Miercuri, 01 Octombrie 2014 Anunţuri     Galerie Foto     Harta judeţului     Harta Satu Mare     Coduri poştale     Party Foto
HomeLocaleInterneExterneSportLocalInternInternaţionalDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleBlogZone

CAUTA     Web  satumareonline.ro
LPS Satu Mare pe locul III la finala ONSS
Veronica Hodas - Duminica, 02 Iunie 2013

Echipa de fotbal LPS Satu Mare pregătită de profesorul Dacian Nastai s-a calificat în finala mică a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar ONSS , la gimnaziu, competiția care s-a desfășurat la sfârșitul acestei săptămâni la Reșița.

Elevii lui Dacian Nastai au reușit să ocupe locul 3 la faza finală, după ce au învins echipa din Brăila cu scorul de 3-1.

Lotul de jucători –elevi : Moroz Sebastian , Orosz Gergo , Dobai Cristian , Boje George , Beres Denis, Kanalos Tony, Moldovan Tudor , Cubas Denis ,Bonea Alin ,Angyus Carlos .Profesor Dacian Nastai

Rezultate : București –Satu Mare 5-6

Echipa din București a fost reprezentată de jucători de la Steaua București.

Timiș –Satu Mare 2-3-finala grupei A .

„Am condus cu 1-0 la pauza, dar am primit prea ușor golul egalizator care ne-a demolarizat . Școala din județul Timis a fost reprezentat de jucători de la Poli Timișoara și Banatul Timișoara”, a declarat Dacian Nastai.

Olt –Satu Mare 1-3

„În acest meci am reușit sa revenim de la 0-1, deși am inceput foarte prost jocul . A fost jocul cel mai important, care ne-a calificat în semifinala competiției”, a precizat profesorul, Dacian Nastai.

Semifinala nr 1

Cluj –Satu Mare 2-1

Școala „Ion Agarbiceanu” din Cluj a avut în componență numai jucători profesioniști de la CFR și U Cluj

Finala Mica

Satu Mare –Brăila 3-1

„În finala mică am jucat cu sufletul la toți cei de acasă și, deși am luat un gol în minutul 10 ,am reușit să revenim și să demonstrăm că avem un lot puternic de caracter . Pe langa locul 3 ocupat de LPS Satu Mare am luat si titlul de cel mai bun portar al finaleiprin Moroz Sebastian”, a adăugat Dacian Nastai.

caractere ramase.
Responsabilitatea juridica revine in totalitate autorului.
Vizite : 283

Local

Se inaugurează Baza Sportivă din Parcul Dendrologic Carei
Luni, 29 Septembrie 2014
Direcția de Cultură și Sport a municipiului Carei vă invită sâmbătă 4 octombrie, începând cu ora 09.00 la turneul de handbal organizat cu ocazia inaugurării Bazei Sportive din Parcul Dendrologic din Carei. Meciurile se vor desfășura la baza sportivă din Parcul Dendrologic după următorul program: Sâmbătă, 4 octombrie 2014, ora 09.00 - Turneu de handbal - băieți între liceele din municipiul Carei.
Baschetbalista Marija Radovic a semnat cu CSM Satu Mare
Echipa de baschet CSM Satu Mare are o nouă jucătoare cu experiență, este vorba de sârboaica Marija Radovic. Aceasta joacă pe postul de pivot, are 1.88 înălțime și a evoluat la echipe precum Steaua Roșie Belgrad și Vojvodina. Noua achiziție a echipei sătmărene care are ca medie zece puncte pe meci și opt recuperări.a efectuat luni primele antrenamente la Satu Mare.
Judoka sătmăreni au obținut rezultate bune la Cupa Europei
În perioada 26-28 septembrie la Belgrad s-a desfășurat Cupa Europei la judo seniori, un puternic turneu care a reunit la start sportivi din 30 de țări. Judoka de la CSM Satu Mare au reușit performanțe de excepție. Așadar, Cristian Șereș (categoria 66 kg) a obținut locul V, iar Marian Halas (categoria 81 kg) și Lorand Samel (categoria 100 kg) au cucerit medaliile de bronz.
Handbaliștii de la CSM Satu Mare au fost învinși de CSM Oradea
Echipa de handbal CSM Satu Mare a pierdut în fața formației CSM Oradea, într-un meci jucat duminică, în deplasare, în judeţul Bihor. Meciul a contat pentru etapa a III-a a campionatului Diviziei A la handbal masculin. La pauză scorul a fost de 17 la 17, însă la final balanţa a înclinat în favoarea gazdelor, tabela de marcaj arătând scorul de 32 la 30 pentru CSM Oradea.
Bachetbalistele au învins detașat formația CSS Craiova
Duminica, 28 Septembrie 2014
Echipa de baschet CSM Satu Mare a început noul sezon competițional din Liga Națională cu o victorie clară în fața SCM CSS Craiova. Scorul partidei care s-a disputat sâmbătă, în sala „Ecaterina Both” a fost de 101 la 69. Elevele Adrianei Pricop au început în forță partida, reușind să se distanțeze considerabil de echipa oaspete încă din primul sfert. Sfertul secund a continuat în același ritm.