Locale Altele
Sambata, 20 Iulie 2019
Sam, 20 Iul 2019
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Programul complet al Zilelor Orașului Satu Mare 2015
Veronica Hodas  - Luni, 25 Mai 2015

Au mai rămas doar câteva zile până când sătmărenii vor sărbători cea de-a XIX-a ediție a Zilelor Orașului Satu Mare, iar primarul municipiului, Dorel Coica, alături de responsabila cu activităţile culturale din cadrul Primăriei Satu Mare, Natalia Covaci au susținut luni o conferință de presă în care au prezentat programul complet al acestei sărbători.

În acest an, evenimentele se vor desfășura doar în Centrul Nou și Centrul Vechi, scena de muzică populară va fi amplasată în fața Casei de Modă.

Târgul meșterilor populari va avea loc în acest an pe Pietonala „Corneliu Coposu”, manifestările sportive se vor desfășura în parcarea din fața Catedralei Romano-Catolice, iar agenții economici își amplasa tarabele în Piața 25 Octombrie și în sensul giratoriu.

Deschiderea oficială va avea loc vineri, la ora 18.00.

Programul Zilelor Oraşului Satu Mare

Scena I din P-ţa 25 Octombrie

Vineri 29 mai 2015 

ora 18:00 - Deschidere oficială

Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” şi al Coralei ,,Arhanghelii”

ora 19:00 – Spectacol pentru copii cu ,,GAŞCA ZURLI”

ora 20:00 – Concert Rafael

ora 20:15 – Concert pop-blues cu formaţia Colour Impulse

ora 20:40 – Solo chitară Alex Marian

ora 20:50 – Dans hip hop cu Crazy Dancers

ora 21:00 - Concert ,,PROCONSUL”

ora 22:00 - Concert ”VAMA”

ora 23:00 - Concert al trupei ”BUG Mafia”

ora 24:00 – DJ Party cu dj Gaby, Leviciusz, Adi Lenghel, Rhico, Pepe

Sâmbătă 30 mai 2015

ora 17:00 – Concert cu formaţia Inedit

ora 17.35 – Dans hip hop cu trupa Still

ora 17.45 – Concert folk cu Ionel Bledea, Roxana Gheorghiu, Loredana Morar şi Sorin Bălaj

ora 18.25 – Concert Melisa Ţolea

ora 18.35 – Concert Sylvie

ora 19.00 – Concert SMILEY&FRIENDS

(BAXTER, DORIAN, CABRON,  SORE,  ANTONIA, ALEX VELEA, SMILEY)

ora 23.00 – Concert HOLOGRAF

ora 24:00 - Foc de artificii

 

Duminică 31 mai 2015

Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului. Prezintă Ella Bela şi Ştefania Hotca

ora 10.00 – Concurs între grădiniţe “Jandarmii juniori” – Otilia Matioc/Radio Transilvania, Fundaţia Maria

ora 11.30 - Dans, balet, aerobic cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga” – Varga Enikő

ora 11.45 – Concert al formaţiei Inedit

ora 12.20 – Dans cu formaţia Still Junior

ora 12.30 – Cântece cu Filip Alexia Maria

ora 12.40 – Dans hip-hop cu Crazy Kids

ora 12.50 – Hermina Hotca şi Castelanii

18.00 – Concert folk cu Octavian Bud, Adina Hodişan, Georgeta Govor şi Florin Micaş       

ora 19:00 – Concurs ,,MISS ZIUA ORAŞULUI 2015”; participă Black & White Angels (dans hip hop), Passion 4 Salsa (dans salsa); concert pop cu formaţia Ash ft. Elvis

ora 21:00 - Concert Keresztes Ildikó (HU)

ora 22:00 - Concert Delia       

ora 23:00 - Concert al trupei “VOLTAJ”

Scena II din P-ţa Libertăţii 

 Sâmbătă 30 mai 2015

Prezinta -Marius Chis

Ora 15:00 Formatia de dansuri din Homoroade

Palatul Copiilor  -dirijor Petrica Zele

Trandafirii Negrii

Dans Ucrainean

Dans Maghiar ,,Csodaszarvas’’

Dans German,,GEMANSAIME’’

Maria Tripon

Vlad Doros

Cununa Oasului-Petre si Petrica Zele

Sergiu si Dana Matosan

Scoala de arte Satu Mare prof.Chiorean Vasile

Sorin Buc

Hermina Marc

Cununita Satu Mare,Cununita Nazdravana, Leontina Dorca ,

 Maria Carmen Sas ,dirijor Ionica Hainal

Cornel Borza

Marius Ciprian Pop

Sava Negreanu Brudascu

Duminică 31 mai 2015

Ora 16:00 Ghita Blidar

Angela Munteanu

Andrada Barsauan

Romina Sarbe si Cristian Totpati

Georgiana Marina

Maria Petca Poptean si Magura din Tarsolt

Ionela Toma

Ansamblu Ceatara Carei

Laura Bakk

Ana Holdis Pop

Nicolae Sabau

Leontin Ciucur

Lupu si Cornelia Rednic

Petrica Muresan

Dumitru Farcas

Cristian Pomohaci

Acompaniaza Orchestra ,,Horile Satmarului’’ dirijata de profesor Ion Florea  

Program activități Sportive

Sâmbătă- 30 Mai

Ora 11.00 START Crosul Tineretului –

Pe traseul de 2100 m: startul de pe B-dul Transilvania (din dreptul Palatului Administrativ) – Str. Mircea cel Batrân – Str. Micu Klein – Str. Mihai Eminescu – Str. Ghe. Lazăr – B-dul 1 Decembrie 1918 – B-dul Vasile Lucaciu – P-ţa Romană – B-dul Transilvania.

Ora 12.00 –Premierea câstigătorilor Crosului. (pe scena principală)

Ora 13.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății

Alte activități: tir cu arcul, căţărări pe panou

Duminică 31 Mai 

Locația : B-dul 1 decembrie 1918

Ora 11.  Competiție de minifotbal (pe două suprafețe) pt copii.

Ora 15. Copetiție minifotbal OPEN                                       

Ora 11. Competiție Baschet

Ora 11. Competiție Badminton           

Ora 11. Competiție Fotbal Tenis.

Ora 14. Strongest Man – Concurs internaţional

Târgului Meşterilor Populari va avea loc pe Pasajul Pietonal Corneliu Coposu

Spectacolul de stradă ”Happy End” cu trupa ARTTIS, Pasajul Pietonal Corneliu Coposu, 29 mai, ora 17.00.

Înscrierile pentru competițiile sportive se fac la fața locului.

Sponsorul principal este Kaufland România. Sponsori S.C. TEHNIC ASIST S.A., S.C. FLORISAL S.A., BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂ, S.C. AUTONET S.R.L, ASOCIAŢIA D.R.W SATU MARE, COCA COLA HBC ROMANIA, S.C. DERŞIDAN S.R.L.

 

 

 


Zilele Oraşului Satu Mare, ediţia XIX-a 2015Scena I din P-ţa 25 OctombrieVineri 29 mai 2015 ora 18:00 - Deschidere oficială Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” şi al Coralei ,,Arhanghelii”ora 19:00 – Spectacol pentru copii cu ,,GAŞCA ZURLI”ora 20:00 – Concert Rafaelora 20:15 – Concert pop-blues cu formaţia Colour Impulseora 20:40 – Solo chitară Alex Marianora 20:50 – Dans hip hop cu Crazy Dancersora 21:00 - Concert ,,PROCONSUL” ora 22:00 - Concert ”VAMA”ora 23:00 - Concert al trupei ”BUG Mafia”ora 24:00 – DJ Party cu dj Gaby, Leviciusz, Adi Lenghel, Rhico, Pepe Sâmbătă 30 mai 2015ora 17:00 – Concert cu formaţia Ineditora 17.35 – Dans hip hop cu trupa Stillora 17.45 – Concert folk cu Ionel Bledea, Roxana Gheorghiu, Loredana Morar şi Sorin Bălajora 18.25 – Concert Melisa Ţoleaora 18.35 – Concert Sylvieora 19.00 – Concert SMILEY&FRIENDS (BAXTER, DORIAN, CABRON, SORE, ANTONIA, ALEX VELEA, SMILEY)ora 23.00 – Concert HOLOGRAFora 24:00 - Foc de artificii Duminică 31 mai 2015 Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului. Prezintă Ella Bela şi Ştefania Hotcaora 10.00 – Concurs între grădiniţe “Jandarmii juniori” – Otilia Matioc/Radio Transilvania, Fundaţia Mariaora 11.30 - Dans, balet, aerobic cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga” – Varga Enikőora 11.45 – Concert al formaţiei Inedit ora 12.20 – Dans cu formaţia Still Juniorora 12.30 – Cântece cu Filip Alexia Mariaora 12.40 – Dans hip-hop cu Crazy Kidsora 12.50 – Hermina Hotca şi Castelanii 18.00 – Concert folk cu Octavian Bud, Adina Hodişan, Georgeta Govor şi Florin Micaş ora 19:00 – Concurs ,,MISS ZIUA ORAŞULUI 2015”; participă Black & White Angels (dans hip hop), Passion 4 Salsa (dans salsa); concert pop cu formaţia Ash ft. Elvisora 21:00 - Concert Keresztes Ildikó (HU) ora 22:00 - Concert Delia ora 23:00 - Concert al trupei “VOLTAJ” Scena II din P-ţa Libertăţii )Sâmbătă 30 mai 2015Prezinta -Marius Chis Ora 15:00 Formatia de dansuri din HomoroadePalatul Copiilor -dirijor Petrica ZeleTrandafirii NegriiDans UcraineanDans Maghiar ,,Csodaszarvas’’ Dans German,,GEMANSAIME’’Maria TriponVlad DorosCununa Oasului-Petre si Petrica ZeleSergiu si Dana MatosanScoala de arte Satu Mare prof.Chiorean VasileSorin BucHermina MarcCununita Satu Mare,Cununita Nazdravana, Leontina Dorca , Maria Carmen Sas ,dirijor Ionica Hainal Cornel BorzaMarius Ciprian PopSava Negreanu BrudascuDuminică 31 Ora 16:00 Ghita BlidarAngela MunteanuAndrada BarsauanRomina Sarbe si Cristian TotpatiGeorgiana Marina Maria Petca Poptean si Magura din TarsoltIonela TomaAnsamblu Ceatara Carei Laura BakkAna Holdis PopNicolae SabauLeontin CiucurLupu si Cornelia RednicPetrica MuresanDumitru FarcasCristian PomohaciAcompaniaza Orchestra ,,Horile Satmarului’’ dirijata de profesor Ion Florea Program activități Sportive Sâmbătă- 30 MaiOra 11.00 START Crosul Tineretului – Pe traseul de 2100 m: startul de pe B-dul Transilvania (din dreptul Palatului Administrativ) – Str. Mircea cel Batrân – Str. Micu Klein – Str. Mihai Eminescu – Str. Ghe. Lazăr – B-dul 1 Decembrie 1918 – B-dul Vasile Lucaciu – P-ţa Romană – B-dul Transilvania.Ora 12.00 –Premierea câstigătorilor Crosului. (pe scena principală)Ora 13.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța LibertățiiAlte activități: tir cu arcul, căţărări pe panouDuminică 31 Mai Locația : B-dul 1 decembrie 1918Ora 11. Competiție de minifotbal (pe două suprafețe) pt copii.Ora 15. Copetiție minifotbal OPEN Ora 11. Competiție BaschetOra 11. Competiție Badminton Ora 11. Competiție Fotbal Tenis.Ora 14. Strongest Man – Concurs internaţional• Târgului Meşterilor Populari va avea loc pe Pasajul Pietonal Corneliu Coposu• Spectacolul de stradă ”Happy End” cu trupa ARTTIS, Pasajul Pietonal Corneliu Coposu, 29 mai, ora 17.00SPONSOR PRINCIPALKAUFLAND ROMÂNIASPONSORIS.C. TEHNIC ASIST S.A.S.C. FLORISAL S.A.BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂS.C. AUTONET S.R.LASOCIAŢIA D.R.W SATU MARECOCA COLA HBC ROMANIAS.C. DERŞIDAN S.R.L.

Posted by Coica Dorel on Monday, May 25, 2015


2028 vizite
Distribuie pe