Duminica, 30 Aprilie 2017
Dum, 30 Apr 2017

Olimpia Satu Mare învinsă acasă după un meci slab
Veronica Hodas  - Vineri, 17 Martie 2017

Olimpia Satu Mare a disputat vineri primul meci pe teren propriu din acest an în compania formației CS Afumați. „Galben-albaștrii” au fost învinși în etapa 25 cu 0-1 și astfel au suferit prima înfrângere acasă după o serie lungă de rezultate bune.

Din păcate astăzi elevii lui Bogdan Andone nu au fost prea în formă astăzi, nu au jucat la capacitatea maximă cu care ne-au obișinuit până acum, astfel că a fost o partidă anemică, fără foarte multe faze interesante sau șuturi pe poartă.  Probabil băieții au simțit lipsa antrenorului care a privit meciul din tribună.

În prima repriză căpitanul Olimpiei, Cosmin Iuhas s-a accidentat grav (min 11) după ce Avram a căzut peste piciorul lui. Iuhas fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Satu Mare.

După reluarea jocului, Ursu a trimis balonul în brațele lui Muțiu (min 22) fără a pune în pericol poarta adversă, iar după o respingere greșită în careul gazdelor, balonul l-a lovit în spate pe Mureșan, a ajuns la Burlacu care a reușit să-l păcălească pe Anca-Trip și a înscris singurul gol al partidei (min 34).

Singura ocazie mare a „galben-albaștrilor” a avut loc înainte de finalul primei reprize, Carlo i-a centrat frumos balonul lui Krausz care a reluat excelent de la colțul scurt, dar mingea a lovit bara. Scorul la pauză 0-1.

În repriza secundă Olimpia a avut puține ocazii, Daminuță a bătut bine două lovituri libere, dar mingea nu a vrut să intre nici de această dată în poarta lui Muțiu, iar Voicu (min 79) a încercat și el să înscrie cu capul, fără succes.

Partida a fost câștigată astăzi de oaspeții de la Afumați cu 0-1.

La finalul partidei, staff-ul tehnic și-a cerut scuze public pentru meciul prestat de echipa în meciul de astăzi.

Olimpia Satu Mare – CS Afumați 0-1 (0-1)

Autorul golului: Dorin Burlacu 34’

Olimpia: Anca Trip - Duruş, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas (cpt.)(Bura 14") - Krausz, Onicaş (R. Rus 46") - Erdei, Daminuţă, Oct. Ursu (V. Pop 56") - Ad. Voicu.

Afumaţi: Muţiu - Al. Gheorghe, Rz. Patriche (cpt.), Buzea, Botea - Vl. Tudorache, V. Olariu - Rz. Avram (Ad. Popa 59"), Mug. Dedu (Val. Costache 29"), D. Burlacu (I. Petculescu 64") - Vl. Vlada.

Stadion: Stadionul „Daniel Prodan”. Număr spectator: 1.000. Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare) şi de asistenţii Ovidiu Arusoaiei şi Florin Mihai Cosma (ambii din Piatra Neamţ).

Tags: olimpia  cs afumati  etapa 25  retur  infrangere
842 vizite

Olimpia a remizat acasă cu ASU Poli Timișoara
Sambata, 29 Aprilie 2017
După șase înfrângeri consecutive, Olimpia Satu Mare a obținut un rezultat ceva mai pozitiv și a remizat acasă cu ASU Poli Timișoara în meciul etapei 32 din cadrul Ligii a 2 a la fotbal. Înainte de startul partidei s-a ținut un moment de regulere în memoria lui Gabi Both.   continuare

Olimpia Satu Mare primește vizita formație Poli Timișoara
Vineri, 28 Aprilie 2017
Olimpia Satu Mare va primi sâmbătă, de la ora 11.00, vizita formație ASU Poli Timișoara pentru a disputa meciul etapei 32 din cadrul Ligii a 2 a la fotbal. Atât jucătorii, cât și antrenorul Bogdan Andone își doresc ca mâine să ruptă lanțul înfrângerilor, să facă un meci bun.   continuare

LPS Satu Mare, locul 2 la Memorialul „Radu Pamfil” de la Baia Mare
Baia Mare a găzduit joi, ediția a III-a a Memorialului „Radu Pamfil” la fotbal, dedicat copiilor născuți în 2006. La eveniment au participat opt echipe care au fost împărțite în două grupe, iar Satu Mare a fost reprezentat de LPS Satu Mare și Juniorul Satu Mare.   continuare

A șasea înfrângere consecutivă pentru Olimpia
Marti, 25 Aprilie 2017
După toate problemele legate de bani, de plecarea și revenirea antrenorului, de plecarea unor jucători, Olimpia Satu Mare nu a reușit să obțină nici de această dată o victorie, în deplasare la Arad unde a jucat meciul etapei 31.   continuare

Olimpia era să rămână fără antrenor, iar jucătorii n-au mai primit salarii de anul trecut