Locale Altele
Vineri, 10 Aprilie 2020
Vin, 10 Apr 2020
LocaleSportLocalInternInternaţionalAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Someşul Oar, pe primul loc în seria B a Ligii a IV-a
Veronica Hodas  - Luni, 8 Octombrie 2012

Săptămâna trecută au avut loc meciurile etapei a XI-a a Ligii a IV-a la fotbal.

După această etapă, pe primul loc în Seria A rămâne Someşul Cărăşeu cu 27 puncte, care a învins AS Livada cu scorul de 6-1.

Schimbarea e din nou în Seria B, poziţia de lider a luat-o acum Someşul Oar, care s-a impus la scor în faţa formaţiei Unirea Pişcolt, 9-0.

 

Rezultatele etapei a XI-a din Liga a IV-a la fotbal:

 

Seria A:

Negreşti – Botiz 3-2

Păuleşti – Medieş 1-1

Oraşu Nou – Lazuri 3-0

Dorolţ – Micula 0-1

Cărăşeu – Livada 6-1

Vetiş – Apa 0-1

Sătmărel – Odoreu 0-2

Voinţa Doba a stat.

 

Clasament:

1. Someşul Cărăşeu    

2. Turul Micula           

3. Recolta Dorolţ                    

4. Victoria Apa                       

5. Talna Oraşu Nou    

6. Energia Negreşti     

7. Sportul Botiz                      

8. Dacia Medieş                     

9. AS Livada              

10. Someşul Odoreu   

11. Viitorul Vetiş                    

12. Voinţa Doba                     

13. Voinţa Lazuri                    

14. Voinţa Sătmărel    

15. Unirea Păuleşti                  

 

Etapa a 12-a, 13-14 octombrie (ora 13:00 şi 15:00):

Sâmbătă, 13 octombrie: Apa – Dorolţ, Odoreu – Păuleşti.

Duminică, 14 octombrie: Medieş – Cărăşeu, Micula – Vetiş, Livada – Lazuri, Botiz – Doba, Sătmărel – Oraşu Nou. Energia Negreşti - stă.

 

Seria B:

Tăşnad – Andrid 2-0

Oar – Pişcolt 9-0

Sanislău – Moftinu Mic 0-3

Căpleni – Cămin 0-1

Berveni – Urziceni 1-2

Petreşti – Babţa 0-0

Moftinu Mare – Căuaş 2-1

Foieni – Ciumeşti 1-0

 

Clasament:

1. Someşul Oar                      

2. Schwaben Cămin    

3. Unirea 08 Tăşnad   

4. Olimpia Căuaş                    

5. Gloria Moftinu Mare           

6. Scham. Ciumeşti     

7. Fortuna Căpleni                  

8. Kneho Urziceni                   

9. Unirea Pişcolt                     

10. Crasna Moftinu Mic          

11. Frohlich Foieni                  

12. Stăruinţa Berveni

13. Real Andrid          

14. Victoria Petreşti    

15. Recolta Sanislău    

16. Voinţa Babţa                    

 

Etapa a 12-a, 13-14 octombrie (ora 13:00 şi 15:00):

Sâmbătă, 13 octombrie: Oar – Berveni.

Duminică, 14 octombrie: Andrid – Moftinu Mare, Babţa – Foieni, Căuaş – Urziceni, Ciumeşti – Petreşti, Pişcolt – Tăşnad, Moftinu Mic – Cămin, Sanislău – Căpleni.

1022 vizite
Distribuie pe