Luni, 11 Decembrie 2017
Luni, 11 Dec 2017

Olimpia Satu Mare se întoarce fără puncte de la Balotești
Veronica Hodas  - Vineri, 5 Mai 2017

Olimpia Satu Mare a disputat vineri, meciul etapei 33 din cadrul Ligii a 2-a la fotbal în deplasare la București, în compania formației CS Balotești.

Ca de obicei „galben-albaștrii” au început partida cu ocazii, Pop (min 8) a șutat de la 25 metri, dar portarul gazdelor Fulga a respins în corner, iar Voicu îi centrează lui Roșu (min 19) care singur cu portarul a șutat slab și Fulga a respins și de această dată.

Chiar dacă sătmărenii au dominat întreaga repriză, gazdele au avut o singură ocazie și au reușit să înscrie prin Nica (min 22). Jocul s-a echilibrat înainte de finalul primei reprize, dar nici una din echipe nu a reușit să-și mai creeze ocazii, astfel că CS Balotești a intrat la vestiare cu avantajul minim, 1-0.

În repriza secundă s-a creat o singură ocazie mare de a înscrie, Lucian Ion (min 57) a fost aproape de a majora scorul, a reluat cu capul din 6 metri și a trimis puțin pe lângă bară.

Până la finalul partidei s-a jucat pe contre, fără a fi puse în pericol porțile.

CS Balotești – Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0)

Marcatori: Eugen Nica 1-0 (min 22) / CS Balotești

CS Balotești:  Fulga - C-tin. Dedu, Flămânzeanu, Marciuc, Mirescu - P. Ioniţă (Fl. Niculae 55"), L. Ion (cpt.)(Dicu 78"), Antoche, A. Gojnea - Cl. Herea, Eug. Nica.

Olimpia Satu Mare: Dascălu - Ciul (Luduşan 70"), Fl. Mureşan, Heil, Krauzs - I. Roşu (Villand 46"), Sil. Pană, Vas. Pop, Oct. Ursu (Duruş 46") - Faur, Ad. Voicu.

Tags: olimpia  cs balotesti  retur  infrangere
1006 vizite

Succese ale minijudoka de la CSM Satu Mare în Ungaria
Duminica, 10 Decembrie 2017
La sfârșitul acestei săptămâni a avut loc in orasul Kazincbarcika...   continuare

Olimpia învinsă în ultimul meci din acest an
Sambata, 9 Decembrie 2017
Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă, în deplasare la București, meciul etapei 21 din cadrul Ligii a 2-a la fotbal, în compania formației Academia Clinceni.   continuare

„Spartanul” Izidor Bunea se antrenează la Satu Mare pentru Gala RXF de la Brașov
Joi, 7 Decembrie 2017
Unul dintre cei mai cunoscuți luptători de MMA din România, Izidor Bunea se află de o perioadă la Satu Mare unde, pe lângă faptul că își va deschide un restaurant, se antrenează intens...   continuare

Ședință la DJST Satu Mare pentru stabilirea sportivilor anului
Luni, 4 Decembrie 2017
Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Satu Mare invită în data de 12.12.2014, ora 12.00, la sediul instituţiei, conducătorii cluburilor sportive şi asociaţiilor judeţene pe ramuri de sport, în vederea stabilirii clasamentului sportivilor.   continuare

Olimpia câștigă ultimul meci din acest an de pe teren propriu. Portarul Șuta, omul meciului.
Sambata, 2 Decembrie 2017
Olimpia a jucat sâmbătă, pe teren propriu, primul meci al returului Ligii a 2-a la fotbal, în compania formației Metaloglobus București, pe care a învins-o.   continuare