Duminica, 26 Martie 2017
Dum, 26 Mar 2017

Olimpia Satu Mare învinsă acasă după un meci slab
Veronica Hodas  - Vineri, 17 Martie 2017

Olimpia Satu Mare a disputat vineri primul meci pe teren propriu din acest an în compania formației CS Afumați. „Galben-albaștrii” au fost învinși în etapa 25 cu 0-1 și astfel au suferit prima înfrângere acasă după o serie lungă de rezultate bune.

Din păcate astăzi elevii lui Bogdan Andone nu au fost prea în formă astăzi, nu au jucat la capacitatea maximă cu care ne-au obișinuit până acum, astfel că a fost o partidă anemică, fără foarte multe faze interesante sau șuturi pe poartă.  Probabil băieții au simțit lipsa antrenorului care a privit meciul din tribună.

În prima repriză căpitanul Olimpiei, Cosmin Iuhas s-a accidentat grav (min 11) după ce Avram a căzut peste piciorul lui. Iuhas fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Satu Mare.

După reluarea jocului, Ursu a trimis balonul în brațele lui Muțiu (min 22) fără a pune în pericol poarta adversă, iar după o respingere greșită în careul gazdelor, balonul l-a lovit în spate pe Mureșan, a ajuns la Burlacu care a reușit să-l păcălească pe Anca-Trip și a înscris singurul gol al partidei (min 34).

Singura ocazie mare a „galben-albaștrilor” a avut loc înainte de finalul primei reprize, Carlo i-a centrat frumos balonul lui Krausz care a reluat excelent de la colțul scurt, dar mingea a lovit bara. Scorul la pauză 0-1.

În repriza secundă Olimpia a avut puține ocazii, Daminuță a bătut bine două lovituri libere, dar mingea nu a vrut să intre nici de această dată în poarta lui Muțiu, iar Voicu (min 79) a încercat și el să înscrie cu capul, fără succes.

Partida a fost câștigată astăzi de oaspeții de la Afumați cu 0-1.

La finalul partidei, staff-ul tehnic și-a cerut scuze public pentru meciul prestat de echipa în meciul de astăzi.

Olimpia Satu Mare – CS Afumați 0-1 (0-1)

Autorul golului: Dorin Burlacu 34’

Olimpia: Anca Trip - Duruş, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas (cpt.)(Bura 14") - Krausz, Onicaş (R. Rus 46") - Erdei, Daminuţă, Oct. Ursu (V. Pop 56") - Ad. Voicu.

Afumaţi: Muţiu - Al. Gheorghe, Rz. Patriche (cpt.), Buzea, Botea - Vl. Tudorache, V. Olariu - Rz. Avram (Ad. Popa 59"), Mug. Dedu (Val. Costache 29"), D. Burlacu (I. Petculescu 64") - Vl. Vlada.

Stadion: Stadionul „Daniel Prodan”. Număr spectator: 1.000. Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare) şi de asistenţii Ovidiu Arusoaiei şi Florin Mihai Cosma (ambii din Piatra Neamţ).

Tags: olimpia  cs afumati  etapa 25  retur  infrangere
789 vizite

Au făcut un meci frumos, dar au pierdut din nou. CSM Satu Mare – Dunărea Călărași 25-26.
Sambata, 25 Martie 2017
Handbaliștii de la CSM Satu Mare au disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul penultimei etape din cadrul returului Ligii Naționale la handbal masculin, în compania formației AHC Dunărea Călărași.   continuare

Olimpia se întoarce cu „mâna goală” de la Sfântu Gheorghe
Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, în deplasare la Sfântu Gheorghe, în meciul etapei 26 din cadrul Ligii a II-a la fotbal, de formația locală Sepsi cu scorul de 3-1 (2-1). O primă repriză în care ocaziile au început să apară abia din minutul 17 când Hadnagy a bătut o lovitură liberă de la 23 metri, dar Șuta a reținut fără probleme.   continuare

Handbaliștii invită sătmărenii să-i susțină la meciul de acasă cu Dunărea Călărași
Vineri, 24 Martie 2017
Handbaliștii de la CSM Satu Mare vor juca sâmbătă, 25 marie, de la ora 17.00, pe teren propriu, penultimul meci din cadrul returului Ligii Naționale la hanbdal masculin în compania formației Dunărea Călărași. Conform antrenorului Iuliu Varady echipa s-a pregătit bine pentru partida de mâine.   continuare

Olimpia are meci greu în deplasare cu Sepsi Sfântu Gheorghe
Olimpia Satu Mare va juca sâmbătă, de la ora 11.30, în deplasare, meciul etapei 26, în compania formației Sepsi Sfântu Gheorghe. Pe „galben-albaștrii” îi așteaptă un meci dificil mâine și asta pentru că Sepsi este o echipă bună, dar și pentru faptul că din lotul sătmărenilor lipsesc...   continuare

Începe play-off-ul la baschet. CSM Satu Mare joacă la Târgoviște.
Baschetbalistele de la CSM Satu Mare își doresc să rupă „lanțul înfrângerilor” cu Târgoviște și să obțină victoria mult dorită duminică, în deplasare. În cadrul unei conferințe de presă susținută în sala „Ecaterina Both”, președintele clubului, Vasile Fogel a menționat că are încredere în echipă că va face un meci frumos.   continuare