Locale Altele
Luni, 23 Septembrie 2019
Luni, 23 Sept 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 21 Septembrie 2009

Liga a IV-a, etapa a VI-a

 

Dacia Medieș și Unirea Tășnad își continuă seria victoriilor

 

Gluma se îngroașă în cele două serii ale Ligii a IV-a. Dacia Medieș și Unirea Tășnad și-au trecut în cont alte trei puncte și continuă să conducă în cele două clasamente.

           

Dacia Medieș s-a impus la Vetiș, la limită, în vreme ce tășnădenii s-au distrat la Pișcolt cu ultima clasată, scor 6-3.

 

„Nu e nicio rețetă a succesului la Medieş. Avem o echipă formată în mare parte din localnici, alături de care mai evoluează veteranii Bran și Bîrsăuan. Cred că nivelul a scăzut în Liga a IV-a față de anii trecuți și așa am ajuns noi lideri în seria noastră” – spune, realist, antrenorul medieșenilor, Vasile Robaș, care crede că echipa lui va mai sta cel puțin o săptămână pe prima poziție a clasamentului. „În mod normal trebuie să trecem acasă de Minerul Turț, dar apoi mai vedem ce aduce viitorul” - ne-a mai spus Robaș.

           

Surprinde pasa proastă în care  intrat Energia Negrești, echipă ce a suferit a doua înfrângere consecutivă.

           

În seria B, Victoria Carei și Someșul Oar stau la pândă și așteaptă un pas greșit din partea liderului.

 

Seria A:

Olimpia 2008 Satu Mare - Gama Homoroade 0-1

Someşul Odoreu - Forestiera Bixad 0-2

Viitorul Vetiş - Dacia Medieşu Aurit 0-1

Someşul Cărăşeu - Egri Sasok Agriş 5-0

Recolta Dorolţ - Energia Negreşti-Oaş 2-1

Şoimii Mădăras - AS Livada 6-1

Jocul Minerul Turţ - Talna Oraşu Nou a fost amânat.

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Gama Homoroade

3. Someşul Cărăşeu    

4. Viitorul Vetiş                      

5. Recolta Dorolţ                    

6. Energia Negreşti-Oaş

7. Olimpia 2008 SM   

8. Talna Oraşu Nou    

9. Şoimii Mădăras                  

10. Forestiera Bixad   

11. AS Livada              

12. Egri Sasok Agriş   

13. Someşul Odoreu   

14. Minerul Turţ          

 

Seria B:

Victoria Petreşti - Stăruinţa Berveni 2-2

Unirea Pişcolt - Unirea 08 Tăşnad 3-6

Frohlich Foieni - Victoria 2008 Carei 0-3

Fortuna Căpleni - Recolta Sanislău 6-1

Olimpia Căuaş - Real Andrid 1-1

Someşul Oar - Kneho Urziceni 5-0

Schwaben Cămin - Luceafărul Decebal 4-1

 

Clasament:

1. Unirea 08 Tăşnad   

2. Victoria 2008 Carei

3. Someşul Oar                      

4. Olimpia Căuaş                    

5. Schwaben Cămin    

6. Stăruinţa Berveni     

7. Luceafărul Decebal 

8. Real Andrid            

9. Frohlich Foieni                    

10. Recolta Sanislău    

11. Fortuna Căpleni    

12. Kneho Urziceni     

13. Victoria Petreşti    

14. Unirea Pişcolt       

 


Liga a V-a , etapa a IV-a

 

Seria A:

Cetate Ardud - Barta 2009 Sătmărel 3-2

Prietenia Crucişor - Ştiinţa Beltiug 3-1

Gloria Valea Vinului - Speranţa Bogdand 6-1

Dacia Supur - Unirea Păuleşti 3-3

Voinţa Babţa - Şoimii Tătăreşti 3-4

Chesi Hodod - Băile Termale Acâş 0-7

 

Clasament:

1. Cetate Ardud          

2. Gloria Valea Vinului

3. Voinţa 2009 Sătmărel

4. Băile Termale Acâş

5. Prietenia Crucişor   

6. Dacia Supur            

7. Şoimii Tătăreşti                   

8. Unirea Păuleşti                    

9. Voinţa Babţa                      

10. Ştiinţa Beltiug                    

11. Speranţa Bogdand

12. Chesi Hodod                    

Etapa a V-a, 26-27 septembrie: Speranţa Bogdand - Chesi Hodod, Barta 2009 Sătmărel - Băile Termale Acâş, Ştiinţa Beltiug - Cetate Ardud, Gloria Valea Vinului - Dacia Supur, Unirea Păuleşti - Voinţa Babţa, Şoimii Tătăreşti - Prietenia Crucişor.

 

Seria B:

Mobila Satu Mare - Venus Dumbrava 1-3

Voinţa Lazuri - Unirea Bercu 4-1

Voinţa Sătmărel - Înfrăţirea Tarna Mare 1-3

Recolta II Dara - Speranţa Halmeu 2-4

Sportul Botiz - Victoria Apa 2-1

Atletic Satu Mare a stat. 

 

Clasament:

1. Speranţa Halmeu    

2. Sportul Botiz           

3. Voinţa Lazuri                      

4. Venus Dumbrava    

5. Înfrăţirea Tarna Mare          

6. Unirea Bercu          

7. Victoria Apa                       

8. Atletic Satu Mare    

9. AS Mobila Satu Mare        

10. Voinţa Sătmărel    

11. Recolta Dara                    

Etapa a V-a, 26-27 septembrie: Înfrăţirea Tarna Mare - Voinţa Lazuri, Victoria Apa - Speranţa Unicom Halmeu, Recolta Dara - Sportul Botiz, Venus Dumbrava - Boinţa Sătmărel, Unirea Bercu - Atletic Satu Mare. Mobila Satu Mare stă.

 

Seria C:

Lebăda Scărişoara-Nouă - Someşul Oar II 1-0

Voinţa Doba - Crasna Moftinu Mic 4-0

Victoria Tiream - Sport Club Domăneşti 3-2

AS Săcăşeni - AS Ghenci 3-4

Gloria Moftinu Mare - Vulturii Santău 5-1

Olimpia Domăneşti - Schamagosch Ciumeşti 0-1

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                                  

2. AS Ghenci                          

3. Someşul Oar II                               

4. Vulturii Santău                    

5. Victoria Tiream                   

6. Gloria Moftinu Mare                       

7. Schamagosch Ciumeşti

8. Crasna Moftinu Mic            

9. Lebăda Scărişoara-Nouă    

10. AS Săcăşeni                                 

11. Sport Club Domăneşti      

12. Olimpia Domăneşti

Etapa a V-a, 26-27 septembrie: Crasna Moftinu Mic - AS Săcăşeni, AS Ghenci - Lebăda Scărişoara-Nouă, Vulturii Santău - Schamagosch Ciumeşti, Sport Club Domăneşti - Olimpia Domăneşti, Voinţa Doba - Someşul Oar II, Victoria Tiream - Gloria Moftinu Mare.

Tags: rezultate  fotbal  campionat  judetean  
2363 vizite
Distribuie pe