Sam, 29 Feb 2020

Handbaliștii au fost īnvinși īn amical
Veronica Hodas  - Duminica, 3 Februarie 2013

CSM Satu Mare – CSM Oradea 31-39 (17-18)

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au jucat vineri, īn sala LPS, un meci amical īn compania formației CSM Oradea. Sătmărenii au fost īnvinși cu scorul de 39-31.

Jucătorii sătmăreni au condus īn primele minute ale partidei, după care bihorenii au preluat conducerea īnsă nu pentru multi timp. Elevii tehnicianului Nicolae Istrate au reușit să egaleze, iar la pauză au fost conduși cu un singur punct 18-17.

Īn partea doua a jocului, oaspeții, avānd și un lot mult mai numeros au dominat īntreaga repriză, pentru ca la final să īnvingă.

„Am dorit să testăm potenţialul echipei īn acest moment şi sunt mulţumit de evoluţia formaţiei noastre. Asta mai ales că īntr-un timp foarte scurt am reuşit să integrăm īn echipă jucători noi, care sperăm să rămānă şi să confirme la noi īn acest retur”, ne-a declarat Nicolae Istrate

Cioroiu, Pogyin㠖 Rogoz 5, Oşvat 1, Ciaca 1, Chira 6, Morar 2, Mateş 3, Santeiu 2, Jurj 5, Varga 4, Albu 2