Vineri, 22 Iunie 2018
Vin, 22 Iun 2018

Popicarii s-au întors de la Naționale cu o medalie de aur și una de argint
CSM Satu Mare  - Luni, 16 Octombrie 2017

Popicarii de la CSM Satu Mare au concurat, la sfârșitul săptămânii, la finalele Campionatelor Naționale U23 de la Târgu Mureș, de unde s-au întors acasă cu o medalie de aur și una de argint.

La proba individuală, Ciprian Cubitchi a reușit să termine pe locul doi cu 572 p., pe locul 1 a terminat reprezentatul gazdelor, Fekete Hunor cu 592 p, iar locul 3 a fost obținut de Roberto Laposi din Hunedoara care a obținut 570 p.

La tandem, Ciprian a impresionat alături de Daniel Botezatu de la Hunedoara, reușind să câștige competiția.

Au mai concurat pentru CSM Satu Mare, Marius Lucuț, locul 29 si Gabriel Sabău, locul 16 la individual.

Din pacate CSM Satu Mare l-a pierdut în acest an pe Vasile Maxim , plecat la CFR Iași fara acordul clubului sătmărean.

„Sunt dezamăgit de sportivul Maxim deoarece a plecat fără acordul clubului, fără să vină măcar să ne anunțe și fără să ne spună dacă are pretenții față de noi. Oricum eu consider că transferul a fost făcut ilegal. Ne-am adresat comisiei de apel și vom vedea răspunsul lor”, a declarat antrenorul Gheorghe Sabău.

Pe de altă parte, antrenorul a avut doar cuvinte de laudă în ceea ce-l privește pe Cubitchi.

Miercuri, 20 Iunie 2018
Pentru prima data în istoria județului nostru, Satu Mare găzduiește în week-end, finala Campionatului Național de Judo U-13.   continuare

Daiana Vancsa și Rybanna Lazin au obținut șase medalii la Campionatul Mondial de Karate
Marti, 19 Iunie 2018
În perioada 14 – 17 Iunie, sportivele CSM Satu Mare: Daiana Vancsa si Lazin Rybanna - componente ale lotului...   continuare

Judoka Sebastian Coț, medalie de bronz la Campionatul Balcanic de juniori U-21
Luni, 18 Iunie 2018
În perioada 15-17 iunie a avut loc la Sibiu Campionatul Balcanic de juniori U-21.   continuare

Rybanna Lazin, dublă campioană mondială la kumite echipe sanbon și sanbon rotativ
Vineri, 15 Iunie 2018
Karatistele legitimate la CSM Satu Mare și componente ale lotului național, Rybanna Lazin și Daiana Vancsa concurează în perioada 14-17 iunie la cea de-a VII-a ediție a Campionatului Mondial de Karate WUKF.   continuare

Tour de Tur CBA 2018 a atins din nou recorduri!
Joi, 14 Iunie 2018
Numărul participanților la ediția a XIII.-lea al competiției cicliste și de alergare (începând de anul acesta!) Tour de Tur a trecut de 300! La fel ca în anii precedențI, locul de desfășurare al ediției au reprezentat Depresiunea și Dealurile Oașului, precum și Câmpia Turului.   continuare