Joi, 24 August 2017
Joi, 24 Aug 2017

Olimpia Satu Mare a suferit a cincea înfrângere consecutivă
Veronica Hodas  - Miercuri, 12 Aprilie 2017

Olimpia Satu Mare a jucat miercuri, în deplasare la Călărași, meciul etapei 29 din cadrul Ligii a 2-a la fotbal, în compania formației locale Dunărea.

Gruparea sătmăreană merge din ce în ce mai rău, astfel că astăzi a suferit a cincea înfrângere consecutivă, fiind învinși și de Dunărea Călărași cu scorul de 2-0 (2-0).

Formația pregătită de Bogdan Andone a avut un început bun de joc, Kanaloș (min 5) a avut un șut bun care a fost scos de Lungu din vinclu. Scorul însă a fost deschis de gazde prin Pușcaș (min 23) care a primit o centrare perfectă în centrul careului și a înscris cu capul din 5 metri.

După acest gol, Dunărea a continuat să atace poarta lui Anca-Trip, Kanda (min 26) a bătut bine o lovitură liberă, dar portarul sătmărean a reținut balonul. Apoi același Kanda (min 28) a bătut un corner, Danciu a înscris cu capul.

În repriza secundă, Olimpia a avut câteva ocazii, toate fără succes. Ursu (min 58) a pătruns în careu de unde a șutat pe lângă poarta lui Lungu, după care câteva minute mai târziu, a trimis din 7 metri puțin pe lângă colțul lung.

Până la finalul reprizei, Anca-Trip a respins spectaculos reluarea lui Pușcaș, iar Voicu a bătut o lovitură liberă de la 25 metri puțin peste transversală.

Astfel Olimpia a suferit a cincea înfrângere consecutivă și rămâne pe locul 7 în clasament cu 41 de puncte.

Dunărea Călărași – Olimpia Satu Mare 2-0 (2-0)

Marcatori: Cristian Pușcaș 1-0 (23’)/ Dunărea Călărași

Bogdan Danciu 2-0 (28’) / Dunărea Călărași

Dunărea: C. Lungu (cpt.) - Ţenea, Sil. Matei (Ibrian 70"), Mardare, Bg. Stancu - Preoteasa, C. Cristea (Ciocâlteu 46") - Danciu, Cr. Puşcaş, Kanda - Ţîră (Al. Avram 61").

Olimpia: Anca Trip - Ciul, Fl. Mureşan, Heil (cpt.), Faur - Onicaş, Sil. Pană - V. Pop (Ad. Voicu 54"), Villand, Oct. Ursu (I. Roşu 72") – Kanaloş.

Tags: olimpia  dunarea calarasi  infrangere
1245 vizite

Olimpia a învins-o pe AFC Hermannstadt
Miercuri, 23 August 2017
Olimpia Satu Mare a învins-o cu 2-0 pe AFC Hermannstadt, în meciul etapei a 4-a a Ligii a 2 a la fotbal, disputat miercuri pe Stadionul Olimpia „Daniel Prodan”.Elevii lui Tibi Selymes au făcut astăzi un meci bun, iar Vasile Pop și Ciprian Brata au avut o zi excelentă. În prima parte a jocului, sătmărenii au avut ocazii încă din primele minute, Brata (min 11) a șutat puternic, dar Cabuz a respins.   continuare

Olimpia Satu Mare joacă acasă cu AFC Hermannstadt
Marti, 22 August 2017
Olimpia Satu Mare joacă miercuri, 23 august, de la ora 18.00, pe teren propriu, meciul etapei a 4 a al Ligii a 2-a la fotbal, în compania formației AFC Hermannstadt. După înfrângerea de la Mioveni, „galben-albaștrii” vor încerca să obțină o victorie în fața propriilor suporteri.   continuare

Porchia Green, ultima achiziție a echipei de baschet CSM Satu Mare
Duminica, 20 August 2017
Echipa de baschet de la CSM Satu Mare a parafat la finalul săptămânii și ultimul transfer penru sezonul 2017-2018. CSM Satu Mare s-a înțeles cu americanca Porchia Green.   continuare

Olimpia Satu Mare a fost învinsă de CS Mioveni cu 3-0
Vineri, 18 August 2017
Olimpia Satu Mare a disputat vineri, în deplasare la Mioveni, meciul etapei a 3-a din cadrul Ligii a 2 a la fotbal. Formația sătmăreană a suferit prima înfrângere din acest sezon, fiind învinsă de CS Mioveni cu scorul de 3-0.   continuare

Pereche sătmăreană în semifinalele concursului de dans sportiv din Stuttgart
Joi, 17 August 2017
In perioada 8-12 august a avut loc, la Stuttgart, cel mai mare si mai puternic concurs international de dans sportiv: German Open Championships 2017, concurs la care participa peste 5.000 de perechi din toata lumea. Clubul de dans sportiv Royal Dance Club a fost reprezentat la aceasta competitie de perechea campioana a Romaniei, Marita Ciprian – Bumba Oana, care au avut o evolutie...   continuare