Locale Altele
Luni, 10 Decembrie 2018
Luni, 10 Dec 2018
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Cāștigătorii primei ediții a Cupei Lions la șah
CS Voința Satu Mare  - Luni, 20 Noiembrie 2017

Duminică la Liceul Teoretic German Johann Ettinger din Satu Mare s-a încheiat prima ediție a Cupei Lions la șah pentru copii.


Au participat 124 de copii cu vârsta cuprinsă între 5 și 14 ani din Satu Mare, Turț, Tășnad, Carei, Lucăceni, Medieșu Aurit, Baia Mare, Șimeleul Silvaniei, Sighetu Marmației, Turda și Cluj Napoca.


Turneul a avut  trei secțiuni: turneul A-copii legitimați și turneul B-copii incepatori/nelegitimați cu varsta pana la 8 ani si Turneul C copii incepatori/nelegitimati cu varsta pana la 14 ani

Castigatorii sunt urmatorii:


Turneul A:

Numele prenumele

Clubul

Locul obtinut

Puncte

Departajare

Coroian Sebastian-Dumitru

Cs Vointa Satu Mare

1-general

20½

Chira Vlad-Alexandru

Acs Samus Sah Club Cluj Napoca

2-general

5

21

Pataki Dragos-Ioan

Cs Sah Club Potaissa Turda

3-general

5

20½

Maresanu Mina-Andrei

Cs Vointa Satu Mare

1-Under 10 ani

22

Szegedy Matyas

Cs Unio Satu Mare

2-Under 10 ani

21

Hejja Adam-Peter

Cs Unio Satu Mare

3-Under 10 ani

4

19

Pap Blanca-Maria

Cs Sah Club Potaissa Turda

1-Feminin

19½

Chira Mara-Alexia

Acs Samus Sah Club Cluj Napoca

2-Feminin

4

20½

Salajan Stefania

Css Targu Mures

3-Feminin

19½

Strajan Andrei-Mihai

Cs Sah Club Potaissa Turda

1-Under 8 ani

4

16

Negru Vlad (E)

Cs Unio Satu Mare

2-Under 8 ani

19

Cozma Cezara-Andreea

Cs Unio Satu Mare

3-Under 8 ani

3

14

 Turneul B:

David Andrei-Alexandru

Cs Unio Satu Mare

7

23

Locul 1-Baieti 8 ani

Balaj Ayan-Andreas

Cs Unio Satu Mare

6

21½

Locul 2-Baieti 8 ani

Timis Vlad-Mihai

Baia Mare

5

24½

Locul 3-Baieti 8 ani

Hejja David-Miklos

Cs Unio Satu Mare

5

19½

Locul 1-Baieti 6 ani

Katona Mate

Scoala Gimnaziala Tasnad

5

19

Locul 2-Baieti 6 ani

Maier Alex

C.S. Unio Satu Mare

5

17

Locul 3-Baieti 6 ani

Cismas-Petrean Sara-Mihaela

Cs Unio Satu Mare

17½

Locul 1-Fete 8 ani

Pop Adela-Cristina

Baia Mare

4

22

Locul 2-Fete 8 ani

Zvenyak Johanna-Rita

Cs Unio Satu Mare

4

21

Locul 1-Fete 6 ani

Petcu Ana

Baia Mare

18

Locul 3-Fete 8 ani

Goloman Siena

C.S. Unio Satu Mare

10½

Locul 2- Fete 6 ani

Petcu Ina

Baia Mare

2

11

Locul 3- Fete 6 ani

Turneul C:

Numele prenumele

Clubul sportiv/localitatea

Puncte

Locul obtinut

Tabacaru Gabriel

C.S. Vointa Satu Mare

 6,5

Locul 1-Under 14

Kiss Tamas

 Baia Mare

 5,5

Locul 2-Under 14

Moldovan Bogdan-Andrei

 C.S. Vointa Satu Mare

 5,5

Locul 1-Under10 ani

Pop Rafaela-Iasmina

 C.S. Unio Satu Mare

 5,5

Locul 1-Fete 10 ani

Steib Benjamin

C.S. Vointa Satu Mare 

 5

           Locul 2 -Under 10 ani

Bonte Antonio-Ioan

 Simleul Silvaniei

 5

 Locul 3-Under 10 ani

Pasca Lorena-Maria

C.S. Unio Satu Mare 

 5

Locul 1 - Fete 14 ani

Purghe Tudor-Casian

Simleul Silvaniei

 5

           Locul 3-Under 14 ani

Ban Catalin

Mediesu Aurit

 

 4,5

Locul 1  mediu rural

Iederan Tudor

Mediesu Aurit

 

 4,5

Locul  2 mediu rural

Sugar Alexandru

Mediesu Aurit

 

 4

Locul  3 mediu rural

Tartiu Simina

Turt 

 4

          Locul 2- Fete 10 ani

Marita Larisa

 Turt

 4

Locul 2- Fete 14 ani

Ticovan Alexandra

 C.S. Unio Satu Mare

 4

Locul 3-Fete 10 ani

Sabou Sara-Maria

 Simleul Silvaniei

 4

Locul 3-Fete 14 ani

Castigatorii au primit diplome, cupe, medalii si bremii in bani si obiecte.


Organizatorii aduc multumiri pentru sprijinul acordat : Consiliul Judetean Satu Mare, Clubului LIONS –SOMES Satu Mare, conducerii Liceului Teoretic German Joahann Ettinger Satu Mare.

Tags: cupa lions  sah  castigatori  editia i  
769 vizite
Distribuie pe