Locale Altele
Marti, 22 Octombrie 2019
Marti, 22 Oct 2019
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Loredana, Zdob și Zdub, BUG Mafia – vedetele Zilelor Orașului Satu Mare
Primăria Satu Mare  - Duminica, 18 Mai 2014

Organizatorii – Primăria Satu Mare și Centrul Cultural G.M. Zamfirescu – au pregătit un program tare pentru ediția din acest an a Zilelor Orașului, care se vor desfășura între 30 mai și 1 iunie.

Pentru fiecare seară sunt asigurate pentru scena principală din Centrul Nou vedete de top, precum Loredana sau băieții din trupa de hardcore moldovenesc Zdob și Zdub, care vor concerta pentru prima oară la Satu Mare, dar și supărații de la BUG Mafia, care au mai fost pe la noi.

“Încălzirea” se va face în fiecare seară cu interpreți sau trupe nu mai puțin valoroase, precum Vank sau Mihai Mărgineanu, precum și cu cele care sunt acum în vogă, precum What’s UP, Smiley sau Sylvia. Publicul maghiar și nu numai va avea cu siguranță plăcerea să-i revadă la Satu Mare, după vreo 10 ani, pe veteranii regae-ului unguresc, Ladanybene 27.

Nu lipsesc din program nici alte manifestări tradiționale, precum concursul de Miss sau Crosul Tineretului și, cu ocazia Zilei Internaționale a Copiilor, aproape toată ziua de duminică este rezervată acestei categorii de vârstă, cu manifestări specifice.

În tot acest timp, pe scena a II-a amplasată în Piața Vasile Lucaciu vor evolua cei mai cunoscuți interpreți de muzică populară și folk din județul Satu Mare, dar și invitați de onoare din țară și din străinătate.


Programul Zilelor Oraşului Satu Mare 2014


Scena I din Piaţa 25 Octombrie


Vineri, 30 mai 2014 

ora 15: probe de sunet

ora 18: Deschidere oficială

Directorul de program în România va înmâna premiul şi distincţia ,,Capitala Earth Hour”  primarului municipiului Satu Mare

Primul Pop Symphony din România cu trupa ,,Distinto” acompaniată de Filarmonica Dinu Lipatti, alături de dansatori sportivi de la ,,Royal Dance Club”        

ora 20: Concerte ale formaţiilor locale – Rafael, Dots

ora 21  Concert What’s UP

Ora 21.50  Dans hip-hop cu trupa Crazy Dancers

ora 22: Concert Smiley

Ora 22.50 Dans sportiv - Black & White Angels

ora 23: Concert al trupei Zdob şi Zdub

ora 24: Parada DJ : Dj Gabi, Dj Rhico, Dj Leviciusz, Dj Adrian Lenghel, Dj Pepe

 

Sâmbătă, 31 mai 2014


ora 11: Start la Crosul Tineretului

ora 12: Premierea sportivilor participanţi la Crosul Tineretului

ora 15: probe de sunet

ora 18: Concerte ale trupelor locale: Vlady & Bittzu, Ilinca Ralu acompaniată de trupa Inedit, Tudor Toduţ & Band,

ora 19.45: Dans modern cu Still Junior, Still şi Mistic (Palatul Copiilor)

ora 20: Concurs Miss Satu Mare 2014

ora 22: Concert al trupei Ladanybene 27

ora 22.50 Dans sportiv - BailarteDanceSchool  - salsa şi rueda

ora 23:00 Concert al trupei Vank

ora 23:45 Extragere premiu PRO FM (10.000 lei)

ora 24: Concert - Loredana

ora 1: Foc de artificii


Duminică, 1 iunie 2014

ora 11: Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului -

Muzică uşoară cu Steluţele Inedit de la Palatul Copiilor

Aerobic şi balet cu elevele Şcolii Generale „Octavian Goga”

Muzică populară cu Ansamblul Codrişorul de la Palatul Copiilor

Spectacol al Grădiniţei Voinicelul

Mini Folcloriada – moderator Otilia Matioc

Demonstraţie Fitness cu elevele Şcolii Generale din Agriş

Crazy Dancers

Still Junior

Invitat Mister Nicu

ora 16:00 pauza (probe de sunet)

ora 18:00 Trupe locale: Formaţia Synergy de la Şcoala de Arte, Funky Jazz

ora 20:00 Concert Sylvia

ora 20.30: Concert Mărgineanu

ora 21.30: Concert al trupei BUG Mafia

 

Scena II din Piaţa Vasile Lucaciu

 
Vineri, 30 mai 2014 

ora 18:00- Prezentare –Marius Chis

Concerte folk

ora 18,15 - Raluca Dumitru

ora 18,30 - George Negrea

ora 19,00 - Georgeta Govor

ora 19,30 - Park Folk Group

ora 20,30 - Tavi Bud 

ora 21,00 - Gheorghe Georghiu

                                               
Sâmbătă, 31 mai 2014

Spectacol de tradiţii şi folclor

ora 16,00 – Dans maghiar-Csodaszarvas

ora 16,30 - Dans ţigănesc

ora 17,00 - Dans ucrainean – Ansamblul de cântece şi dansuri din Ujgorod

ora 18.00 - Dans German - Gemainsam

ora 19.00 - Andrada Barsauan

Ionela Toma

Vlad Doros

Ansamblu Magura si Maria Petca Poptean, Petrica si Danut Zele

Dumitru Dobrican cu Dantausii VS Cununita

Nicolae Sabau

Nicolae Muresan

Invitat special: Sava Negreanu


Duminică, 1 iunie 2014

ora 16:00: Concerte ale artiştilor locali: Ghiță Blidar, A. Munteanu, Şcoala de Arte, etc.            

ora 17.00: Georgiana Marina, Sorin Buc, Ansamblul Ceatara Carei si Ana Holdis Pop

Invitaţi speciali: Angela Buciu 

Dumitru Farcas

Petrica Muresan

Cristian Pomohaci

Orchestra Horile Satmarului care acompaniaza  toti invitatii.

1398 vizite
Distribuie pe