Locale Altele
Duminica, 15 Decembrie 2019
Dum, 15 Dec 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Dacia Medieș și Victoria Carei, campioane de toamnă
Cristian Tudor  - Luni, 9 Noiembrie 2009

S-a īncheiat turul de campionat īn Liga a IV-a. Campioane de toamnă īn cele două serii sunt Dacia Medieș și Victoria Carei, ambele cu 31 de puncte.

           

Dacă Victoria a pornit din start ca favorită la titlu, echipa din Medieș poate fi considerată revelația sezonului. Cu mulți tineri din zona Medieșului īn lot, Dacia a căpătat īncredere de la meci la meci și s-a dovedit a fi una dintre cele mai constante trupe in serie.

           

Energia Negrești a revenit pe final, īnsă oamenii lui Belbe au cedat ușor puncte īn fața unor formații mai slab cotate.

Gama Homoroade poate egala liderul la puncte dacă va cāștiga restanța cu Someșul Cărășeu, īnsă codrenii se pot declara deja mulțimiți cu recolta de puncte adunată pānă acum, mai ales că au disputat toate meciurile īn deplasare.

           

Īn seria B, Victoria Carei e pe primul loc, dar Someșul Oar se anunță un adversar redutabil la primăvară. De-altfel, trupa din Oar e neīnvinsă īn acest sezon și a reușit să se impună chiar pe terenul rivalilor de la Victoria.

           

Unirea Tășnad nu s-a prezentat la Cămin, cinci dintre jucătorii lui Mașlinca avānd gripă. Rămāne de văzut ce decizie va lua Comisia de disciplină a AJF-ului, dacă va decide rejucarea partidei sau va da meci pierdut tășnădenilor.

 

Seria A:

Egri Sasok Agriş - Gama Homoroade 0-3

Recolta Dorolţ - AS Livada 4-0

Someşul Cărăşeu - Viitorul Vetiş 4-2

Minerul Turţ - Forestiera Bixad 0-6

Şoimii Mădăras - Someşul Odoreu 2-3

Talna Oraşu Nou - Energia Negreşti-Oaş 1-2

Olimpia 2008 Satu Mare - Dacia Medieşu Aurit 0-3

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Energia Negreşti-Oaş

3. Recolta Dorolţ        

4. Gama Homoroade  

5. Someşul Cărăşeu    

6. Viitorul Vetiş                      

7. Talna Oraşu Nou    

8. Olimpia 2008 SM   

9. Forestiera Bixad     

10. Şoimii Mădăras     

11. Someşul Odoreu   

12. AS Livada                        

13. Egri Sasok Agriş   

14. Minerul Turţ                      

 

Seria B:

Fortuna Căpleni - Kneho Urziceni 2-0

Unirea Pişcolt - Olimpia Căuaş 0-7

Luceafărul Decebal - Real Andrid 2-1

Victoria Petreşti - FCM Victoria 2008 Carei 0-5

Someşul Oar - Frohlich Foieni 3-1

Stăruinţa Berveni - Recolta Sanislău 1-0

Schwaben Kalmandi Cămin - Unirea 08 Tăşnad nu s-a disputat, deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc.

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Someşul Oar                      

3. Olimpia Căuaş        

4. Unirea 08 Tăşnad               

5. Luceafărul Decebal             

6. Frohlich Foieni        

7. Schwaben Cămin    

8. Stăruinţa Berveni     

9. Real Andrid            

10. Fortuna Căpleni    

11. Kneho Urziceni     

12. Recolta Sanislău    

13. Victoria Petreşti    

14. Unirea Pişcolt       

 

 

Liga a V-a

 

Seria A:

Barta 2009 Sătmărel - Unirea Păuleşti 2-4

Cetate Ardud - Prietenia Crucişor 1-0

Băile Termale Acāş - Dacia Supur 3-1

Şoimii Tătărăşti - Gloria Valea Vinului 3-2

Voinţa Babţa - Chesi Hodod 8-1

Ştiinţa Beltiug - Speranţa Bogdand 2-8

 

Clasament:

1. Voinţa Babţa                      

2. Cetate Ardud          

3. Gloria Valea Vinului

4. Şoimii Tătăreşti       

5. Unirea Păuleşti        

6. Prietenia Crucişor   

7. Barta 2009 Sătmărel           

8. Băile Termale Acāş 

9. Speranţa Bogdand  

10. Dacia Supur          

11. Ştiinţa Beltiug        

12. Chesi Hodod        

 

Seria B:

Mobila Satu Mare - Recolta Dara 2-1

Victoria Apa - Voinţa Lazuri 1-2

Venus Dumbrava - Atletic Satu Mare 3-0

Unirea Bercu - Voinţa Sătmărel 2-3

Īnfrăţirea Tarna Mare - Sportul Botiz 2-1

Speranţa Halmeu a stat.

 

Clasament:

1. Voinţa Lazuri                      

2. Īnfrăţirea Tarna Mare          

3. Sportul Botiz                      

4. Unirea Bercu                      

5. Victoria Apa                       

6. Venus Dumbrava    

7. Speranţa Halmeu    

8. Recolta Dara                      

9. Voinţa Sătmărel      

10. Atletic Satu Mare  

11. Mobila Satu Mare 

 

Seria C:

Gloria Moftinu Mare - Voinţa Doba 0-3

Vulturii Santău - AS Săcăşeni 2-7

Olimpia Domăneşti - Someşul Oar II 1-2

Victoria Tiream - Crasna Moftinu Mic 1-2

Lebăda Scărişoara-Nouă - Schamagosch Ciumeşti 3-0

AS Ghenci - Sport Club Domăneşti 8-1

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                                  

2. Someşul Oar II                   

3. AS Ghenci                          

4. Crasna Moftinu Mic

5. Sport Club Domăneşti        

6. Gloria Moftinu Mare                       

7. Lebăda Scărişoara-Nouă    

8. Vulturii Santău                    

9. Victoria Tiream                   

10. Schamagosch Ciumeşti     

11. AS Săcăşeni         

12. Olimpia Domăneşti

 

 

Tags: campionat  clasament  toamna  
1187 vizite
Distribuie pe