Vineri, 20 Aprilie 2018
Vin, 20 Apr 2018

Noa, iar a pierdut Olimpia!
Veronica Hodas  - Vineri, 19 Mai 2017

Înfrângere după înfrângere cam asta se întâmplă la Olimpia de câteva etape bune. Nici nu e de mirare că jucătorii nu mai au poftă de joc dacă nu și-au primit salariile de câteva luni bune.

Așa că vineri Olimpia Satu Mare a disputat meciul etapei 35 din cadrul Ligii a 2 a la fotbal în deplasare la Târgoviște, unde, bineînețeles, au fost învinși și de această dată cu scorul de 1-0.

Dacă până acum sătmărenii ne-au obișnuit cu un început de joc frumos, în partida de astăzi, în primele minute nu au fost foarte multe faze importante. Elevii lui Bogdan Andone au avut o ocazie destul de mare, Pană a executat o lovitură liberă de la 35 de metri (min 14), dar portarul gazdelor a reținut la 7 metri.

Datorită unor greșeli de apărare ale sătmărenilor, târgoviștenii au deschis scorul prin Neguț (min 25) a reluat cu capul din 2 metri. După acest gol, jocul a început să devină ceva mai echilibrat, dar scorul la pauză a rămas neschimbat, 1-0.

În repriza secundă, elevii lui Andone ar fi trebuit să primească un penalty după ce Pop (min 53) a fost faultat de Dumitrașcu în careu. Roșu a avut și el un șut bun de la 8 metri, însă Meilă a respins și de această dată. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic deosebit, câteva șuturi pe poartă, scorul a rămas 1-0 în favoarea gazdelor.

Chindia Târgoviște – Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0)

Marcator – Cristian Neguț 1-0 (min. 25) / Chindia Târgoviște.

Chindia: Meilă – Pătru (57 Nisipeanu), Vătavu, Ispas, Martac, Stoica (57 Pencea), Honciu, L. Mihai, Dumitraşcu, Neguţ, Cherchez.

Olimpia: Dascălu – Duruş, Mureşan, Krausz, Faur, Erdei, Rus (90+1) Văsălie), Villand (cpt.), Pană, Roşu (90+1 Szollosi), V. Pop.

Tags: chindia targoviste  olimpia  infrangere
1637 vizite

Județul Satu Mare găzduiește un nou Rally Raid
Miercuri, 18 Aprilie 2018
Județul Satu Mare va găzdui un nou concurs de Rally Raid, iar miercuri, Cătălin Nicolaescu, vicepreședintele Federației Române de Automobilism Sportiv (FRAS), Domide Ovidiu...   continuare

Open Wings Dance Festival, prima ediție la Satu Mare
Marti, 10 Aprilie 2018
Open Wings Studio organizează...   continuare

Un băiețel sătmărean de 8 ani, Darius Torok-Brândușan, este campion național la șah
Luni, 9 Aprilie 2018
În perioada 27 martie – 6 aprilie, la Călimănești-Căciulata s-au desfășurat Campionatele Naționale individuale de șah pentru copii, juniori și tineret.   continuare

Un nou Rally Raid la Satu Mare
Vineri, 6 Aprilie 2018
In perioada 4 – 6 mai 2018, Satu Mare va gazdui un concurs dedicate celor care iubesc viteza si masinile 4x4. Cursa Baja - Satu Mare va aduce la start pasionati din intreaga tara, iar echipa care va reprezenta orasul nostrum este formata din pilot Ovidiu Domide si copilot Daniel Nistor, o formula care s-a dovedit a fi castigatoare si in ultima competitive desfasurata la Satu Mare, in anul 2015.   continuare

Succese ale minijudoka sătmăreni la un turneu din Ungaria
Duminica, 1 Aprilie 2018
Sâmbătă a avut loc în localitatea Miskolctapolca (Ungaria) competiția de judo Nyuszi Kupa cu participarea a 200 de minijudoka sosiți din țara gazdă și din Ucraina, Slovacia și România. CSM Satu Mare a participat cu un contingent de 7 sportivi antrenați de Gergely Attila.   continuare