Locale Altele
Luni, 23 Septembrie 2019
Luni, 23 Sept 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate şi clasamente din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 19 Octombrie 2009

Mare meci mare duminică la Medieș. Primele două clasate din seria A s-au întâlnit în etapa a X-a, iar echipa gazdă, Dacia, a reușit să se impună la limită, scor 2-1, în fața celor de la Gama Homoroade și să le fure acestora fotoliul de lider.

 

„A fost un meci frumos, cu multe faze de poartă și cu o atmosferă deosebită creată de publicul venit în număr destul de mare” - spune antrenorul medieșenilor, Vasile Robaș. Partida a fost decisă de dubla juniorului Sorin Boroș.   

 

De partea cealaltă, președintele-jucător Sorin Ionescu crede că nimic nu s-a schimbat la echipa lui, chiar dacă s-a pierdut derby-ul de la Medieș. „Noi suntem aceiași, și la victorii și la înfrângeri. Jucăm de plăcere fotbal și nu avem obiective de atins” - spune Ionescu.

           

De remarcat revenirea oșenilor de la Energia. Trupa lui Vasile Belbe a ajuns pe podium și amenință poziția liderului.

           

În seria B,  Victoria Carei a profitat de egalul alb de la Tășnad dintre Unirea și Someșul Oar și s-a distanțat la trei puncte în fruntea clasamentului.

 

Seria A:

Energia Negreşti - AS Livada 9-2

Viitorul Vetiş - Recolta Dorolţ 3-3

Egri Sasok Agriş - Şoimii Mădăras 1-5

Forestiera Bixad - Talna Oraşu Nou 2-1

Minerul Turţ - Someşul Odoreu 1-2

Someşul Cărăşeu - Olimpia 2008 Satu Mare 0-2

Dacia Medieşu Aurit - Gama Homoroade 2-1

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Gama Homoroade  

3. Energia Negreşti-Oaş         

4. Someşul Cărăşeu    

5. Recolta Dorolţ                    

6. Viitorul Vetiş           

7. Olimpia 2008 SM                 

8. Talna Oraşu Nou                

9. Forestiera Bixad     

10. Şoimii Mădăras                  

11. Someşul Odoreu   

12. AS Livada                        

13. Egri Sasok Agriş   

14. Minerul Turţ                       

Etapa a XI-a, 23-25 octombrie:  Olimpia 2008 Satu Mare - Forestiera Bixad - vineri 23 octombrie; Someşul Odoreu - Energia Negreşti-Oaş - sâmbătă 24 octombrie; AS Livada - Egri Sasok Agriş, Recolta Dorolţ - Minerul Turţ, Gama Homoroade - Someşul Cărăşeu, Şoimii Mădăras - Dacia Medieşu Aurit, Talna Oraşu Nou - Viitorul Vetiş – duminică 25 octombrie.

 

Seria B:

Unirea 08 Tăşnad - Someşul Oar 0-0

Victoria 2008 Carei - Stăruinţa Berveni 6-1

Victoria Petreşti - Frohlich Foieni 0-2

Recolta Sanislău - Kneho Urziceni 0-2

Unirea Pişcolt - Luceafărul Decebal 2-4

Olimpia Căuaş - Fortuna Căpleni 2-1

Real Andrid - Schwaben Kalmandi Cămin 3-3

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Someşul Oar                      

3. Unirea 08 Tăşnad   

4. Luceafărul Decebal             

5. Olimpia Căuaş                    

6. Frohlich Foieni                    

7. Schwaben Cămin                

8. Real Andrid            

9. Stăruinţa Berveni                

10. Kneho Urziceni     

11. Recolta Sanislău    

12. Fortuna Căpleni                

13. Victoria Petreşti                

14. Unirea Pişcolt

Etapa a XI-a, duminică 25 octombrie: Frohlich Foieni - Recolta Sanislău, Kneho Urziceni - Unirea 08 Tăşnad, Fortuna Căpleni - Victoria Petreşti, Schwaben Kalmandi Cămin - Unirea Pişcolt, Someşul Oar - Real Andrid, Luceafărul Decebal - FCM Victoria 2008 Carei, Stăruinţa Berveni - Olimpia Căuaş.

 

 

Rezultatele etapei a VIII-a din Liga a V-a

 

Seria A:

Chesi Hodod - Prietenia Crucişor 1-4

Şoimii Tătărăşti - Barta 2009 Sătmărel 2-0

Speranţa Bogdand - Cetate Ardud 2-1

Gloria Valea Vinului - Unirea Păuleşti 3-1

Voinţa Babţa - Dacia Supur 2-0

Ştiinţa Beltiug - Băile Termale Acâş 1-3

 

Clasament:

1. Prietenia Crucişor

2. Gloria Valea Vinului

3. Cetate Ardud                     

4. Barta 2009 Sătmărel           

5. Şoimii Tătăreşti                   

6. Voinţa Babţa                      

7. Unirea Păuleşti                    

8. Băile Termale Acâş 

9. Dacia Supur            

10. Speranţa Bogdand

11. Ştiinţa Beltiug                    

12. Chesi Hodod                    

Etapa a IX-a, 24-25 octombrie: Cetate Ardud - Dacia Supur, Barta 2009 Sătmărel - Speranţa Bogdand - sâmbătă 24 octombrie; Voinţa Babţa - Prietenia Crucişor, Ştiinţa Beltiug - Gloria Valea Vinului, Băile Termale Acâş - Şoimii Tătărăşti, Unirea Păuleşti - Chesi Hodod – duminică 25 octombrie.

 

Seria B:

Mobila Satu Mare - Atletic Satu Mare 1-3

Victoria Apa - Înfrăţirea Tarna Mare 5-1

Voinţa Lazuri - Sportul Botiz 5-1

Venus Dumbrava - Recolta Dara 0-0

Voinţa Sătmărel - Speranţa Halmeu 2-1

Unirea Bercu a stat.

 

Clasament:

1. Voinţa Lazuri          

2. Victoria Apa                       

3. Sportul Botiz

4. Speranţa Halmeu    

5. Unirea Bercu                      

6. Venus Dumbrava    

7. Înfrăţirea Tarna Mare          

8. Atletic Satu Mare    

9. Recolta Dara          

10. Voinţa Sătmărel    

11. Mobila Satu Mare 

Etapa a IX-a, 24-25 octombrie: AS Mobila Satu Mare - Voinţa Lazuri - sâmbătă 24 octombrie; Înfrăţirea Tarna Mare - Speranţa Halmeu, Unirea Bercu - Victoria Apa, Recolta Dara - Atletic Satu Mare, Sportul Botiz - Voinţa Sătmărel - duminică 25 octombrie. Venus Dumbrava stă.

 

Seria C:

AS Ghenci - Voinţa Doba 1-5

Sport Club Domăneşti - Gloria Moftinu Mare 1-0

Lebăda Scărişoara Nouă - Olimpia Domăneşti 2-1

Someşul Oar II - Schamagosch Ciumeşti 1-2

Crasna Moftinu Mic - Vulturii Santău 5-1

Victoria Tiream - AS Săcăşeni 2-2

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                       

2. AS Ghenci                          

3. Someşul Oar II                               

4. Crasna Moftinu Mic            

5. Vulturii Santău                                

6. Schamagosch Ciumeşti       

7. Gloria Moftinu Mare                       

8. Victoria Tiream                   

9. Sport Club Domăneşti

10. Lebăda Scărişoara-Nouă  

11. AS Săcăşeni                                 

12. Olimpia Domăneşti

Etapa a IX-a, 24-25 octombrie: Gloria Moftinu Mare - Lebăda Scărişoara Nouă - sâmbătă 24 octombrie; Vulturii Santău - Someşul Oar II, Schamagosch Ciumeşti - Crasna Moftinu Mic, AS Săcăşeni – Sport Club Domăneşti, Victoria Tiream - Voinţa Doba, Olimpia Domăneşti - AS Ghenci - duminică 25 octombrie.

 

Tags: fotbal  campionat  judet  rezultate  
1233 vizite
Distribuie pe