Locale Altele
Joi, 21 Noiembrie 2019
Joi, 21 Nov 2019
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultate din campionatul judeţean de fotbal
Cristian Tudor  - Luni, 4 Octombrie 2010

Situația rămâne neschimbată în fruntea celor două serii ale Ligii a IV-a și după etapa a X-a.

Dacia Medieș s-a impus la Odoreu mai clar decât o arată scorul, 1-0, și rămâne la comandă în seria A.

Someșul Oar s-a distrat pe terenul de la Sanislău, unde a câștigat clar cu 6-1 și  păstrează prima poziție a Seriei B.

           

Recolta Dorolț a urcat pe poziția a treia după succesul categoric obținut în fața minerilor din Turț.

Gama Best Satu Mare pierde două puncte importante la Lazuri, unde formația locală, Voința, a reușit să scoată în ultimul minut un rezultat de egalitate, 2-2.

 

Cei de la Lazuri au ratat un penalty în minutul 5, dar apoi au deschis scorul prin Neag peste alte zece minute. Soso Pătcaș (FOTO) a restabilit egalitatea în minutul 36 și tot el a adus Gama în avantaj în minutul 73. Când puțini se mai așteptau, Neag a egalat la doi la ultima fază a meciului.

           

Olimpia s-a impus clar, 3-1 cu AS Livada, și a urcat pe poziția a V-a în seria A. Surpriza campionatului pare a fi Stăruința Berveni, echipă ce ocupă poziția a doua a clasamentului în seria B, după succesul 3-2 de la Petrești.

           

Miercuri, Olimpia joacă restanța de la Lazuri cu Voința, iar duminică la Oar e programat derby-ul seriei B dintre Someșul și Victoria Carei.

 

 

Seria A:

 

Olimpia 2008 Satu Mare - AS Livada 3-1

Energia Negreşti - Unirea Păuleşti 8-1

Someşul Odoreu - Dacia Medieşu Aurit 0-1

Turul Micula - Talna Oraşu Nou 2-0

Voinţa Doba - Someşul Cărăşeu 2-2

Sportul Botiz - Forestiera Bixad 1-1

Voinţa Lazuri - Gama Best Satu Mare 2-2

Recolta Dorolţ - Minerul Turţ 6-0

 

Clasament:

1. Dacia Medieşu Aurit           

2. Energia Negreşti

3. Recolta Dorolţ                    

4. Gama Satu Mare                

5. Olimpia Satu Mare             

6. AS Livada              

7. Sportul Botiz                                              

8. Someşul Odoreu

9. Talna Oraşu Nou                

10. Voinţa Lazuri          

11. Minerul Turţ                     

12. Turul Micula *      

13. Voinţa Doba                     

14. Someşul Cărăşeu              

15. Unirea Păuleşti      

16. Forestiera Bixad     

* Echipa Turul Micula este penalizată cu 10 puncte din cauza neîndeplinirii baremului de puncte în ediţia 2009-2010 din Liga a III-a. 

 

Etapa a XI-a, 9-10 octombrie (ora 13:00 şi 15:00):

 

Sâmbătă, 9 octombrie: Gama Best Satu Mare - Unirea Păuleşti, Olimpia 2008 Satu Mare - Minerul Turţ.

Duminică, 10 octombrie: Forestiera Bixad - Voinţa Doba, AS Livada - Recolta Dorolţ, Voinţa Lazuri - Energia Negreşti, Talna Oraşu Nou - Someşul Odoreu, Someşul Cărăşeu - Sportul Botiz, Dacia Medieşu Aurit - Turul Micula.

 

Seria B:

 

Victoria 2008 Carei – Luceafărul Decebal 4-0

Fortuna Căpleni – Voinţa Babţa 4-0

Olimpia Căuaş – Frohlich Foieni 5-2

Schwaben  Cămin – Real Andrid 1-0

Victoria Petreşti – Stăruinţa Berveni 2-3

Unirea Pişcolt – Viitorul Vetiş 1-4

Recolta Sanislău – Someşul Oar 1-6

Kneho Urziceni – Unirea 08 Tăşnad 0-0

 

Clasament:

1. Someşul Oar                      

2. Stăruinţa Berveni     

3. Victoria 2008 Carei

4. Unirea 08 Tăşnad   

5. Frohlich Foieni        

6. Real Andrid            

7. Fortuna Căpleni      

8. Schwaben K. Cămin           

9. Olimpia Căuaş        

10. Viitorul Vetiş         

11. Kneho Urziceni     

12. Luceafărul Decebal           

13. Voinţa Babţa                    

14. Recolta Sanislău    

15. Unirea Pişcolt       

16. Victoria Petreşti    

 

Etapa a XI-a, duminică 10 octombrie (ora 13:00 şi 15:00): Frohlich Foieni – Fortuna Căpleni, Real Andrid – Kneho Urziceni, Victoria Petreşti – Unirea Pişcolt, Luceafărul Decebal – Recolta Sanislău, Voinţa Babţa – Olimpia Căuaş, Schwaben Kalmandi 2010 Cămin - Unirea 08 Tăşnad, Stăruinţa Berveni – Viitorul Vetiş, Someşul Oar –Victoria 2008 Carei.

 

 

Liga a V-a

 

Seria A - etapa a V-a:

 

Băile Termale Acâş – Cetate Ardud 3-0

Chesi Hodod – Şoimii Mădăras 2-1

Dacia Supur – Şoimii Tătărăşti 6-1

Codreana Homoroade – Gloria Valea Vinului 5-2

Jocul Speranţa Bogdand – Ştiinţa Beltiug s-a întrerupt în minutul 75 la scorul de 1-6, deoarece un jucător oaspete a lovit arbitrul.

 

Clasament:

1. Băile Termale Acâş 

2. Şoimii Mădăras       

3. Cetate Ardud                     

4. Ştiinţa Beltiug          

5. Chesi Hodod          

6. Şoimii Tătărăşti       

7. Dacia Supur            

8. Codreana Homoroade        

9. Gloria Valea Vinului

10. Speranţa Bogdand

 

Etapa a VI-a, duminică 10 octombrie (ora 15:00): Şoimii Mădăras – Egri Sasok Acâş, Ştiinţa Beltiug – Chesi Hodod, Şoimii Tătărăşti – Speranţa Bogdand, Gloria Valea Vinului – Dacia Supur, Cetate Ardud – Codreana Homoroade.

 

 

Seria B - etapa a V-a:

 

Speranţa Halmeu – Venus Dumbrava 3-1

Unirea Bercu – Înfrăţirea Tarna Mare 1-2

FC Certeze – Victoria Apa 4-0

Voinţa Sătmărel – Egri Sasok Agriş 6-1

Jocul Mobila Satu Mare – Recolta Dara a fost amânat.

 

Clasament:

1. Înfrăţirea Tarna Mare          

2. Speranţa Halmeu    

3. Voinţa Sătmărel      

4. FC Certeze             

5. Venus Dumbrava    

6. Recolta Dara          

7. Victoria Apa                       

8. Mobila Satu Mare   

9. Unirea Bercu                      

10. E. Sasok Agriş      

 

Etapa a VI-a, duminică 10 octombrie (ora 15:00): Recolta Dara – Voinţa Sătmărel, Venus Dumbrava – Mobila Satu Mare, Înfrăţirea Tarna Mare – Speranţa Halmeu, Victoria Apa – Unirea Bercu, Egri Sasok Agriş – FC Certeze.

 

Seria C - etapa a VI-a:

 

Someşul Oar II - Lebăda Scărişoara 3-0 (neprezentare)

AS Stil Tăşnad - Victoria Tiream 2-0

Inter Craidorolţ - Crasna Moftinu Mic 1-1

Gloria Moftinu Mare - AS Ghenci 4-0

AS Scărişoara - Olimpia Domăneşti 1-0

Schamagosch Ciumeşti - Vulturii Santău 1-1

 

Clasament:

1. Gloria Moftinu Mare           

2. AS Stil Tăşnad        

3. Crasna Moftinu Mic

4. Scham. Ciumeşti     

5. AS Scărişoara        

6. Inter Craidorolţ       

7. Olimpia Domăneşti  

8. Someşul Oar II       

9. Vulturii Santău          

10. Victoria Tiream       

11. Lebada Scărişoara

12. AS Ghenci              

 

Etapa a VII-a, duminică 9-10 octombrie (ora 15:00):

Sâmbătă, 9 octombrie: Someşul Oar II - Inter Craidorolţ.

Duminică, 10 octombrie: AS Ghenci - Stil Tăşnad, Victoria Tiream - Schamagosch Ciumeşti, AS Scărişoara - Vulturii Santău, Gloria Moftinu Mare - Olimpia Domăneşti, Crasna Moftinu Mic - Lebăda Scărişoara.

 

8064 vizite
Distribuie pe