Locale Altele
Sambata, 16 Ianuarie 2021
Sam, 16 Ian 2021
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Elevi premiaţi la concursul naţional „Mesajul meu antidrog”
CPECA Satu Mare  - Marti, 31 Mai 2011

Zeci de elevi de la mai multe licee şcoli generale din Satu Mare au participat marţi, la Centrul de Creaţie de pe strada 1 Decembrie 1918, la gala de premiere a fazei judeţene a concursului naţional de creaţie „Mesajul meu antidrog”.

Ajuns la cea de-a VII-a ediţie, concursul s-a desfăşurat în perioada februarie – iunie sub sloganul „Colorează-ţi viaţa altfel”!

 

Elevii participanţi au realizat 100 de lucrări având ca temă pericolul reprezentat de droguri, la şase secţiuni: pagină web, film de scurt metraj, fotografie digitală, spot, slogan şi pictură.

 

Câştigătorii locului I vor participa la faza naţională a concursului, alături de câştigătorii din celelalte judeţe. Premiile au fost oferite de Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog, cu sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport.

CÂŞTIGĂTORII CONCURSULUI NAŢIONAL

MESAJUL MEU ANTIDROG ediţia a VIII – a

an şcolar 2010-2011

1. SECŢIUNEA PAGINĂ WEB – DE PREZENTARE A UNEI INSTITUŢII SAU ONG ANTIDROG

LOCUL I: Haiduc Gelu - Grup Şcolar ,,Ioniţă G. Andron”, Negreşti Oaş

LOCUL II: Kerezsi Alex, Gozar-Manu Ariana, Nagy Andreea, Fanea Crina – Colegiul Naţional ,,Mihai Eminescu” Satu Mare

LOCUL III: Boroş Emanuel - Grup Şcolar ,,Ioniţă G. Andron”, Negreşti Oaş

LOCUL III: Vida Robert - Liceul Teoretic Carei

2. SECŢIUNEA FILM DE SCURT METRAJ

LOCUL I: Kölcsey Tamás, Ardelean Bogdan, Melnici Alexandra, Nemeş Andreea, Bura Bogdan, Petran Paul, Tătar Gianina, Gozar-Manu Ariana - Colegiul Naţional ,,Mihai Eminescu” Satu Mare

LOCUL II: Boroş Emanuel, Fati Alexandru, Haiduc Gelu - Grup Şcolar ,,Ioniţă G. Andron”, Negreşti Oaş

LOCUL III: Mureşan Manuela Mădălina, Magoşi Florica, Huja Cristian - Grup Şcolar ,,Ioniţă G. Andron”, Negreşti Oaş

3. SECŢIUNEA FOTOGRAFIE DIGITALĂ

LOCUL I: Györfi Henrietta Noémi - Liceul Teoretic German

LOCUL I: Naghi Bernard - Liceul Teoretic Carei

LOCUL II: Kölcsey Tamás - Colegiul Naţional ,,Mihai Eminescu” Satu Mare

LOCUL III: Leonte Gabriella Mária - Liceul de artă ,,Aurel Popp”

LOCUL III : Gavrău Adrian Vasile - Liceul de artă ,,Aurel Popp”

4. SECŢIUNEA SPOT PUBLICITAR

LOCUL I: Kölcsey Tamás, Ardelean Bogdan - Colegiul Naţional ,,Mihai Eminescu” Satu Mare

LOCUL I: Vida Robert - Liceul Teoretic Carei

LOCUL II: Haiduc Gelu, Boroş Emanuel, Fati Alexandru - Grup Şcolar ,,Ioniţă G. Andron”, Negreşti Oaş

LOCUL III: Ionaş Daniel Cristian - Grup Şcolar ,,UNIO”, Satu Mare

5. SECŢIUNEA SLOGANURI LICEU

LOCUL I: Covaci Esbeta Hella - Liceul Teologic Reformat

LOCUL I: Hrezdac Vasile - Grup Şcolar ,,UNIO”, Satu Mare

LOCUL II: Mariţa Mădălina, Jiboc Nicoleta - Liceul Teoretic Negreşti Oaş

LOCUL III: Avram Lorena - Colegiul Naţional ,,Ioan Slavici” Satu Mare

6. SECŢIUNEA SLOGANURI GIMNAZIU

LOCUL I: Vaniga Nicoleta Patricia - Şcoala cu clasele I-VIII ,,Grigore Moisil” Satu Mare

LOCUL I: Varga Diana - Şcoala cu clasele I-VIII ,,Grigore Moisil” Satu Mare

LOCUL II: Tira Cătălina - Şcoala cu clasele I-VIII Doba

LOCUL III: Schwarckopf Nicole - Şcoala cu clasele I-VIII ,,Grigore Moisil” Satu Mare

LOCUL III: Tira Georgiana - Şcoala cu clasele I-VIII Doba

7. SECŢIUNEA PICTURĂ GIMNAZIU

LOCUL I: Ivanic Lucian - Şcoala cu clasele I-VIII Bălcescu-Petöfi

LOCUL II: Bura Andreea, Mare Irina, Miculaş Mariana - Şcoala cu clasele I-VIII Târşolţ

LOCUL III: Erdei Mate - Şcoala cu clasele I-VIII Berveni

LOCUL III: Ivanic Lucian - Şcoala cu clasele I-VIII Bălcescu-Petöfi, Satu Mare

2912 vizite
Distribuie pe