Locale Altele
Vineri, 20 Septembrie 2019
Vin, 20 Sept 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
CS UNIO şi-a premiat cei mai buni sportivi din 2008
Cristian Tudor  - Marti, 16 Decembrie 2008

La sala de popice a Clubului Sportiv UNIO Satu Mare a avut loc marţi festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi ai clubului sătmărean în 2008.
 


La festivitate au fost prezenţi vicepreşedintele SC UNIO SA, Ioan Crăciun, şi directorul general Silviu Grossman, preşedintele Sindicatului UNIO, Adrian Oros, vicepreşedintele Consiliului Judeţean, Adrian Ştef, primarul Iuliu Ilyes şi viceprimarul Gabor Kereskenyi, consilierii locali Vasile Fogel, Dorel Coica, Dumitru Fanea şi Sorin Ghilea, inspectorii şefi ai IPJ şi ISU, Liviu Tăut şi Gheorghe Strâmb, directorii DSJ, CS şi LPS, Alexandru Contraş, Viorel Dan şi Ionel Păcurariu.

CS UNIO este clubul cu cele mai multe ramuri sportive din judeţul Satu Mare – judo, şah, popice, lupte (în echipă cu CS Satu Mare), caiac-canoe, handbal (echipă comună cu LPS) şi box - club condus de preşedintele Gheorghe Istrăuan, care, alături de antrenorii celor şapte ramuri sportive, depune mari eforturi pentru a asigura cele necesare tinerilor sportivi dornici de performanţă. La toate acestea, trebuie menţionat şi apreciat aportul substanţial care vine în fiecare an din partea conducerii SC UNIO SA şi a Sindicatului UNIO, cei care sunt mereu alături de mişcarea sportivă din cadrul clubului.

 

Cei mai buni sportivi în anul 2008:


1. Karola Pandi – judo – Campioană naţională U17

2. Robert Hajbok – şah – Campion naţional de juniori

3. Samirel Bărbuş – lupte – Vicecampion naţional

4. Florin Nan – popice – Locul III CN individual şi perechi

5. Marius Domuţa – lupte – Locul III CN

6. Vlad Sabău – popice – Locul III CN individual şi perechi

7. Vlăduţ Ţoca – popice – Locul III CN

8. Radu Doroş – şah – Vicecampion naţional

9. Claudiu Catricicău – şah – Locul II CN pe echipe

10. Iuliu Balog – popice – Locul III CN pe echipe

11. Eric Dudaş – popice – Locul III CN pe echipe

12. Ionuţ Ţoca – popice – Locul III CN pe echipe

13. Darius Şoncodi – popice – Locul III CN pe echipe

14. Adrian Preda – judo – Campion naţional U13

15. Mihaela Faur – judo – Locul III CN U13

16. Mercedes Czerlau – judo – Locul III CN U11

17. Florin Faur – judo – Campion naţional U11

18. Maurada Darida – şah – Locul III CN pe echipe

19. Lorela Ardelean – şah – Locul III CN pe echipe

20. Ioana Luca – şah – Locul III CN pe echipe

21. Lucian Preda – judo – Vicecampion eurorean veterani

 

Din cadrul CS UNIO, în cursul anului 2008 echipa de şah a promovat în Divizia A, iar  următoarele echipe au fost medaliate: popice juniori – bronz; şah copii, fete 10 ani – bronz; şah copii, băieţi 16 ani – argint. Tot în acest an, următorii sportivi au făcut parte din loturile naţionale: Judo – Karola Pandi U17 şi Samel Lorant U20; popice juniori – Vlad Sabău şi Vlăduţ Ţoca; Şah – Robert Hajbok şi Radu Doroş; Lupte – Samirel Bărbuş; Handbal – Raul Pop.


Tuturor celor care au fost ieri premiaţi, dar şi celorlalţi care activează în cadrul CS UNIO, le-au fost transmise din partea celor prezenţi multă sănătate, rezultate cât mai bune în anii care vin şi Sărbători Fericite alături de cei dragi.

Tags: gala  premiere  unio  
3410 vizite
Distribuie pe