Luni, 17 Iunie 2019
Luni, 17 Iun 2019

AS Juniorul a câștigat Trofeul Sătmarului
Cristian Tudor  - Vineri, 4 Septembrie 2009

A treia ediție a Trofeului Sătmarului la fotbal s-a încheiat vineri pe stadionul Someșul cu victoria meritată a piticilor de la Juniorul Satu Mare.

Grupa de copii născuți în 1999, antrenată de Cristi Popa și Nelu Donca, a câștigat toate partidele din grupă, iar în finală a dispus fără emoții de Olimpia pregătită de Tibi Csik, scor 4-1.

Mai mult, căpitanul Juniorului, Daniel Pop, a primit și premiul pentru cel mai bun jucător al turneului.

Olimpia s-a calificat în finală după ce a trecut cu 4-1 de Sportul Șimleu în derby-ul grupei B.

Podiumul a fost completat de Viitorul Zalău, echipă ce a trecut în finala mică de Mateianu cu 1-0.

Sătmarul a fost reprezentat în fruntea clasamentului, dar, din păcate, și-n coada lui. LPS Satu Mare, antrenor Dorel Ziman, a terminat pe locul nouă, în vreme ce CSS Carei a încheiat competiția pe ultimul loc.

Echipa din Csenger a primit Premiul Fair Play, iar Moldovan Tudor de la LPS a fost desemnat cel mai tehnic jucător.

Tags: juniorul  trofeu  satmar  fotbal  pitici