Locale Altele
Luni, 23 Septembrie 2019
Luni, 23 Sept 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Marti, 3 Noiembrie 2009

Luptă strânsă pentru șefia seriei A din Liga a IV-a. Patru echipe sunt despărțite de doar trei puncte în fruntea clasamentului, poziția liderului Dacia Medieș fiind amenințată acum de Energia Negrești și Recolta Dorolț.

 

În plus, chiar dacă a scos doar un egal la Livada, Gama Homoroade poate egala la puncte Dacia Medieș dacă se impune în restanța cu Someșul Cărășeu. Din păcate, juniorii Olimpiei n-au mai putut ține ritmul și au rămas în pluton.

           

În seria B, Someșul Oar a câștigat derby-ul de la Carei și plânge acum după punctele pierdute parcă prea ușor în vară. Cei de la Oar nu au pierdut niciun joc și au încasat doar patru goluri, oamenii lui Maiorciac anunțându-se candidați serioși la câștigarea titlului.

           

Unirea Tășnad a ratat șansa de a se apropia la două puncte de lider după remiza albă de pe teren propriu cu Fortuna Căpleni.

 

Liga a IV-a, etapa a XII-a

 

Seria A:

Viitorul Vetiş - Olimpia 2008 Satu Mare 4-1

Energia Negreşti-Oaş - Minerul Turţ 7-1

Forestiera Bixad - Şoimii Mădăras 3-2

Egri Sasok Agriş - Recolta Dorolţ 1-3

Dacia Medieşu Aurit - Someşul Cărăşeu 1-0

AS Livada - Gama Homoroade 2-2

Jocul Someşul Odoreu - Talna Oraşu Nou a fost amânat. 

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit           

2. Energia Negreşti-Oaş         

3. Recolta Dorolţ        

4. Gama Homoroade  

5. Someşul Cărăşeu    

6. Viitorul Vetiş                      

7. Talna Oraşu Nou

8. Olimpia 2008 SM   

9. Şoimii Mădăras       

10. Forestiera Bixad   

11. AS Livada                        

12. Someşul Odoreu   

13. Egri Sasok Agriş   

14. Minerul Turţ                     

Etapa a 13-a, 7-8 noiembrie ora 14:00 : Gama Homoroade - Egri Sasok Agriş, Recolta Dorolţ - AS Livada, Someşul Cărăşeu - Viitorul Vetiş, Olimpia 2008 Satu Mare - Dacia Medieşu Aurit, Minerul Turţ - Forestiera Bixad, Şoimii Mădăras - Someşul Odoreu, Talna Oraşu Nou - Energia Negreşti-Oaş.

 

Seria B:

Unirea 08 Tăşnad - Fortuna Căpleni 0-0

FCM Victoria 2008 Carei - Someşul Oar 0-1

Olimpia Căuaş - Luceafărul Decebal 3-0

Real Andrid - Unirea Pişcolt 5-0

Recolta Sanislău - Victoria Petreşti 0-0

Kneho Urziceni - Schwaben Cămin 0-2

Frohlich Foieni - Stăruinţa Berveni 2-0

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Someşul Oar                      

3. Unirea 08 Tăşnad   

4. Olimpia Căuaş        

5. Frohlich Foieni        

6. Schwaben Cămin    

7. Luceafărul Decebal 

8. Real Andrid            

9. Stăruinţa Berveni     

10. Fortuna Căpleni    

11. Kneho Urziceni

12. Recolta Sanislău    

13. Victoria Petreşti    

14. Unirea Pişcolt       

Etapa a 13-a, 7-8 noiembrie ora 14:00 : Schwaben Kalmandi Cămin - Unirea 08 Tăşnad, Fortuna Căpleni - Kneho Urziceni, Unirea Pişcolt - Olimpia Căuaş, Luceafărul Decebal - Real Andrid, Victoria Petreşti - FCM Victoria 2008 Carei, Someşul Oar - Frohlich Foieni, Stăruinţa Berveni - Recolta Sanislău.

 


Liga a V-a, etapa a XI-a

 

Seria A:

Speranţa Bogdand - Şoimii Tătărăşti 2-2

Chesi Hodod - Ştiinţa Beltiug 1-1

Unirea Păuleşti - Cetate Ardud 4-3

Dacia Supur - Barta 2009 Sătmărel 3-2

Prietenia Crucişor - Băile Termale Acâş 1-2

Gloria Valea Vinului - Voinţa Babţa 0-1

 

Clasament:

1. Gloria Valea Vinului

2. Prietenia Crucişor   

3. Voinţa Babţa                      

4. Cetate Ardud                     

5. Şoimii Tătăreşti       

6. Unirea Păuleşti        

7. Barta 2009 Sătmărel           

8. Băile Termale Acâş 

9. Dacia Supur            

10. Speranţa Bogdand

11. Ştiinţa Beltiug        

12. Chesi Hodod        

Etapa a 11-a, 7-8 noiembrie ora 14:00 : Băile Termale Acâş - Dacia Supur, Şoimii Tătărăşti - Gloria Valea Vinului, Voinţa Babţa - Chesi Hodod, Barta 2009 Sătmărel - Unirea Păuleşti, Cetate Ardud - Prietenia Crucişor, Ştiinţa Beltiug - Speranţa Bogdand.

 

Seria B:

Speranţa Halmeu - Unirea Bercu 0-1

Recolta Dara - Victoria Apa 5-2

Atletic Satu Mare - Înfrăţirea Tarna Mare 1-2

Voinţa Sătmărel - AS Mobila Satu Mare 4-0

Voinţa Lazuri - Venus Dumbrava 2-0

Sportul Botiz stă.

 

Clasament:

1. Voinţa Lazuri                      

2. Sportul Botiz                      

3. Unirea Bercu                      

4. Înfrăţirea Tarna Mare          

5. Victoria Apa                       

6. Speranţa Halmeu    

7. Venus Dumbrava    

8. Recolta Dara                      

9. Atletic Satu Mare

10. Voinţa Sătmărel    

11. Mobila Satu Mare 

Etapa a 11-a, 7-8 noiembrie ora 14:00 : Victoria Apa – Voinţa Lazuri, Mobila Satu Mare – Recolta Dara, Venus Dumbrava – Atletic Satu Mare, Unirea Bercu – Voinţa Sătmărel, Înfrăţirea Tarna Mare – Sportul Botiz. Speranţa Halmeu stă.

 

Seria C:

Sport Club Domăneşti - Vulturii Santău 4-2

Someşul Oar II - AS Ghenci 3-2

Crasna Moftinu Mic - Lebăda Scărişoara-Nouă 1-2

AS Săcăşeni - Gloria Moftinu Mare 1-1

Schamagosch Ciumeşti - Victoria Tiream 2-5

Voinţa Doba - Olimpia Domăneşti 3-1

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                                  

2. Someşul Oar II                   

3. AS Ghenci                          

4. Gloria Moftinu Mare                       

5. Vulturii Santău                    

6. Sport Club Domăneşti        

7. Crasna Moftinu Mic            

8. Victoria Tiream                   

9. Schamagosch Ciumeşti       

10. Lebăda Scărişoara-Nouă  

11. AS Săcăşeni                     

12. Olimpia Domăneşti

Etapa a 11-a, 7-8 noiembrie: Gloria Moftinu Mare - Voinţa Doba, Vulturii Santău – AS Săcăşeni, Olimpia Domăneşti – Someşul Oar II, Victoria Tiream - Gloria Moftinu Mic, Lebăda Scărişoara-Nouă - Schamagosch Ciumeşti, AS Ghenci – Sport Club Domăneşti.

Tags: rezultate  fotbal  judet  
1614 vizite
Distribuie pe