Sambata, 25 Octombrie 2014 Anunţuri     Galerie Foto     Harta judeţului     Harta Satu Mare     Coduri poştale     Party Foto
HomeLocaleInterneExterneSportLocalInternInternaţionalDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleBlogZone

CAUTA     Web  satumareonline.ro
Echipa de fotbal a polițiștilor sătmăreni, locul 6 la Cupa Mondială
Joi, 23 Octombrie 2014
În Groenco, Olanda, a avut loc, la sfârșitul săptămânii trecute, a 32-a ediție a Cupei Mondiale la Fotbal a Poliției, intitulată World Police Indoor Soccer Tournament. La competiție au fost prezente 38 de țări, 176 de echipe din care 87 cu vârste sub 35 de ani, 64 peste 35 de ani și 35 de echipa de fete. Județul Satu Mare a fost reprezentat de o delegație de 14 jucători polițiști care fac parte din echipa Municipiului Satu Mare IPA. Deplasarea acestora a fost sponsorizată de Autoreflex. continuare

Baschet : CSM Satu Mare - BCM Tymes Timișoara 70-74
Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut miercuri, pe teren propriu, bătălia în fața fetelor de la BCM Tymes Timișoara, cu scorul de 70 la 74. Meciul s-a jucat la ora 18.00 și a contat pentru etapa a VI-a a Ligii Naționale de baschet feminin. CSM-ul a pierdut primul sfert cu scorul de 16 la 19, dar a reușit să se impună în sfertul secund cu 21 la 16. Astfel, echipa antrenată de Adriana Pricop a intrat la vestiare cu un avantaj de două puncte (37-35). După pauză, timișorencele au intrat mult mai motivate în teren. continuare

Sătmăreanul Răzvan Tinca este campion mondial la karate
Marti, 21 Octombrie 2014
Karateka de la CSM Satu Mare au cucerit cinci medalii la Campionatul Mondial WUKF ce a avut loc, în perioada 15-20 octombrie, în Szczecin (Polonia). Eroul lotului sătmărean a fost sportivul Răzvan Tinca cu două medalii de aur la kumite echipe shobu sanbon, respectiv shobu sanbon rotativ cadeti, și argint la kumite shobu sanbon individual cadeți, având trei finale de infarct învingând țara gazdă, Polonia, și reprezentanții Italiei. De asemenea, doi sportivi sătmăreni și-au mai adjudecat două medalii de bronz. continuare

Record de medalii pentru judoka sătmăreni la Naționale
Duminica, 19 Octombrie 2014
Sâmbătă și duminică s-au desfășurat la Iași Campionatele Naționale de judo la seniori individual. La această competiție CSM Satu Mare a cucerit un număr record de medalii. Performerul delegației noastre este Cristian Bodârlău, care a devenit campion național la categoria de 90 kg. Medalii de bronz au luat următorii sportivi: Cristian Sereș (60 kg), Remus Lazea (66 kg), Eduard Nicolaescu (73 kg) și Lorand Samel (100 kg). Samel a luat medalia de bronz și în a doua zi a competiției, la „Open”. continuare

Baschet feminin: CSM Târgovişte – CSM Satu Mare 94-46
CSM Târgovişte s-a impus fără probleme în faţa baschet-balistelor de la CSM Satu Mare, cu scorul de 94 la 46. Duelul dintre cele două echipe a avut loc sâmbătă de la ora 17.00, în Sala Sporturilor din Târgovişte. Partida a contat pentru etapa a V-a a Ligii Naţionale la baschet feminin. Satu Mare s-a aliniat la startul partidei cu „cvintetul”: Adams, Szmutku, Ferenczi, Radovic şi Ross. Sătmărencele şi-au adjudecat primul sfert cu scorul de 16 la 18, după care au pierdut sfertul secund cu 26-7. continuare

Volei feminin: CSM Târgovişte – CSM Satu Mare 3-1
Voleibalistele de la CSM Satu Mare au pierdut sâmbătă duelul din cadrul etapei a II-a a Diviziei A1 la volei feminin cu scorul de 3-1. Elevele lui Adrian Pricop au jucat în deplasare, pe terenul târgoviştencelor. În primul set gazdele s-au impus categoric în faţa sătmărencelor cu scorul de 25 la 9. Setul secund a fost adjudecat de voleibalistele de la CSM Satu Mare (24-26), reuşind astfel să reechilibreze partida la general. continuare

Handbal: CSM Satu Mare - HCM Sighișoara 44-28
Sambata, 18 Octombrie 2014
Handbaliștii de la CSM Satu Mare au primit sâmbătă vizita celor de la HCM Sighișoara, echipă în fața căreia s-au impus cu scorul de 44 la 28. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 26 la 13, balanța înclinând în favoarea elevilor lui Nicolae Istrate. Sătmărenii au controlat de la început până la capăt meciul. Diferența s-a văzut încă din primele minute ale partidei. În minutul 20 al primei reprize, CSM Satu Mare avea un avantaj de nu mai puțin de zece goluri. continuare

Leonard Doroftei vine la Satu Mare
Vineri, 17 Octombrie 2014
Preşedintele Federaţiei Române de Box, Leonard Doroftei, ajunge vineri seara la Satu Mare. Aşa cum am mai anunţat, “Moşu“ va fi prezent într-o vizită de lucru, care are ca scop resuscitarea boxului românesc şi implicit al celui sătmărean. Invitaţia de a veni în oraşul nostru îi aparţine secretarului Asociaţiei Judeţene de Box şi preşedintelui secţiei de box de la ASOlimpia Căuaş, Florin Mulcuţan. Doroftei va ajunge în jurul orei 22.00 la Satu Mare. continuare

Karateka de la CSM Satu Mare participă la Campionatul Mondial
Joi, 16 Octombrie 2014
Sportivi componenți ai Secției de karate din cadrul CSM Satu Mare, participă în perioada 16-20 octombrie la Campionatul Mondial de Karate WUKF pentru copii, cadeți și juniori. Competiția se desfășoară în orașul Szczecin (Polonia). Sportivii de la CSM Satu Mare sunt pregătiți de: Mihai Hanga, Florin Curelea, Robert Soos, Csatari Attila, Igor Bălăcescu și Florin Mihali. continuare

Judoka de la CSM Satu Mare participă la Campionatul Național
Echipa de judo a CSM Satu Mare se deplasează vineri, la Iași, acolo unde sâmbătă, 18, respectiv duminică 19 octombrie, se va desfășura finala Campionatului Național de seniori la proba de individual. CSM Satu Mare face deplasarea la această competiție cu următorii sportivi: Cristian Sereș (categoria 60 kg), Remus Lazea (66 kg), Eduard Nicolaescu (73 kg), Marian Halas (81 kg), Cristian Bodârlău (90 kg). continuare

Voileibalistele au debutat cu dreptul în prima ligă
Echipa de volei a CSM Satu Mare şi-a făcut debutul cu dreptul în prima ligă din România. În meciul, jucat miercuri, pe teren propriu, elevele lui Adrian Pricop au învins LPS Piatra Neamţ cu scorul de 3 la 1. Meciul a contat pentru prima etapă a Diviziei A1 la volei feminin. Voleibalistele noastre au început excelent meciul şi s-au impus în primul set cu 25 la 17. Setul secund a fost ceva mai echilibrat. continuare

HCM Făgăraș-CSM Satu Mare 30-28
Elevii lui Nicolae Istrate au pierdut, în deplasare, în fața HCM Făgăraș, într-un meci ce s-a disputat miercuri, 15 octombrie. La sfârșitul partidei, tabela de marcaj arăta scorul de 30 la 28, în favoarea gazdelor. Meciul a contat pentru etapa a VI-a din cadrul Diviziei A, Seria B, la handbal masculin. Echipa CSM Satu Mare se întoarce învinsă după meciul cu HCM Făgăraș, deși au gestionat destul de bine prima repriză. continuare

Olimpia Satu Mare a învins FC Bihor cu 2-1
Miercuri, 15 Octombrie 2014
Olimpia Satu Mare a învins miercuri, pe teren propriu, formația FC Bihor în meciul etapei a opta a Ligii a II-a la fotbal. În prima parte a jocului, au fost ocazii puține din partea ambelor echipe, poate și din cauza ploii care nu a încetat să cadă. Oaspeții au avut o ocazie prin Florin Pop care a șutat la poarta gazdelor, însă Anca a reținut balonul fără probleme. Florin Mureșan a reușit să deschidă scorul în minutul 35. continuare

Luptătorii sătmăreni s-au calificat la finala Campionatului Național
Marti, 14 Octombrie 2014
Sala de lupte de la Mădăras a fost zilele trecute, gaza etapei de zona din cadrul Campionatului Național de lupte pentru copii 2 (U14). La competiție au participat luptători din Braşov, Baia Mare, Bistriţa, Oradea şi CS Satu Mare-Cetate Ardud. Luptătorii sătmăreni au dominat competiţia, 12 dintre sportivii pregătiţi de Tudor Barbul au obţinut calificarea la finala care va avea loc pe 25 octombrie la Târgovişte. continuare

ACR-Rider’s Satu Mare, locul VI la Campionatul Est European
Luni, 13 Octombrie 2014
La sfârșitul săptămânii trecute, în Slovacia, lângă munții Tatra în jurul localității Spisska Bela au avut loc etapele VII-VIII din cadrul Campionatului Est European Cec Ori Cup 2014, raliuri de orientare și îndemânare. România a fost reprezentată de patru echipaje din Brăila, Timișoara și două din Satu Mare. În total, în concurs au fost înscrise 27 de echipaje din cele cinci țări participante, Cehia, Slovacia, Ungaria, România și Polonia. continuare

Intern

Rapid – Olimpia 6 - 0
Vineri, 28 Septembrie 2012
Rapid Bucureşti a făcut scor cu Olimpia Satu Mare joi seara într-un meci jucat pe stadionul Giuleşti în 16-imile de finală ale Cupei României la fotbal. Rapidul merge în "optimi", eliminând o formaţie din Liga a III-a, care a făcut 10 ore cu autocarul şi care a reuşit să-şi creeze două ocazii bune de gol, câte una pe repriză, salvate de Albuţ. În plus, în prelungiri, Olimpia a irosit şi un penalty.