Locale Altele
Luni, 30 Noiembrie 2020
Luni, 30 Nov 2020
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultatele etapei în Liga IV şi V la fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 18 Mai 2009

Liga a IV-a

 

Turul Micula s-a chinuit la Mădăras

 

Cu patru etape înaintea finalului de sezon, în seria A a Ligii a 4-a situația rămâne la fel de echilibrată. Turul Micula a câștigat foarte greu la Mădăras, scor 2-1, într-un meci în care gazdele antrenate de Tudor Barbul meritau cu siguranță măcar un rezultat de egalitate.


„Am prins o zi proastă și am făcut cel mai slab meci din acest an”, s-au scuzat oficialii Turului, în vreme ce conducătorii Şoimilor spun că, în ciuda înfrângerii, au câștigat un nou portar. „Am jucat cu fundașul Baboș în poartă, deoarece titularul Pteancu a lipsit, iar juniorul nu e în formă. S-a descurcat excelent, dacă ținem cont că la 29 de ani a stat pentru prima oară în poartă”, ne-a declarat antrenorul Barbul.

           

În seria a doua, Victoria Carei își continuă drumul spre finala campionatului. Elevii lui Pinter și Tabi au câștigat la limită, 1-0 la Urziceni, și s-au distanțat iar la opt puncte de Olimpia Căuaș.

           

Etapa viitoare programează meciul ambițiilor la Orașu Nou între Talna și Energia Negrești.

 

Seria A:

Talna Oraşu Nou - Egri Sasok Agriş 3-0 - N

Spicul Ardud - Someşul Odoreu 0-3

Energia Negreşti-Oaş - AS Livada 3-2

Minerul Turţ - Recolta Dorolţ 1-0

Olimpia 2008 Satu Mare - FC Certeze 3-1

Someşul Cărăşeu - Dacia Medieşu Aurit 2-2

Şoimii Mădăras - Turul Micula 1-2

 

Clasament:

1. Turul Micula 22        20        0          2          92-13              60p      +30

2. Energia Negreşti-Oaş22      19        1          2          59-20              58p      +25

3. Recolta Dorolţ         22        14        4          4          49-19              46p      +13

4. Dacia Medieşu Aurit22        10        4          8          33-35              34p      -5

5. Talna Oraşu Nou     22        11        0          11        49-38              33p      0

6. Someşul Odoreu      22        10        2          10        35-46              32p      -1

7. Şoimii Mădăras        22        10        1          11        48-45              31p      -2

8. Olimpia Satu Mare   22        9          3          10        37-34              30p      +1

9. Egri Sasok Agriş      22        9          3          10        38-52              30p      -3

10. Spicul Ardud         22        8          4          10        41-43              28p      -5

11. FC Certeze            22        8          0          14        27-44              24p      -9

12. Someşul Cărăşeu   22        7          2          13        49-59              23p      -13

13. AS Livada             22        4          0          18        23-67              12p      -18

14. Minerul Turţ           22        3          0          19        19-86              9p        -21 .

• Etapa a 23-a, 23-24 mai 2009, ora 16:00 şi 18:00: Recolta Dorolţ - Someşul Cărăşeu, Minerul Turţ - Olimpia 2008 Satu Mare, AS Livada - Spicul Ardud, Turul Micula - FC Certeze, Dacia Medieşu Aurit - Şoimii Mădăras, Talna Oraşu Nou - Energia Negreşti-Oaş, Someşul Odoreu - Egri Sasok Agriş.

• Etapa a 24-a, miercuri 27 mai 2009, ora 16:00 şi 18:00: FC Certeze - AS Livada, Someşul Cărăşeu - Turul Micula, Spicul Ardud - Talna Oraşu Nou, Şoimii Mădăras - Someşul Odoreu, Egri Sasok Agriş - Recolta Dorolţ, Olimpia 2008 Satu Mare - Dacia Medieşu Aurit, Energia Negreşti Oaş - Minerul Turţ.

 

 

Seria B

Unirea 08 Tăşnad - Olimpia Căuaş 2-2

Someşul Oar - Recolta Sanislău 5-0

Luceafărul Decebal - Viitorul Vetiş 3-1

Frohlich Foieni - Schwaben Cămin 1-4

Unirea Pişcolt - Fortuna Căpleni 1-3

Victoria Petreşti - Stăruinţa Berveni 1-3

Kneho Urziceni - FCM Victoria 2008 Carei 0-1

 

Clasament:

1. FCM Victoria 2008 Carei  22        17        2          3          68-10              54p      +20

2. Olimpia Căuaş    22        14        4          4          49-28              46p      +13

3. Someşul Oar       22        14        4          4          61-17              46p      +13

4. Schwaben Kalmandi Cămin22         12        7          3          49-26              43p      +10

5. Fortuna Căpleni   22        12        6          4          46-26              42p      +9

6 Viitorul Vetiş         22        13        3          6          49-27              42p      +9

7. Fröhlich Foieni      22        11        3          8          27-29              36p      +3

8 Luceafărul Decebal 22        8          3          11        42-55              27p      -6

9 Kneho Urziceni       22        7          3          12        31-44              24p      -9

10. Victoria Petreşti    22        5          5          12        30-45              20p      -14

11 Unirea 08 Tăşnad   22        4          6          12        34-33              18p      -16

12 Recolta Sanislău     22        4          6          12        32-48              18p      -15

13. Stăruinţa Berveni   22        4          4          14        23-49              16p      -18

14. Unirea Pişcolt        22        1          0          21        19-123              3p      -27

• Etapa a 23-a, 23-24 mai 2009, ora 16:00 şi 18:00: Schwaben Cămin - Victoria Petreşti, Frohlich Foieni - Unirea Pişcolt, Viitorul Vetiş - Someşul Oar, FCM Victoria 2008 Carei - Fortuna Căpleni, Stăruinaţ Berveni - Kneho Urziceni, Unirea 08 Tăşnad - Luceafărul Decebal, Recolta Sanislău - Olimpia Căuaş.

• Etapa a 24-a, miercuri 27 mai 2009, ora 16:00 şi 18:00: Fortuna Căpleni - Viitorul Vetiş, Victoria Petreşti - FCM Victoria 2008 Carei, Someşul Oar - Unirea 08 Tăşnad, Kneho Urziceni - Recolta Sanislău, Olimpia Căuaş - Schwaben Cămin, Unirea Pişcolt - Stăruinţa Berveni, Luceafărul Decebal - Frohlich Foieni.

 

 

 

Liga a V-a

 

Speranța Halmeu, umilită la Lazuri

 

Seria A:

Ştiinţa Beltiug - Chesi Hodod 5-0

Gloria Valea Vinului - Şoimii Tătăreşti 5-0

Speranţa Bogdand - Prietenia Crucişor 6-1

Dacia Supur - Gama Homoroade 0-2

Someşul Oar II - AS Mobila Satu Mare 3-1

Unirea Păuleşti stă.

 

Clasament:

1. Gama Homoroade   16        16        0          0          97-11  48p      +27

2. Someşul Oar II        17        12        1          4          54-31  37p      +10  

3. Speranţa Bogdand   16        10        3          3          55-20  33p      +9

4. Dacia Supur 16        7          2          7          40-30  23p      -1

5. Prietenia Crucişor    17        6          3          8          37-49  21p      -3

6. Gloria Valea Vinului16         5          5          6          41-37  20p      -4

7. Chesi Hodod           17        6          1          10        33-55  19p      -8

8. Unirea Păuleşti         16        6          1          9          19-47  19p      -11

9. Şoimii Tătăreşti        16        5          2          10        30-63  17p      -4

10. Ştiinţa Beltiug         16        4          1          11        26-68  13p      -11

11.  Mobila Satu Mare16        3          1          12        25-46  10p      -14

• Etapa a 19-a, 24 mai 2009: Şoimii Tătăreşti - Chesi Hodod, Mobila Satu Mare- Dacia Supur, Gama Homoroade - Someşul Oar II, Gloria Valea Vinului - Ştiinţa Beltiug, Speranţa Bogdand - Unirea Păuleşti, Prietenia Crucişor stă.

 

Seria B:

Înfrăţirea Tarna Mare - Speranţa Vetiş 3-1

Voinţa Lazuri - Speranţa Halmeu 6-1

LPS Satu Mare - Victoria Apa 0-1

Voinţa Sătmărel - Forestiera Bixad 1-2

Unirea Bercu - Recolta Dara 1-1

Sportul Botiz - Venus Dumbrava 4-1

 

Clasament:

1. Speranţa Halmeu     18        13        0          5          72-38  39p      +12

2. Victoria Apa            18        12        2          4          54-33  38p      +11

3. Sportul Botiz            18        11        3          4          42-27  36p      +9

4. Voinţa Lazuri           18        10        4          4          45-26  34p      +4

5. Înfrăţirea Tarna Mare18       11        1          6          53-41    34p    +4

6. Forestiera Bixad      18        10        0          8          36-37  30p      +3

7. Recolta Dara II        18        8          4          6          54-38  28p      +1

8. Voinţa Sătmărel       18        8          1          9          43-40  25p      -2

9. Speranţa Vetiş         18        8          1          9          38-36  25p      +1

10. Unirea Bercu         18        2          4          12        19-39  10p      -14

11. Venus Dumbrava   18        2          2          14        29-50  8p        -19

12. LPS Satu Mare      18        1          2          15        25-105            5p        -19 .

• Etapa a 19-a, 24 mai 2009: Victoria Apa - Speranţa Halmeu, Venus Dumbrava - Unirea Bercu, Speranţa Vetiş - Forestiera Bixad, Recolta Dara - Sportul Botiz, LPS Satu Mare - Voinţa Lazuri, Voinţa Sătmărel - Înfrăţirea Tarna Mare.

 

Seria C:

Gloria Moftinu Mare - Olimpia Domăneşti 4-1

AS Ghenci - Vulturii Santău 4-1

Crasna Moftinu Mic - AS Săcăşeni 5-0

Inter Craidorolţ - Schamagosch Ciumeşti 3-0

Sport Club Domăneşti - Real Andrid 1-1

Victoria Tiream - Voinţa Doba 3-1

 

Clasament:

1. Inter Craidorolţ        18        13        3          2          64-33  42p      +15

2. Crasna Moftinu Mic18         12        4          2          54-20  40p      +13

3. Real Andrid 18        11        5          2          57-18  38p      +11

4. Gloria Moftinu Mare 18       11        1          6          40-33  34p      +4

5. Sport Club Domăneşti 18    7          5          6          27-28  26p      -1

6. AS Săcăşeni            18        7          3          8          55-46  24p      +6

7. Voinţa Doba            18        7          3          8          46-46  24p      0

8. AS Ghenci               18        7          2          9          39-38  23p      -4

9. Schamagosch Ciumeşti18    6          2          10        52-53  20p      -7

10 Victoria Tiream       18        6          1          11        30-45  19p      -8

11 Vulturii Santău        18        5          2          11        30-56  17p      -10

12. Olimpia Domăneşti18        0          1          17        16-105            1p        -23 .

• Etapa a 19-a, 24 mai 2009: AS Săcăşeni - Vulturii Santău, Voinţa Doba - Sport Club Domăneşti, Olimpia Domăneşti - Schamagosch Ciumeşti, Real Andrid - Victoria Tiream, Crasna Moftinu Mic - AS Ghenci, Craidorolţ - Gloria Moftinu Mare.

Tags: liga 4  liga 5  fotbal  rezultate  
2270 vizite
Distribuie pe