Luni, 25 Septembrie 2017
Luni, 25 Sept 2017

O altă deplasare, o altă īnfrāngere pentru Olimpia
Veronica Hodas  - Sambata, 26 August 2017

Olimpia Satu Mare a fost învinsă sâmbătă, în meciul etapei a 5-a a Ligii a 2-a la fotbal, de CS Balotești.

Jucătorii Olimpiei au început jocul destul de bine, în primele 30 de minute au avut două ocazii prin Ayoub și Hlinca, dar balonul nu a intrat în poartă.

O greșeală a sătmărenilor a făcut ca scorul să fie deschis de gazde, Gojnea a fost faultat în careu, a obținut un penalty (min 36) pe care Pătrașcu l-a transformat fără probleme și au intrat la pauză cu avantajul minim.

Oboseala și-a spus cuvântul, iar repriza secundă a fost una haotică, fără ocazii, dar cu toate acestea, Ciubuc (min 77) ajutat de pasa lui Nica, a reușit să-l învingă pe Muntean și să majoreje scorul.

La finalul partidei, Hurdubei (90+1) a avut o reacție nervoasă și a văzut direct cartonașu roșu.

„Nu reușim să jucăm afară cum jucăm acasă. Am cedat fizic și psihic, iar aici mai trebuie să lucrăm, să învățăm să nu cedăm așa ușor. Asta vine din exeperiență. Sunt copii care trebuie să învețe să nu cedeze ușor, dar pentru asta trebuie răbdare. În plus nu am avut prospețime, iar repriza a doua a fost una haotică”, a declarat antrenorul Olimpiei, Tibi Selymes.

CS Balotești – Olimpia Satu Mare 2-0 (1-0)

Marcatori – Alin Pătrașcu 1-0 (min 36) / CS Balotești

Dănuț Ciubuc – 2-0 (min 77 ) / CS Balotești

Baloteşti: Alexandru Iordan - Nicuşor Filip (82 Mirescu), Bogdan Marciuc, Andrei Răuţă, Constantin Dedu, Marian Gojnea, Lucian Ion (cpt.), Alexandru Coman, Dănuţ Ciubuc, Alin Pătraşcu (67 Hurdubei), Eugen Nica (78 Suciu)

Olimpia: Florin Muntean - Ionuţ Hlinca, Paul Copaci (68 Ben Khalifa Chenyn), Vasile Pop, Romario Rus, Ciprian Duruş (58’ Duruș), Bogdan Miholca, Olivier Lusamba, Florin Mureşan (cpt.), Ciprian Brata, Ayoub Saadaoui (38’ Szasz).

Olimpia Satu Mare va disputa următoarea partidă, sâmbătă, 2 septembrie, pe teren propriu cu CS Afumați.

Tags: olimpia  cs balotesti  etapa 5  infrangere
407 vizite

Jandarmii sătmăreni, pe locul IV la Campionatul Național de Minifotbal al MAI
Īn perioada 18 - 22 septembrie, īn localitatea Giroc, din judeţul Timiş s-a desfăşurat etapa finală a Campionatului Naţional de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne.   continuare

Rezultate excelente pentru sătmăreni la concursul internațional de șah de la Tășnad
Duminica, 24 Septembrie 2017
In perioada 20-24 septembrie, CS Vointa Satu Mare a organizat in statiunea balneara Tasnad cea de-a V-a editie a concursului international de sah.   continuare

Cu puțin noroc, Olimpia a īnceput cu dreptul sub noul antrenor
Sambata, 23 Septembrie 2017
Olimpia Satu Mare a īnvins-o sāmbătă, pe teren propriu, pe UTA Arad, īn meciul etapei a 9-a din cadrul Ligii a 2 a la fotbal, cu scorul de 1-0. Zoltan Ritli și-a făcut debutul de antrenor la Olimpia cu o victorie, iar astăzi īn meciul de pe teren propriu...   continuare

Cu Ritli și Bolba pe bancă, Olimpia īși dorește victoria īn meciul cu UTA Arad
Vineri, 22 Septembrie 2017
Olimpia Satu Mare va disputa sāmbătă, pe teren propriu, de la ora 12.00, meciul etapei a 9 a din cadrul Ligii a 2-a la fotbal, īn compania formației UTA Arad. Cu noii antrenori, Zoltan Ritli și Mircea Bolba, jucătorii Olimpiei īși doresc să obțină o victorie īn fața propriilor...   continuare

Satu Mare găzduiește cea mai importantă competiție de beach volley din Romānia
Joi, 21 Septembrie 2017
Īn perioada 21.09 – 24.09.2017 īn Satu Mare se desfășoară cea mai importantă competiție de volei pe plajă organizată vreodată īn Romānia. Īn Centrul Nou al orașului, pe platoul dintre...   continuare