Locale Altele
Joi, 13 August 2020
Joi, 13 Aug 2020
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Răsturnare de situaţie în clasamentul ligii a IV-a Seria B
Veronica Hodas  - Luni, 1 Octombrie 2012

Dacă timp de câteva etape Unirea Tăşnad a fost în fruntea clasamentului Seriei B a Ligii a IV-a la fotbal, după etapa a X-a a coborât două locuri, aflându-se acum pe poziţia a III-a.

Liderul clasamentului este acum Schwaben Cămin care a învins, pe teren propriu, Schamagosch Ciumeşti cu scorul de 6-0.

În seria A, lider rămâne Someşul Cărăşeu care a învins acasă Unirea Păuleşti cu scorul de 6-1.

 

Rezultatele etapei a X-a din Liga a IV-a la fotbal:

 

Seria A:

Odoreu – Oraşu Nou 0-2

Doba – Apa 3-4

Botiz – Dorolţ 0-0

Micula – Negreşti 2-1

Cărăşeu – Păuleşti 6-1

Lazuri – Sătmărel 1-2

Medieş – Livada 4-2

Vetiş a stat.

 

Clasament:

1. Someşul Cărăşeu    

2. Turul Micula           

3. Recolta Dorolţ                    

4. Victoria Apa                       

5. Sportul Botiz                      

6. Talna Oraşu Nou    

7. Energia Negreşti

8. Dacia Medieş                     

9. AS Livada              

10. Viitorul Vetiş                    

11. Voinţa Doba                     

12. Someşul Odoreu   

13. Voinţa Lazuri                    

14. Voinţa Sătmărel    

15. Unirea Păuleşti                  

 

Etapa a 11-a, 6-7 octombrie (ora 13:00 şi 15:00):

Sâmbătă, 6 octombrie: Negreşti – Botiz.

Duminică, 7 octombrie: Păuleşti – Medieş, Oraşu Nou – Lazuri, Dorolţ – Micula, Cărăşeu – Livada, Vetiş – Apa, Sătmărel – Odoreu. Doba stă.

 

Seria B:

Pişcolt – Berveni 5-0

Moftinu Mic – Petreşti 0-0

Babţa – Sanislău 2-2

Moftinu Mare – Tăşnad 3-2

Căpleni – Foieni 2-0

Cămin – Ciumeşti 6-0

Urziceni – Oar 0-3

Andrid – Căuaş 2-1

 

Clasament:

1. Schwaben Cămin    

2. Someşul Oar                      

3. Unirea 08 Tăşnad   

4. Olimpia Căuaş                    

5. Gloria Moftinu Mare           

6. Scham. Ciumeşti     

7. Unirea Pişcolt                     

8. Fortuna Căpleni                  

9. Stăruinţa Berveni     

8. Kneho Urziceni                   

12. Real Andrid                      

11. Crasna Moftinu Mic          

13. Victoria Petreşti    

15. Frohlich Foieni                  

16. Recolta Sanislău    

14. Voinţa Babţa                    

 

Etapa a 11-a, 6-7 octombrie (ora 13:00 şi 15:00):

Sâmbătă, 6 octombrie: Tăşnad – Andrid, Oar – Pişcolt.

Duminică, 7 octombrie: Sanislău – Moftinu Mic, Căpleni – Cămin, Berveni – Urziceni, Petreşti – Babţa, Moftinu Mare – Căuaş, Foieni – Ciumeşti.

1644 vizite
Distribuie pe