Vineri, 20 Octombrie 2017
Vin, 20 Oct 2017

Înfrângere dureroasă pentru handbaliștii sătmăreni
Veronica Hodas  - Miercuri, 1 Martie 2017

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au jucat miercuri, pe teren propriu, meciul etapei 21, în compania fomației CSM Făgăraș, fiind unul dintre cele mai importante meciuri ale sătmărenilor din cadrul Ligii Naționale la handbal masculin.

Înainte de startul partidei, handbaliștii noștri au urcat în tribună și au împărți flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor prezente la meci.

Un meci de „care pe care”, un meci în care s-au întâlnit ocupantele ultimelor două locuri, CSM Făgăraș (locul 12) și CSM Satu Mare (locul 13). Astăzi formația noastră a avut parte și de o galerie cum nu au mai avut până acum.

Revenind la meci, sătmărenii au început foarte bine partida și au condus până în minutul 16 (4-3), dar un minut mai târziu oaspeții au reușit să egaleze (4-4). Din minutul 18 a fost o luptă de la egal la egal, însă înainte de finalul primei reprize CSM Făgăraș a preluat conducerea și a intrat la vestiare cu un avatanj de două goluri, 8-10.

A doua repriză a început în forță, echipa oaspete a condus la trei goluri în min. 34 (10-13), iar elevii lui Iuliu Varady au reușit să restabilească egalitatea abia în min. 46 (18-18). Au urmat câteva minute de suspans, minute în care ambele echipe au continuat să atace și să înscrie.

Pentru CSM Satu Mare totul s-a încheiat în min. 58 când cei de la Făgăraș au condus la 2 goluri (23-25) și cum în ultimele minute nu se pot întâmpla foarte multe, sătmărenii au pierdut meciul cu scorul de 25-26.

CSM Satu Mare – CSM Făgăraș 25 – 26 (8-10).

CSM Satu Mare: Cioroiu 11 intervenții (2x 7m), Pogyină – Mateș, Rogoz 1 gol, Morar 3, Mureșan 3, Munea 7, Crăciun, Suciu 5 (1×7), Campar 2, Oláh 3, Trifunovic 1, Ungar.

Tags: handbal  csm satu mare  csm fagaras  etapa 21
466 vizite

Defilarea bicicliștilor cu ocazia Zilei Internaționale „Fără Mașini”
Marti, 17 Octombrie 2017
Societatea Carpatină Ardeleană – Satu Mare, Primăria Comunei Agriș și Loui’s Bike vă invită cu drag la Ziua Internaţională Fără Maşini în Ariile Protejate Râul Tur. Evenimentul are scopul...   continuare

Daniel Surducan din Sătmărel este campion național al Portugaliei la kickboxing și Muay Thai
Luni, 16 Octombrie 2017
Daniel Surducan, campionul național al Portugaliei la kickboxing în 2017, a devenit la sfârșitul săptămânii trecute și campion național la Muay Thai, la categoria 81 kg. Daniel Surducan are 23 de ani, s-a născut în Sătmărel...   continuare

Popicarii s-au întors de la Naționale cu o medalie de aur și una de argint
Popicarii de la CSM Satu Mare au concurat, la sfârșitul săptămânii, la finalele Campionatelor Naționale U23 de la Târgu Mureș, de unde s-au întors acasă cu o medalie de aur și una de argint.   continuare

Olimpia învinsă și de Știința Miroslava
Sambata, 14 Octombrie 2017
Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de Știința Miroslava, cu 2-1, în meciul etapei a 12- a din cadrul Ligii a 2-a la fotbal. Olimpia trece printr-o perioadă nu tocmai strălucită, iar astăzi a mai pierdut niște puncte, de această dată la Miroslava.   continuare

Răzbunarea lui Andone: Olimpia învinsă pe teren propriu de ASU Poli Timișoara
Sambata, 7 Octombrie 2017
Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, în meciul etapei a 11-a din cadrul Ligii a 2-a la fotbal de formația antrenată de Bogdan Andone...   continuare