
Administrezi o pensiune și te confrunți adesea cu erori în sistemul de rezervări care îți afectează negativ afacerea? Situații precum suprapunerea rezervărilor sau lipsa de comunicare între echipă sunt mai frecvente decât ți-ai dori.
Primarul oraşului, Lucio Schembari, a afirmat că au fost ""scene de coşmar"" şi că va cere expulzarea agresorilor. ""Într-o clipă, întreaga piaţă s-a transformat într-un câmp de luptă, cu femei românce rănite şi sângerând, bărbaţi înarmaţi cu şurubelniţe groase care loveau alte persoane. De asemenea, voi solicita reprezentantului guvernului în zonă poliţişti care să patruleze în cartier, deoarece românii, care au luat locul tunisienilor, sunt mult mai periculoşi"", a spus primarul.
Opt dintre cei nouă români au fost reţinuţi imediat după încăierarea violentă. Aceştia sunt: Dumitraş Dumitru Viorel, 29 de ani, cu antecedente penale, Postolache Vasile Cătălin, 20 de ani, Ghiţă Ovidiu Andrei, 21 de ani, Constantin Ionuţ Liviu, 23 de ani, Bidaşcă Adi Andrei, 22 de ani, Zlatea Ioan Georgel, 19 ani, Ţăranu Cătălin, 19 ani, toţi rezidenţi în oraşul Vittoria, Creţu Ionuţ Ciprian, 24 de ani, cu antecedente penale, fără un loc stabil, şi Crăciun Daniela, 35 de ani.
Se deschide sezonul angajărilor în hotelurile din Grecia şi Cipru. Românii, la mare căutare
Pui vii aruncaţi în malaxor - VIDEO
La 16 ani bustul îi cântărește 8 kilograme!
Francezii lovesc din nou: Dacă ai Dacia, eşti ţigan
În Nigeria, copiii sunt prigoniţi pentru că au puteri vrăjitoreşti
O unguroaică şi-a vândut tatăl la ţigani
Don Băsescu: Dacă aveţi probleme aici, veniţi acasă! „Spaniolii“: Da, da, aşteaptă-ne...
Românii, acuzaţi că ar răspândi tuberculoza în Italia
Greva ceferiştilor din Ungaria afectează circulaţia feroviară în România
Fetiţa din Slumdog Millionaire a dormit pe podeaua unui spital
Chips-uri cu melamina, descoperite la Debrecen
Nouă români din Italia s-au luat la omor în plină stradă
Neofasciştii asigură ordinea în Italia
Bancherii, îndemnaţi să muncească acasă, ca să scape de bătaie
Casa unui american a fost demolata din cauza datelor GPS gresite - VIDEO
53.000 de copii chinezi, îmbolnăviţi de melamina din lapte
Protestele violente se extind în Europa de Est
Italienii îi plătesc pe imigranţi ca să plece
Romanii din Spania vor locuinte de la Guvern pentru a se intoarce in tara
Ungaria, fără vize SUA din 2009