Vineri, 20 Octombrie 2017
Vin, 20 Oct 2017

O nouă înfrângere pentru handbaliștii sătmăreni
Veronica Hodas  - Marti, 14 Martie 2017

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au suferit o nouă înfrângere marți, pe teren propriu, în meciul etapei 23 din cadrul Ligii Naționale la handbal masculin, pe care l-au disputat în compania formației CSU Suceava. CSM Satu Mare – CSU Suceava 23-27 (15-15).

După ce au fost conduși cu două goluri încă din primele minute (1-3), sătmărenii au egalat în minutul 5 (3-3), după care până la pauză s-a jucat de la egal la egal. A fost o primă repriză echilibrată, ambele echipe au înscris gol după gol, iar la pauză tabela a indicat scorul de 15-15.

Ca de obicei după o primă repriză bună, elevii lui Iuliu Varady nu au mai avut aceeași atitudine în partea a doua a jocului astfel că, sucevenii au preluat conducerea imediat după fluerul de start al reprizei secunde.

Sătmărenii au încercat să mai reducă din diferență și să restabilească egalitatea, dar nu prea au avut șanse. Ca în fiecare meci au făcut multe greșeli copilărești și asta i-a costat, iar oaspeții au ajuns să conducă la 6 goluri diferență în minutul 54 (20-26). Victoria a fost a formației sucevene, 23-27.

CSM Satu Mare: Cioroiu, Pogyină, Suciu – 9 goluri, Olah – 6, Trifunovic – 3, Crăciun -2, Rogoz – 1, Munea – 1, Morar – 1, Campar, Stan, Ungar, Mateș.

Tags: csm satu mare  csu suceava  etapa 23
336 vizite

Defilarea bicicliștilor cu ocazia Zilei Internaționale „Fără Mașini”
Marti, 17 Octombrie 2017
Societatea Carpatină Ardeleană – Satu Mare, Primăria Comunei Agriș și Loui’s Bike vă invită cu drag la Ziua Internaţională Fără Maşini în Ariile Protejate Râul Tur. Evenimentul are scopul...   continuare

Daniel Surducan din Sătmărel este campion național al Portugaliei la kickboxing și Muay Thai
Luni, 16 Octombrie 2017
Daniel Surducan, campionul național al Portugaliei la kickboxing în 2017, a devenit la sfârșitul săptămânii trecute și campion național la Muay Thai, la categoria 81 kg. Daniel Surducan are 23 de ani, s-a născut în Sătmărel...   continuare

Popicarii s-au întors de la Naționale cu o medalie de aur și una de argint
Popicarii de la CSM Satu Mare au concurat, la sfârșitul săptămânii, la finalele Campionatelor Naționale U23 de la Târgu Mureș, de unde s-au întors acasă cu o medalie de aur și una de argint.   continuare

Olimpia învinsă și de Știința Miroslava
Sambata, 14 Octombrie 2017
Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de Știința Miroslava, cu 2-1, în meciul etapei a 12- a din cadrul Ligii a 2-a la fotbal. Olimpia trece printr-o perioadă nu tocmai strălucită, iar astăzi a mai pierdut niște puncte, de această dată la Miroslava.   continuare

Răzbunarea lui Andone: Olimpia învinsă pe teren propriu de ASU Poli Timișoara
Sambata, 7 Octombrie 2017
Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, în meciul etapei a 11-a din cadrul Ligii a 2-a la fotbal de formația antrenată de Bogdan Andone...   continuare