Duminica, 29 Noiembrie 2020
Dum, 29 Nov 2020

Rezultate deosebite pentru spadasini la Grand Prix
Veronica Hodas  - Luni, 28 Octombrie 2013

La sfârșitul săptămânii, spadasinii de la CS Satu Mare au participat la prima ediție a competiției Olimpici Grand Prix din acest an, organizat la Derecske, Ungaria. La concurs au participat copii din Ungaria, Slovacia, Ucraina si Romania.

Secţia de spadă al Clubului Sportiv Satu Mare a fost prezent la concurs cu 10 băieţi

şi 9 fete.

În fiecare zi spadasinii sătmăreni au obținut cupe, iar Macska Adam a câștigat, pentru a opta oară consecutiv, „cupa de călătorie” .

Rezultatele au fost următoarele:

Băieţi: - categoria 13 ani - Macska Adam - loc. I,  categoria 14 ani - Macska Adam - loc. III.

Fete: categoria 10 ani - Craciun Maria - loc VIII, categoria 11-12 ani - Pfeifer Melany - loc II, Kato Zsofia - loc III

Pe această cale antrenorii doresc să mulţumească părinţilor, fără de care nu s-ar fi putut ajunge la acest concurs.