Locale Altele
Marti, 25 Ianuarie 2022
Marti, 25 Ian 2022
Rezultate din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 12 Aprilie 2010

Urmăritoarele liderului din seria B s-au întâlnit duminică în meci direct pe terenul din Oar. Someșul Oar  și Olimpia Căuaș n-au fost capabile să înscrie, deși ocazii au fost de ambele părți, și astfel meciul s-a încheiat cu un 0-0 ce convine de minune celor de la Victoria Carei.

           

Elevii lui Tabi Zsolt s-au impus la limită acasă cu Schwaben și s-au distanțat la două puncte în fruntea clasamentului.

           

În prima serie, Dacia Medieș și Gama Homoroade s-au distrat cu Talna Orașu Nou, respectiv Forestiera Bixad,  și se luptă în continuare pentru prima poziție.

Surprinde oarecum rezultatul de egalitate de la Cărășeu, 1-1 între Someșul și Energia, negreștenii compromițându-și în mare măsură șansele de a câștiga seria.


Liga a IV-a
 

Seria A:

Olimpia 2008 Satu Mare - AS Livada 1-2

Someşul Odoreu - Recolta Dorolţ  2-2

Dacia Medieşu Aurit - Talna Oraşu Nou 3-0

Someşul Cărăşeu - Energia Negreşti  1-1

Gama Homoroade - Forestiera Bixad  12-2

Minerul Turţ - Egri Sasok Agriş  3-1

Şoimii Mădăras - Viitorul Vetiş  1-2

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit

2. Gama Homoroade  

3. Energia Negreşti-Oaş         

4. Recolta Dorolţ        

5. Someşul Cărăşeu    

6. Viitorul Vetiş           

7. Talna Oraşu Nou

8. Şoimii Mădăras

9. Forestiera Bixad     

10. Olimpia 2008 SM 

11. AS Livada                        

12. Someşul Odoreu   

13. Minerul Turţ                     

14. Egri Sasok Agriş   

Etapa a 19-a, 17-18 aprilie (ora 15:00-jun, 17:00-sen):

Sâmbătă, 17 aprilie: Energia Negreşti-Oaş - Recolta Dorolţ;

Duminică, 18 aprilie: Talna Oraşu Nou - Minerul Turţ, Egri Sasok Agriş - Someşul Cărăşeu, Forestiera Bixad - Someşul Odoreu, Dacia Medieşu Aurit - Viitorul Vetiş, AS Livada - Şoimii Mădăras, Gama Homoroade - Olimpia 2008 Satu Mare.

 

Seria B:

FCM Victoria 2008 Carei - Schwaben Cămin 2-1

Luceafărul Decebal - Kneho Urziceni  2-0

Real Andrid - Stăruinţa Berveni  2-2

Unirea Pişcolt - Recolta Sanislău  3-2

Frohlich Foieni - Fortuna Căpleni  3-1

Victoria Petreşti - Unirea 08 Tăşnad  0-6

Someşul Oar - Olimpia Căuaş  0-0

 

Clasament:

1. Victoria 2008 Carei

2. Someşul Oar                      

3. Olimpia Căuaş        

4. Frohlich Foieni        

5. Unirea 08 Tăşnad               

6. Luceafărul Decebal 

7. Schwaben Cămin

8. Real Andrid

9. Stăruinţa Berveni     

10. Fortuna Căpleni    

11. Victoria Petreşti    

12. Recolta Sanislău    

13. Kneho Urziceni

14. Unirea Pişcolt

Etapa a 19-a, 16-18 aprilie (ora 15:00-jun, 17:00-sen):

Vineri, 16 aprilie: Unirea 08 Tăşnad - Unirea Pişcolt;

Sâmbătă, 17 aprilie: FCM Victoria 2008 Carei - Frohlich Foieni;

Duminică, 18 aprilie: Stăruinţa Berveni - Victoria Petreşti, Recolta Sanislău - Fortuna Căpleni, Real Andrid - Olimpia Căuaş, Kneho Urziceni - Someşul Oar, Luceafărul Decebal - Schwaben Kalmandi Cămin.

 

 

Liga a V-a

 

Seria A:

Cetate Ardud - Şoimii Tătăreşti  1-0

Gloria Valea Vinului - Chesi Hodod  2-0

Voinţa Babţa - Speranţa Bogdand  5-1

Ştiinţa Beltiug - Barta 2009 Sătmărel  3-1

Prietenia Crucişor - Dacia Supur  4-1

Băile Termale Acâş - Unirea Păuleşti  3-4

 

Clasament:

1. Cetate Ardud                     

2. Voinţa Babţa

3. Unirea Păuleşti        

4. Prietenia Crucişor   

5. Gloria Valea Vinului

6. Şoimii Tătăreşti

7. Barta 2009 Sătmărel

8. Băile Termale Acâş

9. Dacia Supur            

10. Speranţa Bogdand

11. Ştiinţa Beltiug

12. Chesi Hodod

Etapa a 15-a, 17-18 aprilie (ora 17:00):

Sâmbătă, 17 aprilie: Barta 2008 Sătmărel - Cetate Ardud;

Duminică, 18 aprilie: Ştiinţa Beltiug - Prietenia Crucişor (teren Ardud), Speranţa Bogdand - Gloria Valea Vinului, Unirea Păuleşti - Dacia Supur, Şoimii Tătăreşti - Voinţa Babţa (teren Viile Satu Mare), Băile Termale Acâş - Chesi Hodod.

 

Seria B:

Mobila Satu Mare - Speranta Halmeu 0-3

Unirea Bercu - Venus Dumbrava 2-1

Sportul Botiz - Atletic Satu Mare 3-1

Vointa Sătmărel - Victoria Apa 0-2

Recolta Dara - Înfrăţirea Tarna Mare 5-3

Voinţa Lazuri a stat.

 

Clasament:

1. Voinţa Lazuri                      

2. Sportul Botiz           

3. Unirea Bercu                      

4. Tarna Mare            

5. Victoria Apa                       

6. Venus Dumbrava    

7. Speranţa Halmeu    

8. Recolta Dara                      

9. Atletic Satu Mare    

10. Voinţa Sătmărel    

11. AS Mobila

Etapa a 15-a, 17-18 aprilie (ora 17:00):

Sâmbătă, 17 aprilie: Speranţa Halmeu - Recolta Dara;

Duminică, 18 aprilie: Venus Dumbrava - AS Mobila Satu Mare, Unirea Bercu - Voinţa Lazuri, Înfrăţirea Tarna Mare - Voinţa Sătmărel, Victoria Apa - Sportul Botiz. CS Atletic 94 Satu Mare stă.

 

Seria C:

AS Ghenci - Gloria Moftinu Mare 1-1

Olimpia Domăneşti - Vulturii Santău 0-2

AS Săcăşeni - Schamagosch Ciumeşti 8-0

Crasna Moftinu Mic - Someşul Oar II 3-1

Victoria Tiream - Lebăda Scărişoara-Nouă 2-3

Voinţa Doba - Sport Club Domăneşti 2-3

 

Clasament:

1. Voinţa Doba                       

2. AS Ghenci              

3. Crasna Moftinu Mic

4. Someşul Oar II       

5. Sport Club Domăneşti

6. Vulturii Santău        

7. Scărişoara-Nouă    

8. Gloria Moftinu Mare           

9. Victoria Tiream       

10. AS Săcăşeni         

11. Scham. Ciumeşti

12. Olimpia Domăneşti

Etapa a 15-a, 17-18 aprilie (ora 17:00):

Sâmbătă, 17 aprilie: Someşul Oar II - Lebăda Scărişoara-Nouă;

Duminică, 18 aprilie: Crasna Moftinu Mic - Voinţa Doba, Sport Club Domăneşti - Victoria Tiream, AS Ghenci - AS Săcăşeni, Vulturii Santău - Gloria Moftinu Mare, Schamagosch Ciumeşti - Olimpia Domăneşti.

 

2652 vizite
Distribuie pe