Locale Altele
Marti, 30 Noiembrie 2021
Marti, 30 Nov 2021
Programul spectacolelor Teatrului de Nord pentru luna aprilie
Teatrul de Nord Satu Mare  - Miercuri, 25 Martie 2015

Teatrul de Nord Satu Mare pune la dispoziția iubitorilor de teatru, programul spectacolelor pe  luna aprilie.

Astfel, joi, 2 aprilie, de la ora 17.00, la Casa de Cultură a Sindicatelor, Sala Mare, se va relua piesa „O scrisoare pierdută” de I.L. Caragiale în regia lui Sorin Militaru. Scenografia: Szabó Anna Boglárka, Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi.

Abonament ”Liviu Rebreanu”.

Sâmbătă 4 aprilie, ora 11.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru „FRUMOASA ȘI BESTIA” adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm. Premieră.

Regia artistică: Andrei Mihalache, Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță, Coregrafia: Gabriela Tănase.

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Luni 6 aprilie, ora 10.00 și 12.00 - Casa de Cultură, Sala Mare „IVAN TURBINCĂ” adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu, Scenografia: Oana Cernea, Muzica: Dorin Griguță, Coregrafia: Gabriela Tănase.

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Marți 7 aprilie, ora 10.00 și 12.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru ”FRUMOASA ȘI BESTIA” adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Miercuri 8 aprilie, ora 10.00 și 12.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru „FRUMOASA ȘI BESTIA” adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Joi 9 aprilie, ora 10.00 și 11.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru „FRUMOASA ȘI BESTIA” adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Joi 9 aprilie, ora 14.00 - Casa de Cultură, Sala Mare „O SCRISOARE PIERDUTĂ” de I.L. Caragiale

Marți 21 aprilie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare „ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache, Coregrafia: Gabriela Tănase, Pregătirea muzicală: Dorin Griguță, Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău, Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei - abonament ”Mihai Eminescu”.

Joi 23 aprilie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare „ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA” adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Sâmbătă 25 aprilie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare „O SCRISOARE PIERDUTĂ” de I.L. Caragiale

Duminică 26 aprilie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare „ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA” adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache, Coregrafia: Gabriela Tănase, Pregătirea muzicală: Dorin Griguță, Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,, Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei
- Premieră - Abonament ”Ștefan Mareș”.

Luni 27 aprilie, ora 10.00 și 11.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru „FRUMOASA ȘI BESTIA” .

Marți 28 aprilie, ora 10.00 și 11.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru „FRUMOASA ȘI BESTIA” adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm.

 

 

 

 

 

741 vizite
Distribuie pe