Vineri, 18 August 2017
Vin, 18 Aug 2017

Olimpia Satu Mare se întoarce fără puncte de la Balotești
Veronica Hodas  - Vineri, 5 Mai 2017

Olimpia Satu Mare a disputat vineri, meciul etapei 33 din cadrul Ligii a 2-a la fotbal în deplasare la București, în compania formației CS Balotești.

Ca de obicei „galben-albaștrii” au început partida cu ocazii, Pop (min 8) a șutat de la 25 metri, dar portarul gazdelor Fulga a respins în corner, iar Voicu îi centrează lui Roșu (min 19) care singur cu portarul a șutat slab și Fulga a respins și de această dată.

Chiar dacă sătmărenii au dominat întreaga repriză, gazdele au avut o singură ocazie și au reușit să înscrie prin Nica (min 22). Jocul s-a echilibrat înainte de finalul primei reprize, dar nici una din echipe nu a reușit să-și mai creeze ocazii, astfel că CS Balotești a intrat la vestiare cu avantajul minim, 1-0.

În repriza secundă s-a creat o singură ocazie mare de a înscrie, Lucian Ion (min 57) a fost aproape de a majora scorul, a reluat cu capul din 6 metri și a trimis puțin pe lângă bară.

Până la finalul partidei s-a jucat pe contre, fără a fi puse în pericol porțile.

CS Balotești – Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0)

Marcatori: Eugen Nica 1-0 (min 22) / CS Balotești

CS Balotești:  Fulga - C-tin. Dedu, Flămânzeanu, Marciuc, Mirescu - P. Ioniţă (Fl. Niculae 55"), L. Ion (cpt.)(Dicu 78"), Antoche, A. Gojnea - Cl. Herea, Eug. Nica.

Olimpia Satu Mare: Dascălu - Ciul (Luduşan 70"), Fl. Mureşan, Heil, Krauzs - I. Roşu (Villand 46"), Sil. Pană, Vas. Pop, Oct. Ursu (Duruş 46") - Faur, Ad. Voicu.

Tags: olimpia  cs balotesti  retur  infrangere
935 vizite

Pereche sătmăreană în semifinalele concursului de dans sportiv din Stuttgart
Joi, 17 August 2017
In perioada 8-12 august a avut loc, la Stuttgart, cel mai mare si mai puternic concurs international de dans sportiv: German Open Championships 2017, concurs la care participa peste 5.000 de perechi din toata lumea. Clubul de dans sportiv Royal Dance Club a fost reprezentat la aceasta competitie de perechea campioana a Romaniei, Marita Ciprian – Bumba Oana, care au avut o evolutie...   continuare

Tinerii sportivi și artiști sătmăreni au primit finanțare prin programul MOL România
Miercuri, 16 August 2017
MOL România și Fundația Pentru Comunitate au selectat 387 de tineri talentați în domeniul artelor și al sportului pentru finanțare, în cadrul celei de-a 12-a ediții a Programului MOL de promovare a talentelor.   continuare

Olimpia a remizat acasă cu Academica Clinceni
Sambata, 12 August 2017
Olimpia Satu Mare a remizat sâmbătă, pe teren propriu, în meciul etapei a 2 a a Ligii a 2 a la fotbal, cu Academia Clinceni, 1-1. „Galben-albaștrii” au început bine jocul și au făcut o primă repriză frumoasă în care și-au creat ocazii încă din primele minute.   continuare

Hai la stadion! Olimpia joacă primul meci acasă în compania formației Academia Clinceni
Vineri, 11 August 2017
Olimpia Satu Mare va disputa sâmbătă, de la ora 11.00, pe teren propriu, meciul etapei a 2-a a Ligii a 2 a la fotbal în compania formației Academia Clinceni. După ce au început cu dreptul noul sezon competițional, jucătorii Olimpiei își doresc să aibă continuitate...   continuare

Olimpia a început cu dreptul noul sezon al Ligii a 2-a
Sambata, 5 August 2017
S-a dat startul noului sezon al Ligii a 2 a la fotbal, iar Olimpia Satu Mare a început cu dreptul. Prima etapă a campionatului au disputat-o în deplasare la București în compania formației Metaloglobus pe care a învins-o cu scorul de 1-0 (1-0).   continuare