6 - 0
Vineri, 28 Septembrie 2012
Rapid Bucureşti a făcut scor cu Olimpia Satu Mare joi seara într-un meci jucat pe stadionul Giuleşti în 16-imile de finală ale Cupei României la fotbal. Rapidul merge în "optimi", eliminând o formaţie din Liga a III-a, care a făcut 10 ore cu autocarul şi care a reuşit să-şi creeze două ocazii bune de gol, câte una pe repriză, salvate de Albuţ. În plus, în prelungiri, Olimpia a irosit şi un penalty.