Miercuri, 13 Decembrie 2017
Mie, 13 Dec 2017

Noa, iar a pierdut Olimpia!
Veronica Hodas  - Vineri, 19 Mai 2017

Înfrângere după înfrângere cam asta se întâmplă la Olimpia de câteva etape bune. Nici nu e de mirare că jucătorii nu mai au poftă de joc dacă nu și-au primit salariile de câteva luni bune.

Așa că vineri Olimpia Satu Mare a disputat meciul etapei 35 din cadrul Ligii a 2 a la fotbal în deplasare la Târgoviște, unde, bineînețeles, au fost învinși și de această dată cu scorul de 1-0.

Dacă până acum sătmărenii ne-au obișnuit cu un început de joc frumos, în partida de astăzi, în primele minute nu au fost foarte multe faze importante. Elevii lui Bogdan Andone au avut o ocazie destul de mare, Pană a executat o lovitură liberă de la 35 de metri (min 14), dar portarul gazdelor a reținut la 7 metri.

Datorită unor greșeli de apărare ale sătmărenilor, târgoviștenii au deschis scorul prin Neguț (min 25) a reluat cu capul din 2 metri. După acest gol, jocul a început să devină ceva mai echilibrat, dar scorul la pauză a rămas neschimbat, 1-0.

În repriza secundă, elevii lui Andone ar fi trebuit să primească un penalty după ce Pop (min 53) a fost faultat de Dumitrașcu în careu. Roșu a avut și el un șut bun de la 8 metri, însă Meilă a respins și de această dată. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic deosebit, câteva șuturi pe poartă, scorul a rămas 1-0 în favoarea gazdelor.

Chindia Târgoviște – Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0)

Marcator – Cristian Neguț 1-0 (min. 25) / Chindia Târgoviște.

Chindia: Meilă – Pătru (57 Nisipeanu), Vătavu, Ispas, Martac, Stoica (57 Pencea), Honciu, L. Mihai, Dumitraşcu, Neguţ, Cherchez.

Olimpia: Dascălu – Duruş, Mureşan, Krausz, Faur, Erdei, Rus (90+1) Văsălie), Villand (cpt.), Pană, Roşu (90+1 Szollosi), V. Pop.

Tags: chindia targoviste  olimpia  infrangere
1541 vizite

Succese ale minijudoka de la CSM Satu Mare în Ungaria
Duminica, 10 Decembrie 2017
La sfârșitul acestei săptămâni a avut loc in orasul Kazincbarcika...   continuare

Olimpia învinsă în ultimul meci din acest an
Sambata, 9 Decembrie 2017
Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă, în deplasare la București, meciul etapei 21 din cadrul Ligii a 2-a la fotbal, în compania formației Academia Clinceni.   continuare

„Spartanul” Izidor Bunea se antrenează la Satu Mare pentru Gala RXF de la Brașov
Joi, 7 Decembrie 2017
Unul dintre cei mai cunoscuți luptători de MMA din România, Izidor Bunea se află de o perioadă la Satu Mare unde, pe lângă faptul că își va deschide un restaurant, se antrenează intens...   continuare

Ședință la DJST Satu Mare pentru stabilirea sportivilor anului
Luni, 4 Decembrie 2017
Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Satu Mare invită în data de 12.12.2014, ora 12.00, la sediul instituţiei, conducătorii cluburilor sportive şi asociaţiilor judeţene pe ramuri de sport, în vederea stabilirii clasamentului sportivilor.   continuare

Olimpia câștigă ultimul meci din acest an de pe teren propriu. Portarul Șuta, omul meciului.
Sambata, 2 Decembrie 2017
Olimpia a jucat sâmbătă, pe teren propriu, primul meci al returului Ligii a 2-a la fotbal, în compania formației Metaloglobus București, pe care a învins-o.   continuare