Vineri, 19 Decembrie 2014 Anunţuri     Galerie Foto     Harta judeţului     Harta Satu Mare     Coduri poştale     Party Foto
HomeLocaleInterneExterneSportLocalInternInternaţionalDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleBlogZone

CAUTA     Web  satumareonline.ro
Judoka sătmăreni au obținut în acest an 41 de medalii
Marti, 16 Decembrie 2014
După mai multă vreme judo-ul sătmărean revine în fruntea sportului din județul nostru. În acest an sportivii Secției de Judo a CSM Satu Mare au cucerit 41 de medalii naționale și internaționale. Astfel, judoka de la CSM Satu Mare au un palmares de invidiat cu 22 de medalii naționale, respectiv 19 medalii internaționale.Tot în acest an, în premieră, CSM Satu Mare a avut echipă de judo în Divizia A. continuare

Cupa AJF Satu Mare la fotbal în sală
Luni, 15 Decembrie 2014
Asociația Județeană de Fotbal Satu Mare organizează în perioada 19-21 decembrie 2014, CUPA AJF Satu Mare la fotbal în sală, competiție la care au drept de participare echipele de Juniori A 1 (jucători născuți dupa 01.01.1996 și mai tineri), care participă în Liga IV Elite și Liga IV. Înscrierile se fac pâna joi18 decembrie, zilnic la sediul AJF Satu Mare, personal sau prin fax la 0261.714080 și la nr. de telefon 0744.504136 – președinte Szilagyi Ștefan. Nu se percepe taxă de participare! continuare

Înfrângere pentru handbaliști în ultimul meci al anului
Echipa de handbal a CSM Satu Mare a pierdut cu scorul de 35 la 36 în ultimul meci din acest an, jucat pe teren propriu, în compania HC Adrian Petrea Reşiţa. Meciul a contat pentru etapa a XIII-a a Diviziei A, Seria B, la handbal masculin. La pauză scorul a fost de 16 la 16. Pentru CSM Satu Mare au marcat: Olah (11 goluri), Clipea (6), Morar (6), Cristescu (6), Ungar (3) şi Mateş (3). continuare

CSM București - CSM Satu Mare 3-0
Duminica, 14 Decembrie 2014
Echipa antrenată de Adrian Pricop a pierdut sâmbătă seara în meciul jucat în deplasare, în compania CSM București, cu scorul de 3 la 0. Meciul a contat pentru penultima etapă din acest an (2014) a Diviziei A1 la volei feminin. Elevele lui Adrian Pricop au pierdut toate cele trei seturi din cadrul meciului jucat sâmbătă în capitală. Scorul pe seturi a fost următorul: 25-18, 25-14 și 25-9. continuare

Victorie pentru baschetbaliste în ultimul meci al anului
Sambata, 13 Decembrie 2014
În ultimul meci al anului, echipa de baschet a CSM Satu Mare a învins Phoenix Galaţi cu scorul de 86 la 80. Meciul s-a jucat vineri, de la ora 18.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare. Meciul a contat pentru etapa a XV-a a Ligii Naţionale la baschet feminin. Echipa oaspete a intrat greu în joc, astfel încât elevele Adrianei Pricop s-au impus şi au terminat primul sfert. continuare

Luptătorii sătmăreni au dominat competiția „Cupa Cetate Ardud”
Luni, 08 Decembrie 2014
Orașul Ardud a fost, la sfârșitul săptămânii, gazda celei de-a VII-a ediții a Cupei Cetate Ardud la lupte, care este considerat a fi un puternic turneu internațional. Competiția a adunat la start peste 200 de sportivi din România, Ucraina, Slovacia, Republica Moldova și Ungaria. Luptătorii de la CS Satu Mare – Cetate Ardud au urcat pe podium de 24 de ori. Concursul s-a desfășuraat pe două suprafețe de luptă la 24 de categorii de greutate. continuare

Conducătorii cluburilor sportive din județ sunt invitați la DJST
În vederea organizării „Galei Laureaţilor Sportului Sătmarean 2014” Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Satu Mare invită conducătorii structurilor sportive din judeţ la şedinţa de validare a rezultatelor obţinute de sportivii sătmăreni în anul 2014, luni 15 decembrie 2014 de la ora 12.00, la sediul instituţiei, str. Vasile Conta nr. 2. continuare

Handbaliștii au învins formația Național Sighișoara
Echipa de handbal a CSM Satu Mare a învins, în deplasare, Național Sighișoara cu scorul de 34 la 42. La pauză tabela de marcaj arăta 12 la 21, în favoarea elevilor lui Nicolae Istrate. Pentru CSM Satu Mare au marcat: Mateş (9 goluri), Ungar (8), Olah (6), Clipea (6), Morar (5), Varga (3), Cristescu (3), Pop (1) şi Pogyină (1). În următoarea etapă,CSM va juca pe teren propriu. continuare

Volei feminin: CSM Satu Mare - CSM Lugoj 3-0
Duminica, 07 Decembrie 2014
Elevele lui Adrian Pricop au învins sâmbătă CSM Lugoj cu scorul de 3-0, meciul contând pentru etapa IX a Diviziei A1 la volei feminin. Partida s-a jucat de la ora 18.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare. Echipa antrenată de Adrian Pricop a câştigat toate cele trei seturi (27-25, 25-18 şi 25-15). Emoţiile au fost mai mari în primul set, unde cele două echipe au mers cap la cap. continuare

Începe a VI-a ediție a Cupei Cetate Ardud la lupte
Vineri, 05 Decembrie 2014
La sfârșitul acestei săptămâni, la Ardud va avea loc ediția a VI-a a Cupei Cetate Ardud la lupte, iar mai multe detalii despre această competiție au fost oferite în cadrul unei conferințe de presă susținută de antrenorul Tudor Barbul, primarul Ovidiu Duma, secretarul Cristian Micle şi preşedintele AJL Daniel Chiorean. De la aceștia am aflat că turneul internațional se va desfășura la sala Colegiului Tehnic Ardud. continuare

Baschetbalistele s-au impus fără probleme la Craiova
Joi, 04 Decembrie 2014
În cadrul etapei a XIV-a a Ligii Naționale la baschet feminin, echipa antrenată de Adriana Pricop, CSM Satu Mare s-a impus în deplasare la Craiova cu scorul de 60 la 92. Meciul cu SCM CSȘ U Craiova s-a jucat joi, de la ora 12.00. CSM Satu Mare a dominat jocul din Sala „Ion Constantinescu” din Craiova și a câștigat într-o manieră categorică (29-16, 27-8, 24-18 și 12-18), scor final: 60-92. continuare

Cupa „Polipol” la karate ediția a II-a
Sâmbătă, 6 decembrie, în comuna Foieni, CS Zanshin împreună cu Secția de karate a CSM Satu Mare organizează cea de-a II-a ediție a Cupei „Polipol”, competiție sprijinită și sponzorizată de SC Polipol Mobila SRL. La competiție sunt așteptați 120 de karateka din: Foieni, Viile Satu Mare, Medieșu Aurit, Negrești-Oaș și Satu Mare. La concursul ce va avea loc în sala de sport al Școlii Gimnazinale din Foieni. continuare

Rezultate bune pentru sportivii de la Tapo Carei la „Cupa 1 Decembrie”
Clubul elevilor - Tapo Carei a participat la Cupa 1 Decembrie la tenis de masă, organizată la Zalău. La competiție au participat cluburi sportive din Cluj-Napoca, Salonta, Satu Mare, Cehu Silvaniei, Carei și Zalău. Careienii au obținut rezultate foarte bune la acest concurs. Rezultate: Szilagyi Paul locul I la 8-9 ani, Comiati Alexandra (Școala Gimnazială nr.1Carei) locul al II-lea la 6-7 ani. continuare

Baschetbalistele au luat bătaie de la Alba Iulia
CSU Alba Iulia a câștigat și a doua manșă din sferturile de finală a Cupei României la baschet feminin, trecând de CSM Satu Mare cu scorul de 93 la 65. Meciul s-a jucat, miercuri, în deplasare cu începere de la ora 16.00. Vă reamintim că în partida de tur, albaiuliencele au câștigat la Satu Mare cu scorul de 80 la 87. Echipa gazdă a câștigat toate cele patru sferturi (26-19, 28-16, 16-13 și 23-17). continuare

Triplu concurs sportiv de Revelion
Miercuri, 03 Decembrie 2014
În perioada 27-28 decembrie, de la ora 9.00, la Carei, în Sala de sport a Colegiului Tehnic „Iuliu Maniu”, va avea loc, cea de-a patra ediție a Cupei Revelionului la trei sporturi: handbal, baschet și fotbal în sală. Înscrierile se pot face telefonic până în data de 22 decembrie 2014, persoane de contact Brém Árpád (tel. 0744525051) şi Tabi Zsolt (tel. 0728883238). continuare

Intern

Rapid – Olimpia 6 - 0
Vineri, 28 Septembrie 2012
Rapid Bucureşti a făcut scor cu Olimpia Satu Mare joi seara într-un meci jucat pe stadionul Giuleşti în 16-imile de finală ale Cupei României la fotbal. Rapidul merge în "optimi", eliminând o formaţie din Liga a III-a, care a făcut 10 ore cu autocarul şi care a reuşit să-şi creeze două ocazii bune de gol, câte una pe repriză, salvate de Albuţ. În plus, în prelungiri, Olimpia a irosit şi un penalty.