Locale Altele
Vineri, 10 Aprilie 2020
Vin, 10 Apr 2020
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Rezultatele etapei a VI-a a Ligii IV-a la fotbal
Veronica Hodas  - Luni, 10 Septembrie 2012

În urma etapei a VI-a a Ligii a IV-a la fotbal, Turul Micula și Olimpia Căuaș sunt ocupantele primelor poziții.

În seria A, Turul Micula a învins Victoria Apa cu 7-2 și are un total de 15 puncte, iar în Seria B Olimpia Căuaș a învins Pişcoltul cu 2-0 și a acumulat un total de 18 puncte.

Rezultat spectaculos s-a înregistrat şi la Cărăşeu, unde gazdele au învins cu 8 – 1 oaspeţii din Lazuri.  

 

Rezultate

 

Seria A:

Voinţa Doba - Energia Negreşti 1-3

Someşul Cărăşeu – Voinţa Lazuri 8-1

Dacia Medieş – Talna Oraşu Nou 2-1

Turul Micula – Victoria Apa 7-2

AS Livada – Someşul Odoreu 2-0

Viitorul Vetiş – Sportul Botiz 0-2

Unirea Păuleşti - Voinţa Sătmărel 3-1

Recolta Dorolţ a stat.

 

Clasament:

1. Turul Micula

2. Sportul Botiz                      

3. Someşul Cărăşeu    

4. Recolta Dorolţ                    

5. Victoria Apa                       

6. Energia Negreşti                 

7. Voinţa Doba                       

8. AS Livada              

9. Talna Oraşu Nou    

10. Viitorul Vetiş                    

11. Dacia Medieş                   

12. Someşul Odoreu   

13. Unirea Păuleşti                  

14. Voinţa Lazuri                    

15. Voinţa Sătmărel    

 

• Etapa a 7-a, miercuri 12 septembrie (ora 15:00 şi 17:00): Sătmărel – Medieş, Păuleşti – Livada, Oraşu Nou – Cărăşeu, Odoreu – Lazuri, Dorolţ – Doba, Negreşti – Vetiş, Apa stă, Botiz – Micula.

 

• Etapa a 8-a, 15-16 septembrie (ora 17:00):

Sâmbătă, 15 septembrie: Negreşti – Dorolţ, Apa – Botiz.

Duminică, 16 septembrie: Vetiş – Doba, Micula – stă, Livada – Sătmărel, Cărăşeu – Odoreu, Oraşu Nou – Păuleşti, Lazuri – Medieş. 

 

Seria B:

Tăşnad – Oar 1-1

Moftinu Mare – Urziceni 1-1

Berveni - Andrid 2-1

Cămin – Sanislău 2-0

Petreşti – Căpleni 3-1

Babţa – Ciumeşti 2-3

Căuaş – Pişcolt 2-0

Foieni – Moftinu Mic 1-2

 

Clasament:

1. Olimpia Căuaş                    

2. Unirea 08 Tăşnad   

3. Someşul Oar                      

4. Schwaben Cămin    

5. Gloria Moftinu Mare           

6. Kneho Urziceni                   

7. Stăruinţa Berveni     

8. Scham. Ciumeşti     

9. Unirea Pişcolt                     

10. Fortuna Căpleni    

11. Crasna Moftinu Mic          

12. Real Andrid                      

13. Frohlich Foieni                  

14. Victoria Petreşti    

15. Voinţa Babţa                    

16. Recolta Sanislău    

 

• Etapa a 7-a, miercuri 12 septembrie (ora 15:00 şi 17:00): Oar – Andrid, Tăşnad – Căuaş, Berveni – Moftinu Mare, Pişcolt – Urziceni, Petreşti – Cămin, Căpleni – Ciumeşti, Moftinu Mic – Babţa. Jocul Sanislău – Foieni (seniori) se dispută la data de 19 septembrie 2012.

 

• Etapa a 8-a, duminică 16 septembrie (ora 17:00): Foieni – Cămin, Sanislău – Petreşti, Babţa – Căpleni, Căuaş – Oar, Ciumeşti – Moftinu Mic, Moftinu Mare – Pişcolt, Berveni – Tăşnad, Urziceni - Andrid.

1400 vizite
Distribuie pe