Locale Altele
Luni, 16 Decembrie 2019
Luni, 16 Dec 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Ploaie de medalii pentru sătmăreni la Campionatul European de Karate
CSM Satu Mare  - Vineri, 20 Iunie 2014

Karateka de la CSM Satu Mare și-au adjudecat la Campionatul European de Karate WUKF de la Verona (Italia), 34 de medalii dintre cele 99 câştigate de sportivii români.

În urma evoluţiei de excepţie sportivii de la CSM Satu Mare au cucerit 14 locuri I, 10 locuri II şi 10 locuri III. Competiţia la care au participat 1.572 de sportivi, reprezentând 43 de federaţii naţionale din 27 de ţări, s-a desfăşurat în perioada 11-15 iunie.

În urma rezultatelor obţinute de sportivii români, Federaţia Română de Karate WKC se situează pe locul I în clasamentul federațiilor participante iar României îi revine locul II pe naţiuni.

În continuare vă prezentăm rezultatele obţinute de karateka de la CSM Satu Mare:

Veterani: Florin Curileac - Locul I - Kumite individual Shobu Sanbon 36-40 ani

Seniori: Igor Bălăcescu - Locul II la Kumite individual Shobu Ippon (+70 kg), Locul II la Kumite echipe Shobu Ippon single, Locul III la Kumite echipe Shobu Ippon rotativ;

Florin Mihali:  Locul II la Kumite echipe Shobu Ippon single, Locul III la Kumite individual Shobu Ippon (+70 kg),  Locul III la Kumite echipe Shobu Ippon rotativ

Nicolae Kovacs: Locul II la Kumite echipe Shobu Ippon single, Locul III la Kumite echipe Shobu Ippon rotativ

Laurenţiu Călugăru:  Locul II la Kumite echipe Shobu Ippon single, Locul III la Kumite echipe Shobu Ippon rotativ

Szasz Timea:  Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon single, Locul II la Kumite individual Shobu Sanbon (+60 kg), Locul II Kumite echipe Shobu Sanbon rotativ

Daniela Andrei: Locul I la Kumite echipe Shobu Ippon single, Locul I la Kumite echipe Shobu Ippon rotativ, Locul II la Kumite individual Shobu Ippon (+50 kg)

 Juniori: Ion Jurjescu - Locul I la Kumite Shobu Sanbon (60-65 kg), Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon rotativ, Locul II la Kumite echipe Shobu Sanbon single, Locul III la Kata individual Juniori Shotokan, Locul III la Kata echipe Juniori Shotokan

Cadeți: Popescu Radu- Locul I la Kumite individual Shobu Sanbon (65-70 kg), Locul I la Kumite individual Shobu Sanbon Open, Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon single, Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon rotativ

Răzvan Ținca: Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon single, Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon rotativ, Locul III la Kumite individual Shobu Sanbon Cadeţi (65-70 kg)

Dumitru Vlad: Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon single, Locul I la Kumite echipe Shobu Sanbon rotativ, Locul III la Kumite individual Shobu Sanbon Cadeti (-65 kg)

Copii: Ulici Paula: Locul II la Kumite individual 11-12 ani

Vajda Eniko: Locul III la Kumite individual 11-12 ani.

 

628 vizite
Distribuie pe