Locale Altele
Sambata, 19 Octombrie 2019
Sam, 19 Oct 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Turul Micula si Somesul Oar, liderii Ligii a IV-a
Cristian Tudor  - Luni, 8 Septembrie 2008

La sfarsitul saptamanii care s-a incheiat s-au jucat meciurile din cadrul etapei a cincea a Ligii a IV-a la fotbal.

Liderul clasamentului din prima serie, Turul Micula a castigat  pe teren propriu cu Dacia Mediesu Aurit, in timp ce principala sa urmaritoare, Energia Negresti Oas a remizat surprinzător acasă cu Recolta Dorolt. În seria B, Somesul Oar si Victoria Carei, au cate 12 puncte, careienii castigand duelul cu Staruinta Berveni, in timp ce Somesul Oar a pierdut surprinzator la Petresti.

 

Seria A

Turul Micula - Dacia Mediesu Aurit 4-0

Minerul Turt - Egri Sasok Agris 1-7

FC Certeze - Somii Madaras 3-0

Somesul Odoreu - Olimpia Satu Mare 2-1

Talna Orasu Nou - AS Livada 6-0

Somesul Caraseu - Spicul Ardud 0-1

Energia Negresti - Recolta Dorolt 0-0


Clasament

1.Micula 5 4 0 1 26-3 12

2.Negresti 4 3 1 0 7-1 10

3.Orasu Nou 5 3 0 2 17-7 9

4.Dorolt 5 2 3 0 4-0 9

5.Odoreu 5 3 0 2 11-10 9

6.Agris 5 3 0 2 12-13 9

7.Madaras 4 2 1 1 6-5 7

8.Mediesu Aurit 5 2 1 2 7-11 7

9.Certeze 5 2 0 3 6-9 6

10.Ardud 4 1 2 1 5-6 5

11.Caraseu 5 1 1 3 7-10 4

12.Olimpia 5 1 1 3 5-8 4

13.Livada 4 1 0 3 5-12 3

14.Turt 5 0 0 5 5-26 0

* Etapa viitoare: Ardud - Turt, Madaras - Caraseu, Livada - Olimpia, Orasu Nou - Certeze, Negresti - Agris, Dorolt - Micula, Odoreu - Mediesu Aurit.

 

Seria B

FCM Victoria Carei - Staruinta Berveni 5-0

Frohlich Foieni - Olimpia Cauas 1-2

Fortuna Capleni - Kneho Urziceni 2-0

Recolta Sanislau - Unirea Piscolt 7-1

Unirea Tasnad - Viitorul Vetis 3-1

Victoria Petresti - Somesul Oar 2-1

Luceafarul Decebal - Schwaben Camin 0-0


Clasament

1.Oar 5 4 0 1 15-2 12

2.Carei 5 4 0 1 10-1 12

3.Capleni 5 2 3 0 8-3 9

4.Cauas 5 3 0 2 7-7 9

5.Petresti 5 2 2 1 14-7 8

6.Tasnad 5 2 2 1 11-7 8

7.Camin 5 2 2 1 6-3 8

8.Vetis 5 2 1 2 13-9 7

9.Foieni 5 2 1 2 6-5 7

10.Sanislau 5 1 2 2 10-11 5

11.Decebal 5 1 2 2 8-14 5

12.Urziceni 5 1 1 3 11-12 4

13.Berveni 5 0 2 3 3-11 2

14.Piscolt 5 0 0 5 5-35 0

• Etapa viitoare: Oar - Foieni, Urziceni - Petresti, Vetis - Piscolt, Tasnad - Capleni, Decebal - Cauas, Camin - Carei, Sanislau - Berveni.

 
Rezultate inregistrate in Liga a V-a la fotbal

Seria A

Stiinta Beltiug - Mobila Satu Mare 0-4

Somesul Oar II - Dacia Supur/Barta 0-3

Gloria Valea Vinului - Unirea Paulesti 5-1

Soimii Tatarasti - Prietenia Crucisor 4-0

Chesi Hodod - Gama Homoroade 0-5

Speranta Bogdand - a stat.


Clasament

1.Supur/Barta 2 2 0 0 11-1 6

2.Homoroade 2 2 0 0 10-2 6

3.Valea Vinului 2 2 0 0 9-2 6

4.Bogdand 1 1 0 0 7-1 3

5.Mobila 1 1 0 0 4-0 3

6.Hodod 2 1 0 1 7-5 3

7.Tatarasti 2 1 0 1 6-4 3

8.Crucisor 2 0 0 2 1-8 0

9.Oar II 2 0 0 2 1-10 0

10.Beltiug 2 0 0 2 1-12 0

11.Paulesti 2 0 0 2 1-12 0

* Etapa viitoare: Hodod - Mobila, Homoroade - Bogdand, Supur/Barta - Tataresti, Oar II - Beltiug, Crucisor - Paulesti, Valea Vinului - sta.

 

Seria B

Venus Dumbrava - Speranta Halmeu 0-3

LPS I Satu Mare - Speranta Vetis 2-9

Recolta II Dara - Vointa Satmarel 5-1

Victoria Apa - Unirea Bercu 3-1

Sportul Botiz - Vointa Lazuri 0-0

Forestiera Bixad - infratirea Tarna Mare 2-1


Clasament

1.Vetis 3 3 0 0 14-4 9

2.Apa 3 3 0 0 11-2 9

3.Halmeu 3 3 0 0 14-6 9

4.Lazuri 3 2 1 0 8-2 7

5.Bixad 3 2 0 1 10-6 6

6.Tarna Mare 3 1 0 2 9-8 3

7.Dara II 3 1 0 2 8-11 3

8.Satmarel 3 1 0 2 5-10 3

9.Botiz 3 0 2 1 4-5 2

10.Bercu 3 0 1 2 4-8 1

11.Dumbrava 3 0 0 3 2-10 0

12. LPS I 3 0 0 3 4-21 0

* Etapa vitoare: Bixad - Botiz, Apa - Lazuri, Tarna Mare - Bercu, Satmarel - Halmeu, Dumbrava - LPS I, Vetis - Dara.

 

Seria C

Vointa Doba - Vulturii Santau 4-0

Crasna Moftinu Mic - Olimpia Domanesti 5-1

Real Andrid - Inter Craidorolt 2-3

Sport Klub Domanesti - AS Sacaseni 3-3

Victoria Tiream - AS Ghenci 2-0

Schamagosch Ciumesti - Gloria Moftinu Mare 7-4


Clasament

1.Craidorolt 3 3 0 0 15-3 9

2.Moftinu Mic 3 3 0 0 15-4 9

3.Doba 3 2 1 0 11-2 7

4.S.K. Domanesti 3 2 1 0 6-4 7

5.Andrid 3 1 1 1 6-6 4p (-2)

6.Ciumesti 3 1 1 1 13-14 4

7.Sacaseni 3 0 3 0 9-9 3

8.Santau 3 1 0 2 8-8 3

9.Tiream 3 1 0 2 3-6 3

10.Ghenci 3 0 1 2 2-5 1

11.Moftinu Mare 3 0 0 4 7-17 0

12.O. Domanesti 3 0 0 3 2-17 0

* Etapa viitoare: Ciumesti - Tiream, Sacaseni - Ghenci, Moftinu Mare - S.K. Domanesti, Craidorolt - Santau, Doba - Moftinu Mic, Domanesti - Andrid.

Tags: fotbal  liga IV  micula  
6542 vizite
Distribuie pe