Locale Altele
Joi, 11 August 2022
Joi, 11 Aug 2022
Competiție auto spectaculoasă la Cupa Luna Șes
Florin Răchitan  - Duminica, 24 Iulie 2022

Pe traseele montane spectaculoase de la Luna Șes s-a desfășurat în acest week-end competiția automobilistică nu mai puțin spectaculoasă la care zecile de participanți sosiți din toată țara au concurat la mai multe categorii rezervate amatorilor și profesioniștilor pentru cupa ce poartă numele zonei mirifice din Țara Oașului.

La evenimentul organizat de Clubul Sportiv Rider’s din Satu Mare, ACR - filiala Satu Mare, Consiliul Județen şi Primăria Negrești-Oaș, piloții și-au demonstrat măiestria pe „Micul Transfăgărășan”, cum este numit de aceștia drumul care duce spre Pietroasa, spre încântarea numeroșilor spectatori prezenți pe traseu.

Festivitatea de premiere a avut loc la pensiunea „Popasul din Șes”, iar cupele au fost predate câștigătorilor de primarul orașului Negrești-Oaș, Aurelia Fedorca.

Clasamentul pe categorii:

Grupa AH 11

Locul 1 Vereș Istvan - Baia Mare

Locul 2 Petyke József - Satu Mare

Locul 3 Samoila Alexandru - Baia Mare







Grupa AH 10

Locul 1 Bogdan Alexandru - Cluj Napoca

Locul 2 Filip Mihai - Baia Mare

Locul 3 Manole Danut - MM/Tăuții Măgherăuș

Locul 4 Rogozan Sergiu - Cluj Napoca







Grupa AH 9

Locul 1 Zamfirescu Cornel - PH/Ploiești

Locul 2 Pridea Ghiță - Baia Mare

Locul 3 Gecse Lorand - CJ/Dej

Grupa AH 12

Locul 1 Botez Vasile Sorin - Timișoara

Locul 2 Moldovan Bogdan - CJ/Chinteni

Locul 3 Manache Andrei - PH/Strejnicu

Locul 4 Kui Ferenc - Satu Mare




Grupa DH 1

Locul 1 Kui Márk - Satu Mare

Locul 2 Tóth Béla - Livada

Locul 3 Gaspar George – Negrești-Oaș

Locul 4 Balazs Botond - Baia Sprie

Locul 5 Ilies Liviu Bujor - Baia Sprie

Grupa DH 2

Locul 1 Badea Ionuț - Oradea

JUNIOR – Balog Dominik - Satu Mare




OPEN – ul are următorul clasament:

1 170 AH11 Veres István Baia Mare

2 150 AH12 Botez Vasile Sorin Timișoara

3 634 AH12 Moldovan Bogdan

4 189 AH12 Manache Andrei PH/Strejnicu

5 124 AH10 Bogdan Alexandru Cluj-Napoca

6 127 AH10 Filip Mihai Baia Mare

7 345 AH9 Zamfirescu Cornel PH/Ploiești 2

8 205 DH2 Badea Ionut Oradea

9 55 AH9 Pridea Ghiță Baia Mare

10 165 AH11 Petyke József Satu Mare

11 160 AH11 Samoila Alexandru Baia Mare

12 108 DH1 Kui Márk Satu Mare

13 121 AH10 Manole Danut MM/Tăuții Măgherăuș

14 22 DH1 Tóth Béla Livada

15 104 AH9 Gecse Lorand CJ/Dej

16 374 DH1 Gaspar George SM/Ngrești-Oaș

17 45 DH1 Balazs Botond Baia Sprie

18 209 AH12 Kui Ferenc Satu Mare

19 1 JN Balog Dominik Satu Mare

20 612 DH1 Ilies Liviu Bujor Baia Sprie

21 308 AH10 Rogozan Sergiu Cluj-Napoca







1607 vizite
Distribuie pe