Luni, 17 Iunie 2019
Luni, 17 Iun 2019

Cupa Sportul Crucișor 2013 la fotbal și tenis de masă
Veronica Hodas  - Joi, 25 Iulie 2013

În localitatea Crucişor a avut loc zilele trecute „Cupa Sportul Crucişor 2013”, competiţie organizată de Asociaţia Sportivă Sportul Crucişor. În cadrul acestei competiţii s-au desfăşurat jocuri de fotbal şi tenis de masă.

La acest turneu au participat echipele de fotbal Real Bârsău, Someşul Tămaia, Iegherişte, Crucişor II, Viitorul Pomi, Poiana Codrului şi echipa organizatoare, Sportul Crucişor.

Echipele au fost împărțite în două grupe. În urma meciurilor disputate, castigătoarea grupei I a fost Sportul Crucişor, iar Real Bârsau  a ieșit învingătoare la grupa II.

Ocupantele locului 2 au fost Someşul Tămaia şi Viitorul Pomi. Finala mică a fost castigată de

echipa localităţii Pomi, iar locul 4 a fost ocupat de Someşul Tămaia.

Finala Cupei Sportul Crucişor 2013 a fost disputată între echipele Sportul Crucişor şi Real Bârsău, echipa gazdă a pierdut această partidă și astfel a încheiat competiția pe locul 2.