Duminica, 26 Martie 2017
Dum, 26 Mar 2017

Handbaliștii sătmăreni au fost învinși la Constanța
Veronica Hodas  - Duminica, 19 Martie 2017

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au disputat meciul etapei 24 în deplasare la Constanța, în compania formației HC Dobrogea Sud.

Ca de obicei, elevii lui Iuliu Varady au făcut o primă repriză bună, au condus până în minutul 16 când constănțenii au egalat, 9-9, după care s-a jucat de la egal la egal, iar la pauză gazdele au condus cu 17-16.

Echipa sătmăreană a încercat să joace cât de bine și în partea a doua a jocului, dar din minutul 38, gazdele au schimbat ritmul de joc și au câștigat la o diferență de 9 goluri, 37-26.

Pentru CSM Satu Mare au jucat: Trifunovici 7, Stan 4, Mureșan 4, Ungar 4 (2/7m), Suciu 3, Rogoz 1, Crăciun 1, Campar 1, Avramescu 1, Mateș, Olariu, Pogyină și Cioroiu.

Următoarea partidă sătmărenii o vor juca pe teren propriu, sâmbătă 25 martie, în compania formației Dunărea Călărași.

Sursă foto HC Dobrogea Sud.

Tags: handbal  etapa 24  hc dobrogea sud  csm satu mare
196 vizite

Au făcut un meci frumos, dar au pierdut din nou. CSM Satu Mare – Dunărea Călărași 25-26.
Sambata, 25 Martie 2017
Handbaliștii de la CSM Satu Mare au disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul penultimei etape din cadrul returului Ligii Naționale la handbal masculin, în compania formației AHC Dunărea Călărași.   continuare

Olimpia se întoarce cu „mâna goală” de la Sfântu Gheorghe
Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, în deplasare la Sfântu Gheorghe, în meciul etapei 26 din cadrul Ligii a II-a la fotbal, de formația locală Sepsi cu scorul de 3-1 (2-1). O primă repriză în care ocaziile au început să apară abia din minutul 17 când Hadnagy a bătut o lovitură liberă de la 23 metri, dar Șuta a reținut fără probleme.   continuare

Handbaliștii invită sătmărenii să-i susțină la meciul de acasă cu Dunărea Călărași
Vineri, 24 Martie 2017
Handbaliștii de la CSM Satu Mare vor juca sâmbătă, 25 marie, de la ora 17.00, pe teren propriu, penultimul meci din cadrul returului Ligii Naționale la hanbdal masculin în compania formației Dunărea Călărași. Conform antrenorului Iuliu Varady echipa s-a pregătit bine pentru partida de mâine.   continuare

Olimpia are meci greu în deplasare cu Sepsi Sfântu Gheorghe
Olimpia Satu Mare va juca sâmbătă, de la ora 11.30, în deplasare, meciul etapei 26, în compania formației Sepsi Sfântu Gheorghe. Pe „galben-albaștrii” îi așteaptă un meci dificil mâine și asta pentru că Sepsi este o echipă bună, dar și pentru faptul că din lotul sătmărenilor lipsesc...   continuare

Începe play-off-ul la baschet. CSM Satu Mare joacă la Târgoviște.
Baschetbalistele de la CSM Satu Mare își doresc să rupă „lanțul înfrângerilor” cu Târgoviște și să obțină victoria mult dorită duminică, în deplasare. În cadrul unei conferințe de presă susținută în sala „Ecaterina Both”, președintele clubului, Vasile Fogel a menționat că are încredere în echipă că va face un meci frumos.   continuare