Locale Altele
Duminica, 15 Decembrie 2019
Dum, 15 Dec 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 28 Septembrie 2009

Unirea Tășnad a pierdut vineri primul meci din actualul sezon, 1-2 acasă cu Olimpia Căuaș, iar de acest rezultat au profitat din plin cei de la Victoria Carei.

Oamenii lui Tabi Zsolt au învins la scor pe Kneho Urziceni și s-au instalat în fruntea clasamentului.

           

„A fost un meci bun, cu multe situații de gol. Cei de la Căuaș ne-au surprins la început și din păcate n-am mai avut inspirația necesară de a înscrie” - spune antrenorul tășnădenilor, Mașlinca.

De remarcat că cei de la Căuaș i-au transferat de la Micula pe Mihovici și Găvruș.

           

Someșul Oar a rămas singura echipă neînvinsă în Liga a IV-a, iar oamenii lui Maiorciac nu-și ascund intenția de a câștiga, în premieră pentru ei, titlul de campioană a județului.

           

În prima serie, gluma se îngroașă cu Dacia Medieș și Gama Homoroade. Cele două formații rămân în frunte, la egalitate de puncte. În plus, cei de la Homorod au jucat toate meciurile în deplasare, deoarece terenul lor nu e încă omologat.

           

Seria A

Someşul Odoreu - Olimpia 2008 Satu Mare 1-1

Energia Negreşti-Oaş - Şoimii Mădăras 3-1

Talna Oraşu Nou - Gama Homoroade 2-4

Someşul Cărăşeu - Recolta Dorolţ 1-0

Dacia Medieşu Aurit - Minerul Turţ 3-0

Egri Sasok Agriş - Viitorul Vetiş 1-2

Forestiera Bixad - AS Livada 2-1

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Gama Homoroade  

3. Someşul Cărăşeu    

4. Viitorul Vetiş                      

5. Recolta Dorolţ                    

6. Energia Negreşti-Oaş         

7. Olimpia 2008 SM   

8. Talna Oraşu Nou    

9. Forestiera Bixad

10. Şoimii Mădăras     

11. Someşul Odoreu   

12. AS Livada            

13. Egri Sasok Agriş   

14. Minerul Turţ                     

Etapa a VIII-a, 3-4 octombrie: Minerul Turţ - Someşul Cărăşeu, AS Livada - Someşul Odoreu, Talna Oraşu Nou - AS FC Olimpia 2008 Satu Mare, Egri Sasok Agriş - Energia Negreşti-Oaş, Viitorul Vetiş - Gama Homoroade, Forestiera Bixad - Dacia Medieşu Aurit, Recolta Dorolţ - Şoimii Mădăras.

 

Seria B

Unirea Tăşnad - Olimpia Căuaş 1-2

Victoria 2008 Carei - Kneho Urziceni 6-0

Luceafărul Decebal - Frohlich Foieni 1-0

Stăruinţa Berveni - Schwaben Kalmandi Cămin 2-0

Unirea Pişcolt - Fortuna Căpleni 8-6

Real Andrid - Victoria Petreşti 2-0

Recolta Sanislău - Someşul Oar 0-3

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Someşul Oar                      

3. Unirea 08 Tăşnad   

4. Olimpia Căuaş                                

5. Stăruinţa Berveni     

6. Luceafărul Decebal

7. Schwaben Cămin    

8. Real Andrid            

9. Frohlich Foieni                    

10. Recolta Sanislău    

11. Fortuna Căpleni    

12. Kneho Urziceni     

13. Unirea Pişcolt                   

14. Victoria Petreşti    

Etapa a VIII-a, 3-4 octombrie: Victoria Petreşti - Unirea Pişcolt, Kneho Urziceni - Frohlich Foieni, Stăruinţa Berveni - Luceafărul Decebal, Unirea 08 Tăşnad - Recolta Sanislău, Olimpia Căuaş - Schwaben Kalmandi Cămin, Victoria 2008 Carei - Real Andrid, Fortuna Căpleni - Someşul Oar.

 


Liga a V-a, etapa a V-a

 

Seria A:

Barta 2009 Sătmărel - Băile Termale Acâş 2-1

Speranţa Bogdand - Chesi Hodod 3-5

Ştiinţa Beltiug - Cetate Ardud 1-3

Gloria Valea Vinului - Dacia Supur 3-1

Unirea Păuleşti - Voinţa Babţa 5-2

Şoimii Tătăreşti - Prietenia Crucişor 2-3

 

Clasament:

1. Cetate Ardud                     

2. Gloria Valea Vinului

3. Barta 2009 Sătmărel           

4. Prietenia Crucişor   

5. Unirea Păuleşti                    

6. Băile Termale Acâş

7. Dacia Supur            

8. Şoimii Tătăreşti

9. Voinţa Babţa                      

10. Ştiinţa Beltiug                    

11. Chesi Hodod                    

12. Speranţa Bogdand

Etapa a VI-a, 3-4 octombrie:  Şoimii Tătăreşti - Unirea Păuleşti, Dacia Supur - Ştiinţa Beltiug, Băile Termale Acâş - Gloria Valea Vinului, Prietenia Crucişor - Speranţa Bogdand, Chesi Hodod - Cetate Ardud, Voinţa Babţa - Barta 2009 Sătmărel.

 

Seria B:

Înfrăţirea Tarna Mare - Voinţa Lazuri 1-1

Victoria Apa - Speranţa Unicom Halmeu 3-2

Recolta Dara - Sportul Botiz 1-1

Venus Dumbrava - Voinţa Sătmărel 2-0

Unirea Bercu - Atletic Satu Mare 2-1

AS Mobila Satu Mare a stat.

 

Clasament:

1. Sportul Botiz                      

2. Speranţa Halmeu    

3. Victoria Apa                       

4. Venus Dumbrava    

5. Unirea Bercu                      

6. Voinţa Lazuri

7. Înfrăţirea Tarna Mare          

8. Atletic Satu Mare    

9. AS Mobila Satu Mare        

10. Recolta Dara                    

11. Voinţa Sătmărel    

Etapa a VI-a, 3-4 octombrie: Speranţa Halmeu - Venus Dumbrava, Voinţa Lazuri - Recolta Dara, Sportul Botiz - Unirea Bercu, Atletic Satu Mare - Victoria Apa, AS Mobila Satu Mare - Înfrăţirea Tarna Mare. Voinţa Sătmărel stă.

 

Seria C:

Crasna Moftinu Mic - AS Săcăşeni 2-0

AS Ghenci - Lebăda Scărişoara-Nouă 5-1

Vulturii Santău - Schamagosch Ciumeşti 4-3

Sport Club Domăneşti - Olimpia Domăneşti 3-0

Voinţa Doba - Someşul Oar II 3-2

Victoria Tiream - Gloria Moftinu Mare 0-1

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                                  

2. AS Ghenci  

3. Vulturii Santău                                

4. Someşul Oar II                               

5. Gloria Moftinu Mare                       

6. Crasna Moftinu Mic

7. Victoria Tiream                   

8. Schamagosch Ciumeşti       

9. Sport Club Domăneşti                    

10. Lebăda Scărişoara-Nouă  

11. AS Săcăşeni                                 

12. Olimpia Domăneşti           

Etapa a VI-a, 3-4 octombrie: Schamagosch Ciumeşti - Gloria Moftinu Mare, AS Săcăşeni - Voinţa Doba, Crasna Moftinu Mic - Olimpia Domăneşti, Someşul Oar II - Victoria Tiream, Vulturii Santău - AS Ghenci, Sport Club Domăneşti - Lebăda Scărişoara- Nouă. 

Tags: campionat  fotbal  rezultate  
2918 vizite
Distribuie pe