Sambata, 28 Ianuarie 2023
Sam, 28 Ian 2023
Baschetbalistele învinse acasă de CSM Târgoviște
Veronica Hodas  - Sambata, 25 Februarie 2017

CSM Satu Mare a întâlnit sâmbătă, pe teren propriu, ocupanta locului secund din campionatul Ligii Naționale la baschet feminin, CSM Târgoviște, pentru a disputa etapa a 3-a din grupa locurilor 1-6.

A fost un meci greu pentru baschetbalistele formației noastre care au fost conduse de echipa oaspete încă din primele minute. CSM Târgoviște și-a adjudecat primele trei sferturi, 14-15, 10-23, 10-18, iar la pauză au condus detașat cu 24-38.

În partea a doua a jocului, sătmărencele au ratat mult, și-au adjudecat doar ultimul sfert, 16-12, dar asta nu a fost de-ajuns să câștige, astfel că tabela a indicat la final scorul de 50-68 în favoarea echipei oaspete.

CSM Satu Mare: Morgan Batey – 13, Chastity Reed – 11, Kristina Baltic – 11, Andreea Olah – 7, Flavia Ferenczi – 4, Eniko Laza – 4.

Tags: csm satu mare  csm targoviste  baschet