Locale Altele
Miercuri, 18 Iunie 2025
Mie, 18 Iun 2025
LocaleSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentLocaleInternInternaţionalCelebrităţiPink BlogŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Angajatele de pe Wall Street fac cariera si la Playboy
Hotnews  - Joi, 2 Octombrie 2008
Foto editorii revistei Playboy au pornit in cautarea unor modele care sa pozeze pentru cea mai recent infiintata rubrica - "Femeile de pe Wall Street". Rubrica a fost inspirata de criza financiara globala.

"Atunci cand primesc doar stiri negative, aceasta rubrica i-ar putea face pe oameni sa zambeasca, prezentandu-le si cealalta fata a monedei", sustine Gary Cole, foto editorul revistei. Nu e prima oara cand colapsul financiar este sursa de inspiratie pentru Playboy. Revista a publicat deja un fotoreportaj similar, numit "Femeile din Enron".

Rubrica va aparea in editia din februarie 2009, atat in revista, cat si in varianta  online a acesteia, arata Reuters.

Acum, foto editorii Playboy cauta 20 de tinere care sa aiba peste 18 ani, sa fie atragatoare si sa lucreze pe Wall Street sau cel putin in domeniul finantelor. "Ar fi interesant sa gasim pe cineva care este sau a fost analist financiar", a spus Cole.
Tags: wall-street  playboy  angajate  
2582 vizite
Distribuie pe