Locale Altele
Duminica, 15 Decembrie 2019
Dum, 15 Dec 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate şi clasamente din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 14 Septembrie 2009

Liga a IV-a, etapa a 5-a

 

Dacia Medieș, lider-surpiză în prima serie

           

Înfrângerea surprinzătoare suferită de Energia Negrești pe teren propriu, 2-3 cu Someșul Cărășeu, i-a adus în postura de lideri pe cei de la Medieșu Aurit.

Elevii lui Robaș s-au impus la limită în deplasarea de la Orașu Nou și, grație golaverajului superior, se află pe prima poziție a clasamentului.

           

Urmează însă în etapa următoare două partide interesante, la Vetiș, Viitorul – Dacia, și la Homoroade, Gama - Olimpia 2008.

           

În seria B, Unirea Tășnad se anunță a fi o candidată serioasă la titlu. Tășnădenii s-au impus clar cu 3-0 cu Victoria Petrești și așteaptă liniștiți deplasarea de la Pișcolt.

           

Victoria Carei a câștigat derby-ul cu șvabii din Cămin, iar Someșul Oar pare în revenire de formă. Trupa lui Maiorciac s-a impus la Căuaș și rămâne pe podim fără înfrângere în actualul sezon.

 

Seria A:

 

AS Livada - Olimpia 2008 Satu Mare 1-3

Talna Oraşu Nou - Dacia Medieşu Aurit 2-3

Energia Negreşti - Someşul Cărăşeu 2-3

Forestiera Bixad - Gama Homoroade 1-2

Recolta Dorolţ - Someşul Odoreu 3-0

Egri Sasok Agriş - Minerul Turţ 1-1

Viitorul Vetiş - Şoimii Mădăras 6-0

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Viitorul Vetiş

3. Gama Homoroade  

4. Energia Negreşti-Oaş

5. Someşul Cărăşeu    

6. Recolta Dorolţ                    

7. Olimpia 2008 SM   

8. Talna Oraşu Nou    

9. AS Livada              

10. Egri Sasok Agriş   

11. Someşul Odoreu   

12. Şoimii Mădăras

13. Forestiera Bixad   

14. Minerul Turţ          

 

• Etapa a VI-a, 19-20 septembrie: Minerul Turţ - Talna Oraşu Nou, Someşul Cărăşeu - Egri Sasok Agriş, Someşul Odoreu - Forestiera Bixad, Recolta Dorolţ - Energia Negreşti-Oaş, Viitorul Vetiş - Dacia Medieşu Aurit, Şoimii Mădăras - AS Livada, Gama  Homoroade - Olimpia 2008 Satu Mare. 

 

 

Seria B:

 

Kneho Urziceni - Luceafărul Decebal 0-0

Stăruinţa Berveni - Real Andrid 1-1

Recolta Sanislău - Unirea Pişcolt 6-3

Schwaben Cămin - Victoria 2008 Carei 1-2

Fortuna Căpleni - Frohlich Foieni 3-1

Unirea 08 Tăşnad - Victoria Petreşti 3-0

Olimpia Căuaş - Someşul Oar 0-1

 

Clasament:

1. Unirea 08 Tăşnad               

2. Victoria 2008 Carei

3. Someşul Oar           

4. Olimpia Căuaş                                

5. Stăruinţa Berveni     

6. Luceafărul Decebal

7. Schwaben Cămin    

8. Recolta Sanislău                 

9. Frohlich Foieni        

10. Real Andrid          

11. Kneho Urziceni     

12. Fortuna Căpleni    

13. Victoria Petreşti    

14. Unirea Pişcolt                   

 

• Etapa a VI-a, 19-20 septembrie: Victoria Petreşti - Stăruinţa Berveni, Unirea Pişcolt - Unirea 08 Tăşnad, Frohlich Foieni - Victoria 2008 Carei, Fortuna Căpleni - Recolta Sanislău, Olimpia Căuaş - Real Andrid, Someşul Oar - Kneho Urziceni, Schwaben

Cămin - Luceafărul Decebal.

 

 

Liga a V-a, etapa a III-a

 

Înfrăţirea Tarna Mare a zdrobit Recolta din  Dara

 

Seria A:

 

Şomii Tătăreşti - Cetate Ardud 1-6

Chesi Hodod - Gloria Valea Vinului 1-3

Speranţa Bogdand - Voinţa Babţa 1-2

Barta 2009 Sătmărel - Ştiinţa Beltiug 4-1

Dacia Supur - Prietenia Crucişor 0-2

Unirea Păuleşti - Băile Termale Acâş 1-2

 

Clasament:

1. Voinţa 2009 Sătmărel

2. Cetate Ardud                     

3. Gloria Valea Vinului

4. Dacia Supur            

5. Unirea Păuleşti        

6. Prietenia Crucişor   

7. Ştiinţa Beltiug          

8. Voinţa Babţa            

9. Şoimii Tătăreşti       

10. Băile Termale Acâş           

11. Speranţa Bogdand

12. Chesi Hodod                    

 

• Etapa a IV-a, 19-20 septembrie: Prietenia Crucişor - Ştiinţa Beltiug, Gloria Valea Vinului - Speranţa Bogdand, Dacia Supur - Unirea Păuleşti, Voinţa Babţa - Şoimii Tătăreşti, Băile Termale Acâş - Chesi Hodod, Cetate Ardud - Barta 2009 Sătmărel.

 

Seria B:

 

Venus Dumbrava - Unirea Bercu 2-1

Atletic Satu Mare - Sportul Botiz 1-2

Victoria Apa - Voinţa Sătmărel 6-0

Speranţa Halmeu - Mobila Satu Mare 4-0

Înfrăţirea Tarna Mare - Recolta Dara 13-1

Voinţa Lazuri a stat.

 

Clasament:

1. Speranţa Halmeu    

2. Victoria Apa           

3. Sportul Botiz                      

4. Unirea Bercu                      

5. Voinţa Lazuri                      

6. Venus Dumbrava    

7. Înfrăţirea Tarna Mare          

8. Atletic Satu Mare    

9. AS Mobila Satu Mare        

10. Voinţa Sătmărel    

11. Recolta Dara                    

 

• Etapa a IV-a, 19-20 septembrie: Mobila Satu Mare - Venus Dumbrava, Voinţa Lazuri - Unirea Bercu, Voinţa Sătmărel - Înfrăţirea Tarna Mare, Recolta II Dara - Speranţa Halmeu, Sportul Botiz - Victoria Apa. Atletic Satu Mare stă. 

 

 

Seria C:

 

Gloria Moftinu Mare - AS Ghenci 1-2

Vulturii Santău - Olimpia Domăneşti 6-1

Schamagosch Ciumeşti - AS Săcăşeni 5-1

Sport Club Domăneşti - Voinţa Doba 0-1

Someşul Oar II - Crasna Moftinu Mic 2-0

Lebăda Scărişoara-Nouă - Victoria Tiream 3-3

 

Clasament:

1. Vulturii Santău        

2. Voinţa Doba                                  

3. Someşul Oar II

4. AS Ghenci                          

5. Crasna Moftinu Mic            

6. Victoria Tiream                              

7. AS Săcăşeni                       

8. Schamagosch Ciumeşti       

9. Gloria Moftinu Mare                       

10. Sport Club Domăneşti      

11. Lebăda Scărişoara-Nouă  

12. Olimpia Domăneşti           

 

• Etapa a IV-a, 19-20 septembrie: Lebăda Scărişoara-Nouă - Someşul Oar II, Voinţa Doba – Crasna Moftinu Mic, Victoria Tiream – Sport Club Domăneşti, AS Săcăşeni - AS Ghenci, Gloria Moftinu Mare - Vulturii Santău, Olimpia Domăneşti - Schamagosch Ciumeşti.

Tags: fotbal  campionat  judetean  rezultate  clasamente  
2336 vizite
Distribuie pe