La sfârşitul acestei săptămâni, sătmărenii sunt invitaţi la expoziţia anuală a Asociaţiei crescătorilor de păsări şi animale mici, organizată la Casa de Cultură a Sindicatelor.
Vizitatorii vor putea admira aproape 400 de porumbei din 43 de rase diferite, alte sute de iepuri din 10 rase diferite, găini şi cocoşi din cele mai „ciudate” rase, precum şi canari, păuni şi fazani. Expoziţia poate fi vizitată sâmbătă între orele 9 şi 18, iar duminică între 9 şi 15.
Pareri (1)Autor : demisia.myforum.ro Foarte frumoase poze.
Cumpar ziarul gnv Satu Mare din data de 17 si 18 ianuarie 2005 .ofer300 lei noi . (30-01-2009,16:19)
Satu Mare ar putea intra în Cartea Recordurilor cu cel mai lung flashmob din România. Cea care vrea să doboare recordul deţinut în prezent de municipiul Iaşi este coregrafa Erika Lucaci, care a organizat la începutul lunii martie primul flashmob din Satu Mare în incinta hypermarketului Real. Loga Dance Salsa Show
Luni, 19 Iulie 2010 Sătmărenii care au trecut duminică seara prin Pasajul Coposu au avut parte de un spectacol superb, care i-a făcut pe mulţi dintre ei să se oprească din drum şi să admire demonstraţia de dansuri prezentată de cursanţii Loga Dance School. Casting. Mda ;))
Joi, 15 Iulie 2010 Nu mai puţin de 15 sătmărence frumoase s-au prezentat la castingul susţinut miercuri la Hotel Dana II de organizatorii Lingerie International Festival, care va avea loc la Cluj, la începutul lunii septembrie. „Căutăm modele care să se apropie cât mai mult de dimensiunile ideale de 90 – 60 – 90, în ceea ce priveşte proporţiile". A început Samfest Rock 2010
Vineri, 09 Iulie 2010 Sute de rockeri din toată ţara s-au adunat joi la Aeroclubul din Satu Mare, pentru a asista la debutul celei de-a VI-a ediţii a festivalului Samfest Rock. Încă de la început au avut parte de un show pe cinste, cu trupa sătmăreană Majestic. 2Shae – The Beatboxer
Miercuri, 07 Iulie 2010 Bagă beat-ul în sătmăreni şi face furori pe Youtube. 2Shae, pe numele său „civil” Ervin Herşkovics este cel mai tare beatboxer al Sătmarului, adică un fel de om-orchestră care imită instrumente şi sunete muzicale folosindu-se doar de propria voce.