Locale Altele
Duminica, 15 Decembrie 2019
Dum, 15 Dec 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Miercuri, 28 Octombrie 2009

Dacia Medieș a suferit duminică a doua īnfrāngere īn acest sezon și riscă să piardă prima poziție a clasamentului dacă Gama Homoroade cāștigă restanța cu Someșul Cărășeu.

           

Cu Gersternmaier pe banca tehnică, Șoimii din Mădăras au oprit liderul și au furnizat surpriza etapei.

Energia Negre
ști a pierdut două puncte la Odoreu după un meci īn care portarul gazdelor, Ivasuc, a făcut minuni īn poartă și a apărat chiar și o lovitură de pedeapsă.

           

Īn seria B, Victoria Carei a cāștigat la limită la Decebal și așteaptă de pe primul loc derby-ul de sāmbătă cu Someșul Oar. Șvabii din Cămin au izbutit scorul etapei, 13-0 cu ultima clasată Unirea Pișcolt, iar Unirea Tășnad rămāne pe podium după succesul cu 1-0 de la Urziceni.

 

Liga a IV-a

 

Seria A:

Olimpia 2008 Satu Mare - Forestiera Bixad 3-0

Someşul Odoreu - Energia Negreşti-Oaş 1-1

AS Livada - Egri Sasok Agriş 7-0

Recolta Dorolţ - Minerul Turţ 5-0

Şoimii Mădăras - Dacia Medieşu Aurit 2-1

Talna Oraşu Nou - Viitorul Vetiş 5-0

Gama Homoroade - Someşul Cărăşeu (amānat)

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Gama Homoroade  

3. Energia Negreşti-Oaş         

4. Recolta Dorolţ        

5. Someşul Cărăşeu    

6. Viitorul Vetiş                      

7. Olimpia 2008 SM   

8. Talna Oraşu Nou    

9. Şoimii Mădăras       

10. Forestiera Bixad   

11. AS Livada                          

12. Someşul Odoreu   

13. Egri Sasok Agriş   

14. Minerul Turţ                     

 

Seria B:

Frohlich Foieni - Recolta Sanislău 2-0

Kneho Urziceni - Unirea 08 Tăşnad 0-1

Fortuna Căpleni - Victoria Petreşti 1-0

Schwaben Kalmandi Cămin - Unirea Pişcolt 13-0

Someşul Oar - Real Andrid 1-0

Luceafărul Decebal - FCM Victoria 2008 Carei 0-1

Stăruinţa Berveni - Olimpia Căuaş 2-1

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Someşul Oar                      

3. Unirea 08 Tăşnad   

4. Luceafărul Decebal             

5. Olimpia Căuaş        

6. Frohlich Foieni        

7. Schwaben  Cămin   

8. Stăruinţa Berveni     

9. Real Andrid            

10. Kneho Urziceni     

11. Fortuna Căpleni    

12. Recolta Sanislău    

13. Victoria Petreşti    

14. Unirea Pişcolt       

 


Liga a V-a

 

Seria A:

Voinţa Babţa - Prietenia Crucişor 7-2

Cetate Ardud - Dacia Supur 4-0

Speranţa Bogdand - Barta 2009 Sătmărel 2-1

Ştiinţa Beltiug - Gloria Valea Vinului 2-0

Şoimii Tătărăşti - Băile Termale Acāş 3-2

Unirea Păuleşti - Chesi Hodod 5-0

 

Clasament:

1. Prietenia Crucişor   

2. Cetate Ardud                     

3. Gloria Valea Vinului

4. Şoimii Tătăreşti

5. Voinţa Babţa          

6. Barta 2009 Sătmărel           

7. Unirea Păuleşti        

8. Băile Termale Acāş

9. Dacia Supur

10. Speranţa Bogdand

11. Ştiinţa Beltiug        

12. Chesi Hodod        

 

Seria B:

AS Mobila Satu Mare - Voinţa Lazuri 1-5

Īnfrăţirea Tarna Mare - Speranţa Halmeu 1-0

Unirea Bercu - Victoria Apa 3-0

Recolta Dara - Atletic Satu Mare 1-0

Sportul Botiz - Voinţa Sătmărel 4-1

Venus Dumbrava a stat.

 

Clasament:

1. Voinţa Lazuri                      

2. Sportul Botiz           

3. Victoria Apa           

4. Unirea Bercu                      

5. Īnfrăţirea Tarna Mare

6. Speranţa Halmeu    

7. Venus Dumbrava    

8. Recolta Dara                      

8. Atletic Satu Mare    

10. Voinţa Sătmărel    

11. Mobila Satu Mare 

 

Seria C:

Gloria Moftinu Mare - Lebăda Scărişoara Nouă 3-2

Vulturii Santău - Someşul Oar II 1-0

Schamagosch Ciumeşti - Crasna Moftinu Mic 1-1

AS Săcăşeni – Sport Club Domăneşti 0-2

Victoria Tiream - Voinţa Doba 0-6

Olimpia Domăneşti - AS Ghenci 2-1

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                       

2. AS Ghenci                          

3. Vulturii Santău                    

4. Someşul Oar II                   

5. Gloria Moftinu Mare                       

6. Crasna Moftinu Mic

7. Sport Club Domăneşti                    

8. Schamagosch Ciumeşti       

9. Victoria Tiream                   

10. Lebăda Scărişoara-Nouă  

11. AS Săcăşeni                     

12. Olimpia Domăneşti           

 

Tags: fotbal  rezultate  campionat  judet  
1478 vizite
Distribuie pe