Marti, 22 Mai 2012 Anunţuri     Galerie Foto     Harta judeţului     Harta Satu Mare     Coduri poştale     Party Foto    
HomeLocaleInterneExterneSportDivertismentLocaleInternInternaţionalCelebrităţiPink BlogŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleBlogZone
Abonare newsletter
Email :









Filmuletzu` zilei
Băsescu bătut de ţărani
Căutaţi pixelu albastru!
Pink Blog
Unde eşti, copilărie?

Imi aduc aminte de parca ar fi fost ieri cum saream elasticul cu fetele in fata blocului, cum ma jucam cu copiii la groapa de nisip din curtea scolii sau cum alergam nebuneste pe digul Somesului. Nu mai contau nici loviturile sau juliturile de pe urma cazaturilor pe pietrisul de langa tobogane...
Frumuseţile Sătmarului
GALERIE FOTO





CAUTA     Web  satumareonline.ro       
Playboy Girl de Satu Mare
Florin Răchitan - Luni, 20 Septembrie 2010

Tabloidele au fost pline în ultimele zile cu ştiri şi imagini de la petrecerea Playboy Mansion de la Palatul Snagov, prima de acest gen din Europa, la care guest-star a fost însăşi Pamela Anderson, la care încă visează milioane de bărbaţi de pe planetă. Puţină lume ştie, însă, că la petrecere a participat şi o sătmăreancă.


 

Daiana Feher s-a născut la Satu Mare şi a crescut în Micro 16, iar de câţiva ani este un fotomodel apreciat nu doar în România, ci şi la nivel internaţional.


 

În adolescenţă a câştigat titlul de Miss Liceul Unio în 2004, iar la finala pe judeţ a fost declarată cea mai sexy boboacă din acel an. Aceste titluri au luat-o oarecum prin surprindere, deoarece în şcoala generală a fost un fel de răţuşca cea urâtă a clasei. „M-am schimbat complet atunci când am intrat în liceu. De la vestimentaţie până la atitudine, am schimbat tot” – spune frumoasa sătmăreancă.
 

 

Încă nu-şi terminase studiile liceale când a primit deja oferte peste oferte de la diferite agenţii de modeling şi hostessing din ţară. Persoana care a descoperit-o şi căreia îi datorează cel mai mult este Dana Săvuică, celebrul fotomodel care a apărut pe coperta primei ediţii din România a revistei Playboy. Ea a „adoptat-o”, practic, pe sătmăreanca noastră, a primit-o în casa ei din Bucureşti şi a crescut-o ca pe o fiică.
 

 

Succesul nu a întârziat să apară, au început să curgă ofertele, iar Daiana Feher alerga de la un casting la altul, ba pentru a poza în campanii ale unor firme de cosmetice, ba pentru a participa la emisiuni de genul „Te pui cu blondele” sau pentru apariţii în videoclipuri.
 

 

A ajuns şi în Italia, unde a avut o relaţie de lungă durată cu un sătmărean, în timp ce poza pentru reviste de modă şi lifestyle din Milano. „În toată viaţa de până acum am avut doi iubiţi, genul de băieţi cu BMW-uri. După o vreme am simţit că mă sufoc, dacă înţelegi ce vreau să spun” – afirmă blonda superbă într-o declaraţie plină de subînţelesuri.
 

 

Revenită în ţară, a ajuns una dintre ţintele preferate ale tabloidelor, care într-o vreme îi legau foarte des numele de cel al lui Cătălin Botezatu, apoi au „cuplat-o” cu fostul dinamovist Cristi Pulhac.


 

Dacă despre Botezatu preferă să nu comenteze, poveştile despre presupusa relaţie cu Pulhac o distrează. „Eu sunt stelistă, cum să am vreo legătură serioasă cu Pulhac?” – se întreabă sătmăreanca sexy.

  

„Pulhac umblă cu o grămadă de fete, eu fac la fel, adică umblu cu o grămadă de… fete” – râde Daiana Feher, dezvăluind abilităţi subtile de construire a propriei imagini controversate atât cât e necesar pentru a rămâne în centrul atenţiei.
 

 

De-altfel, se bazează pe această abilitate pentru a-şi construi cariera viitoare, tot în domeniile showbiz şi beauty, dar… „nu atât de public”, după cum se exprimă ea. „Am observat că cei care deţin cu adevărat puterea sunt cei din spatele scenei, nu păpuşile blonde de pe podium” – afirmă cea care profită, deocamdată, de imaginea ei de păpuşă, dar pregăteşte deja următoarea etapă din viaţa ei.


 

Până atunci, însă, se distrează la maxim, ca Playboy Party Girl, alături de Pamela Anderson, iar când se satură de viaţa mondenă, dă o fugă până la Satu Mare, unde o aşteaptă mereu „cei mai buni părinţi din lume”, după cum îi caracterizează fiica plecată în lume să-şi caute norocul.




Trimite pe mess Trimite pe mail
Noteaza


POSTEAZA COMENTARIUL TAU
Autor :

E-mail : (nu se va publica)

Web :

Notificare pe mail la raspunsuri ?

Rezultatul adunarii este :
+ =   [de ce?]
Comentariu :

caractere ramase.    
Responsabilitatea juridica revine in totalitate autorului.
1
Pareri (12)
Autor : un baiat
Degeaba comentati proastelor si invidioaselor,este o fata foarte frumoasa si sa fiti ca ea mai trebuie sa va mai nasteti odata,deci ciocul mic!!!DISTRUSELOR
(02-11-2011,17:50)
Autor : MDA
Vai tu Daiana mai bine nu raspundeai ca te -ai facut mai tare de cacao.in primu rand nu stii cat castiga bla bla bla..sau poate tu ii fii ceva star de la Hollywood si ai dreptu sa dispretuiesti lumea cu banii tai castigati sa nu spun cum.
(04-06-2011,16:54)
Autor : una cu creier in cap
=))) serios, fata macar nu te lauda ca te intorci in SM sa faci Goldisul, la "valoarea" ta?! Cica nu vrei sa-ti faci publicitate...nu s-ar zice :))) si daca tot te dai atata de inteligenta ce e cu "stai cu atlasul geografic in fata si traseaza liniile pe unde ma plimb eu" fato, da ce-ti imaginezi ca numai tu te plimbi? Si altii se plimba dar o fac pe bani castigati cu capu, asa se face ca tu nu ai auzit de ei =)))) din pacate se face publicitate doar la fufe care castiga cu fundul, atata se publica la noi pe net, la TV, non-valorile. Si cica se simtea sufocata de aia cu BMW...daca n-au avut bietii bani de avion =))
(29-01-2011,16:28)
Autor : cineva
da...BMW...normal cum sa umble printesa cu alte masini e clar ca umbla dupa bani...stie si ea sa se dezbrace,bv.mare realizare.MARE:))))
(11-11-2010,11:55)
Autor : Daiana Feher
"Bla bla bla"... puteai sa iti lasi si tu numele ca sa stiu din partea cui vine acest mesaj! Iti multumesc ca iti faci griji pt situatia mea financiara dar poti sa dormi linistit pt ca eu castig mai bine decat poate visezi tu noapte...si culmea,chiar din aceasta imagine! Nu vreau sa imi fac publicitate...pt ca daca eu nu aveam deja asa ceva, acest articol nu exista! In privinta studiilor mele nu te ingrijora... dupa ce ma plictisesc de vizitat Europa- Marea Britanie si America... ma intorc in SM sa ma inscriu la Vasile Goldis, pana atunci tu poti sa stai cu atlasul geografic pe bancile scolii si sa trasezi cu rosu pe unde umblu eu! Te pup si iti urez o seara placuta! :))))) Ahh ... si multumesc pentru vizita pe blog, te mai astept!
(10-11-2010,23:35)
Autor : blabla
o pitipoanca penibila.isi face publicitate ca sa o intretina cineva..ca nu-i in stare sa faca facultate si sa munceasca
(10-11-2010,20:27)
Autor : Raffa.288
Ce aveti bai nebunilor va aprindeti acuma ca fata o arde doar cu smecheri? E tare fata bravo ei! tine o tot asa Daiana!
(25-09-2010,00:19)
Autor : piticot
Zdreanta de SM. Asta da, "vedeta"! Ne afirmam cu fofoloanca.
(24-09-2010,12:17)
Autor : cosmin
mi dor de matusica mea:X:* thoamen de cand nu te-am vazut>:D< tine-o tot asa:* mi-s mandru de tn:X
(24-09-2010,00:39)
Autor : A.
Foarte tareee :D daiana e prietena meaaaaa!!!!!! o iubesc pe prietena mea!
(20-09-2010,18:50)
Autor : Marian B
pacat ca nu mai vine asa des in SM :((( e genul de femeie pe care daca o vezi uiti de toate necazurile si ratele in banca. Frumoasa creatura!
(20-09-2010,06:59)
Autor : nicu pop
ahahaha, daaaa, frumos interviul. doi iubiti cu bmw:P seria 3 si 7:P ei rachitane ce iti plac tie pozele astea mai "hmmmm". sa vezi cum creste nr de vizitatori pe maine :)
(20-09-2010,03:18)
1
Vizite : 4786


Celebrităţi

Beny Ţânţaş a pus mâna pe Natalia Mateuţ
Vineri, 08 Iulie 2011
Ultima cucerire a feciorului cu Bentley Alb, Beny Ţânţaş, este nimeni alta decât noua răsfăţată a presei mondene din România, Natalia Mateuţ, fiica fostului mare internaţional Dorin Mateuţ. Paparazzi de la tabloidul Libertatea i-au surprins recent pe cei doi în ipostaze tandre într-un club de fiţe din Bucureşti. Redăm în continuare articolul din Libertatea.
Monica divorţează de Irinel Columbeanu
Miercuri, 23 Februarie 2011
Monica Columbeanu vrea să divorţeze de Irinel Columbeanu, procesul urmând să înceapă la Judecătoria Buftea pe 21 martie, potrivit site-ului instanţei.
Daniela Crudu a părăsit matinalul Neatza cu Răzvan şi Dani după scandalul cu Leo din Strehaia
Miercuri, 19 Ianuarie 2011
Pentru că a fost implicată într-un scandal cu Leo de la Strehaia, Daniela Crudu nu va mai apărea în emisiunea "Neatza cu Răzvan si Dani" de la Antena 1, dar rămâne sub contract cu postul TV şi ar putea lucra în emisiunea "Un Show Păcătos", prezentată de Dan Capatos.
Vezi cum arată Elisabetta Canalis, iubita lui George Clooney, în costum de baie - GALERIE FOTO
Miercuri, 05 Ianuarie 2011
Iubita lui George Clooney, Elisabetta Canalis, şi-a expus formele într-un costum de baie, pe plaja Los Cabos din Mexic, informează dailymail.co.uk. Deşi are forme pentru care multe reprezentante ale sexului frumos o invidiază, Elisabetta a arătat că este o femeie obişnuită, expunându-şi liniile albe lăsate pe corp de costumul de baie.
Fiica lui Ioan Mircea Paşcu, sexy în revista Elle
Miercuri, 03 Noiembrie 2010
Veronica Paşcu, fiica lui Ioan Mircea Paşcu, fostul ministru al Apărării, a pozat dezbrăcată, în ipostaze provocatoare, pentru Elle România. Topmodelul, foarte cunoscut în Italia, apare în numărul din noiembrie al revistei.




Echipa     Contact     creat de Altersoft
 
Statistici