Sambata, 24 Octombrie 2020
Sam, 24 Oct 2020

Sărbătoarea fotbalului careian: Victoria ’90- Victoria 2008 1-1
Cristian Tudor  - Duminica, 9 Noiembrie 2008

Ideea conducătorilor de la Victoria Carei de a organiza un meci al amintirilor între generația anilor ’90 și cea din 2008 s-a dovedit a fi un real succes.

Tribunele stadionului Victoria s-au populat sîmbătă ca-n vremurile bune, iar spectacolul de pe gazon a fost
și el agreabil. Veteranii au jucat de la egal cu generația actuală și a fost nevoie de lovituri de departajare pentru ca Victoria 2008 să se impună. Meciul s-a terminat la egalitate după 90 de minute, scor 1-1, marcatori Moș Flaviu, respectiv antrenorul Tabi Zsolt pentru old-boys. După executarea loviturilor de la punctul cu var, tinerii au cîștigat, nu fără emoții, cu 6-5.

În pauză au fost premia
ți antrenorii care au lucrat de-a lungul anilor la Victoria, iar repriza a III-a s-a dovedit una de Liga Campionilor, cu mult bogracs-gulyas.

Victoria ’90:
Bagosi Sandor, Hecico Ioan, Csenteri Jozsef, Lehoczky Reimond, Schlachter Istvan, Hermann Imre, Chereji Cristian, Craciun Mihai, Pecz Istvan, Toth Zoltan .

Victoria 2008: Pop Romeo, Balogh Stefan, Mos Flaviu, Hagen Arnold, Ludescher Attila, Czegely Szilard, Dascal Lucian, Gnandt Erik, Ardelean Alin, Sarca Ciprian, Reszler Zsolt.

Au mai jucat: Kovacs "Puha" Antal, Orosz Istvan, Matei Marius, Botos Lajos, Fabian Peter, Tabi Zsolt (antrenor), Papp Zsolt (presedinte), Tempfli Imre, Condor Istvan, Pinter Sandor (antrenor), Nadas Viorel, Pecz Erik, Vizer Istvan, Rosu Florin, Alexutan Sebastian, Peczer Iuliu, Toth Istvan.

Tags: fotbal  meci  carei  old boys