Duminica, 30 Aprilie 2017
Dum, 30 Apr 2017

O nouă înfrângere pentru handbaliștii sătmăreni
Veronica Hodas  - Marti, 14 Martie 2017

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au suferit o nouă înfrângere marți, pe teren propriu, în meciul etapei 23 din cadrul Ligii Naționale la handbal masculin, pe care l-au disputat în compania formației CSU Suceava. CSM Satu Mare – CSU Suceava 23-27 (15-15).

După ce au fost conduși cu două goluri încă din primele minute (1-3), sătmărenii au egalat în minutul 5 (3-3), după care până la pauză s-a jucat de la egal la egal. A fost o primă repriză echilibrată, ambele echipe au înscris gol după gol, iar la pauză tabela a indicat scorul de 15-15.

Ca de obicei după o primă repriză bună, elevii lui Iuliu Varady nu au mai avut aceeași atitudine în partea a doua a jocului astfel că, sucevenii au preluat conducerea imediat după fluerul de start al reprizei secunde.

Sătmărenii au încercat să mai reducă din diferență și să restabilească egalitatea, dar nu prea au avut șanse. Ca în fiecare meci au făcut multe greșeli copilărești și asta i-a costat, iar oaspeții au ajuns să conducă la 6 goluri diferență în minutul 54 (20-26). Victoria a fost a formației sucevene, 23-27.

CSM Satu Mare: Cioroiu, Pogyină, Suciu – 9 goluri, Olah – 6, Trifunovic – 3, Crăciun -2, Rogoz – 1, Munea – 1, Morar – 1, Campar, Stan, Ungar, Mateș.

Tags: csm satu mare  csu suceava  etapa 23
287 vizite

Olimpia a remizat acasă cu ASU Poli Timișoara
Sambata, 29 Aprilie 2017
După șase înfrângeri consecutive, Olimpia Satu Mare a obținut un rezultat ceva mai pozitiv și a remizat acasă cu ASU Poli Timișoara în meciul etapei 32 din cadrul Ligii a 2 a la fotbal. Înainte de startul partidei s-a ținut un moment de regulere în memoria lui Gabi Both.   continuare

Olimpia Satu Mare primește vizita formație Poli Timișoara
Vineri, 28 Aprilie 2017
Olimpia Satu Mare va primi sâmbătă, de la ora 11.00, vizita formație ASU Poli Timișoara pentru a disputa meciul etapei 32 din cadrul Ligii a 2 a la fotbal. Atât jucătorii, cât și antrenorul Bogdan Andone își doresc ca mâine să ruptă lanțul înfrângerilor, să facă un meci bun.   continuare

LPS Satu Mare, locul 2 la Memorialul „Radu Pamfil” de la Baia Mare
Baia Mare a găzduit joi, ediția a III-a a Memorialului „Radu Pamfil” la fotbal, dedicat copiilor născuți în 2006. La eveniment au participat opt echipe care au fost împărțite în două grupe, iar Satu Mare a fost reprezentat de LPS Satu Mare și Juniorul Satu Mare.   continuare

A șasea înfrângere consecutivă pentru Olimpia
Marti, 25 Aprilie 2017
După toate problemele legate de bani, de plecarea și revenirea antrenorului, de plecarea unor jucători, Olimpia Satu Mare nu a reușit să obțină nici de această dată o victorie, în deplasare la Arad unde a jucat meciul etapei 31.   continuare

Olimpia era să rămână fără antrenor, iar jucătorii n-au mai primit salarii de anul trecut