Locale Altele
Sambata, 11 Iulie 2020
Sam, 11 Iul 2020
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Olimpia Căuaş a învins la scor Stăruinţa Berveni: 11-1
Veronica Hodas  - Luni, 24 Septembrie 2012

Someşul Cărăşeu şi Unirea Tăşnad au rămas neînvinse în etapa a IX-a a Ligii a IV-a la fotbal, menţinându-se pe prima poziţie a clasamentului.

În Seria A, Someşul Cărăşeu a învins în deplasare pe ultima clasată Voinţa Sătmărel cu 5-0.

În Seria B, Unirea Tăşnad a învins acasă Kneho Urziceni cu 3-2, iar Olimpia Căuaş, cu toate că se situează abia pe poziţia a patra, a învins pe teren propriu Stăruinţa Berveni cu 11-1.

 

Rezultatele etapei a IX-a din Liga a IV-a la fotbal

 

Seria A:

Apa – Negreşti 2-1

Doba – Micula 2-3

Păuleşti – Lazuri 2-5

Sătmărel – Cărăşeu 0-5

Dorolţ – Vetiş 6-3

Medieş – Odoreu 3-2

Livada – Oraşu Nou 1-5

Botiz – a stat.

 

Clasament:

1. Someşul Cărăşeu    

2. Recolta Dorolţ                    

3. Turul Micula           

4. Energia Negreşti     

5. Sportul Botiz                      

6. Victoria Apa                       

7. Talna Oraşu Nou    

8. Dacia Medieş                     

9. AS Livada              

10. Viitorul Vetiş                    

11. Voinţa Doba                     

12. Someşul Odoreu

13. Voinţa Lazuri                    

14. Unirea Păuleşti                  

15. Voinţa Sătmărel    

 

Etapa a 10-a, 29-30 septembrie (ora 15:00 şi 17:00):

Sâmbătă, 29 septembrie: Odoreu – Oraşu Nou, Doba – Apa.

Duminică, 30 septembrie: Botiz – Dorolţ, Micula – Negreşti, Cărăşeu – Păuleşti, Lazuri – Sătmărel, Medieş – Livada. Vetiş stă.

 

Seria B:

Tăşnad – Urziceni 3-2

Oar – Moftinu Mare 4-0

Moftinu Mic – Căpleni 0-0

Andrid – Pişcolt 0-0

Căuaş – Berveni 11-1

Ciumeşti – Sanislău 1-3

Cămin - Babţa 4-0

Jocul Petreşti – Foieni nu s-a disputat.

 

Clasament:

1. Unirea 08 Tăşnad   

2. Schwaben Cămin    

3. Someşul Oar                      

4. Olimpia Căuaş                    

5. Gloria Moftinu Mare           

7. Scham. Ciumeşti     

6. Stăruinţa Berveni     

9. Unirea Pişcolt                     

8. Kneho Urziceni                   

10. Fortuna Căpleni    

11. Crasna Moftinu Mic          

12. Real Andrid                      

15. Frohlich Foieni                  

13. Victoria Petreşti    

16. Recolta Sanislău    

14. Voinţa Babţa                    

 

Etapa a 10-a, duminică 30 septembrie (ora 15:00 şi 17:00): Pişcolt – Berveni, Moftinu Mic – Petreşti, Babţa – Sanislău, Moftinu Mare – Tăşnad, Căpleni – Foieni, Cămin – Ciumeşti, Urziceni – Oar, Andrid – Căuaş.

1012 vizite
Distribuie pe