Locale Altele
Duminica, 15 Decembrie 2019
Dum, 15 Dec 2019
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Vin băetzii! Încep Zilele Oraşului Satu Mare 2015 - VIDEO
Florin Răchitan  - Vineri, 29 Mai 2015

Programul primei zile a sărbătorii din acest an a oraşului Satu Mare a fost conceput în aşa fel încât să fie de toate pentru toţi, indiferent de vârstă sau gusturi muzicale.


După deschiderea oficială de la ora 18 „pretenţioşii” vor putea urmări un concert extraordinar al Filarmonicii „Dinu Lipattti” şi al Coralei „Arhanghelii”, după care pe scenă va urca Gaşca Zurli, spre încântarea copiilor.

Urmează apoi recitalurile unor interpreţi locali, de la ora 21 domnişoarele vor suspina pe melodiile Proconsul, hipsterimea va cânta toate refrenele cu Tudor Chirilă de la Vama, după care urmează treburile serioase: Mafia pe viaţă!!!


Show-ul primei zile se va încheia după miezul nopţii cu un DJ Party sătmărean, iar programul complet al următoarelor zile poate fi consultat aici.

Scena I din Piaţa 25 Octombrie

Vineri 29 mai 2015

ora 18:00 - Deschidere oficială

Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” şi al Coralei ,,Arhanghelii”

ora 19:00 – Spectacol pentru copii cu ,,GAŞCA ZURLI”

ora 20:00 – Concert Rafael

ora 20:15 – Concert pop-blues cu formaţia Colour Impulse

ora 20:40 – Solo chitară Alex Marian

ora 20:50 – Dans hip hop cu Crazy Dancers

ora 21:00 - Concert ,,PROCONSUL”

ora 22:00 - Concert ”VAMA”

ora 23:00 - Concert al trupei ”BUG Mafia”

ora 24:00 – DJ Party cu dj Gaby, Leviciusz, Adi Lenghel, Rhico, Pepe


Zilele Oraşului Satu Mare, ediţia XIX-a 2015Scena I din P-ţa 25 OctombrieVineri 29 mai 2015 ora 18:00 - Deschidere oficială Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” şi al Coralei ,,Arhanghelii”ora 19:00 – Spectacol pentru copii cu ,,GAŞCA ZURLI”ora 20:00 – Concert Rafaelora 20:15 – Concert pop-blues cu formaţia Colour Impulseora 20:40 – Solo chitară Alex Marianora 20:50 – Dans hip hop cu Crazy Dancersora 21:00 - Concert ,,PROCONSUL” ora 22:00 - Concert ”VAMA”ora 23:00 - Concert al trupei ”BUG Mafia”ora 24:00 – DJ Party cu dj Gaby, Leviciusz, Adi Lenghel, Rhico, Pepe Sâmbătă 30 mai 2015ora 17:00 – Concert cu formaţia Ineditora 17.35 – Dans hip hop cu trupa Stillora 17.45 – Concert folk cu Ionel Bledea, Roxana Gheorghiu, Loredana Morar şi Sorin Bălajora 18.25 – Concert Melisa Ţoleaora 18.35 – Concert Sylvieora 19.00 – Concert SMILEY&FRIENDS (BAXTER, DORIAN, CABRON, SORE, ANTONIA, ALEX VELEA, SMILEY)ora 23.00 – Concert HOLOGRAFora 24:00 - Foc de artificii Duminică 31 mai 2015 Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului. Prezintă Ella Bela şi Ştefania Hotcaora 10.00 – Concurs între grădiniţe “Jandarmii juniori” – Otilia Matioc/Radio Transilvania, Fundaţia Mariaora 11.30 - Dans, balet, aerobic cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga” – Varga Enikőora 11.45 – Concert al formaţiei Inedit ora 12.20 – Dans cu formaţia Still Juniorora 12.30 – Cântece cu Filip Alexia Mariaora 12.40 – Dans hip-hop cu Crazy Kidsora 12.50 – Hermina Hotca şi Castelanii 18.00 – Concert folk cu Octavian Bud, Adina Hodişan, Georgeta Govor şi Florin Micaş ora 19:00 – Concurs ,,MISS ZIUA ORAŞULUI 2015”; participă Black & White Angels (dans hip hop), Passion 4 Salsa (dans salsa); concert pop cu formaţia Ash ft. Elvisora 21:00 - Concert Keresztes Ildikó (HU) ora 22:00 - Concert Delia ora 23:00 - Concert al trupei “VOLTAJ” Scena II din P-ţa Libertăţii )Sâmbătă 30 mai 2015Prezinta -Marius Chis Ora 15:00 Formatia de dansuri din HomoroadePalatul Copiilor -dirijor Petrica ZeleTrandafirii NegriiDans UcraineanDans Maghiar ,,Csodaszarvas’’ Dans German,,GEMANSAIME’’Maria TriponVlad DorosCununa Oasului-Petre si Petrica ZeleSergiu si Dana MatosanScoala de arte Satu Mare prof.Chiorean VasileSorin BucHermina MarcCununita Satu Mare,Cununita Nazdravana, Leontina Dorca , Maria Carmen Sas ,dirijor Ionica Hainal Cornel BorzaMarius Ciprian PopSava Negreanu BrudascuDuminică 31 Ora 16:00 Ghita BlidarAngela MunteanuAndrada BarsauanRomina Sarbe si Cristian TotpatiGeorgiana Marina Maria Petca Poptean si Magura din TarsoltIonela TomaAnsamblu Ceatara Carei Laura BakkAna Holdis PopNicolae SabauLeontin CiucurLupu si Cornelia RednicPetrica MuresanDumitru FarcasCristian PomohaciAcompaniaza Orchestra ,,Horile Satmarului’’ dirijata de profesor Ion Florea Program activități Sportive Sâmbătă- 30 MaiOra 11.00 START Crosul Tineretului – Pe traseul de 2100 m: startul de pe B-dul Transilvania (din dreptul Palatului Administrativ) – Str. Mircea cel Batrân – Str. Micu Klein – Str. Mihai Eminescu – Str. Ghe. Lazăr – B-dul 1 Decembrie 1918 – B-dul Vasile Lucaciu – P-ţa Romană – B-dul Transilvania.Ora 12.00 –Premierea câstigătorilor Crosului. (pe scena principală)Ora 13.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța LibertățiiAlte activități: tir cu arcul, căţărări pe panouDuminică 31 Mai Locația : B-dul 1 decembrie 1918Ora 11. Competiție de minifotbal (pe două suprafețe) pt copii.Ora 15. Copetiție minifotbal OPEN Ora 11. Competiție BaschetOra 11. Competiție Badminton Ora 11. Competiție Fotbal Tenis.Ora 14. Strongest Man – Concurs internaţional• Târgului Meşterilor Populari va avea loc pe Pasajul Pietonal Corneliu Coposu• Spectacolul de stradă ”Happy End” cu trupa ARTTIS, Pasajul Pietonal Corneliu Coposu, 29 mai, ora 17.00SPONSOR PRINCIPALKAUFLAND ROMÂNIASPONSORIS.C. TEHNIC ASIST S.A.S.C. FLORISAL S.A.BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂS.C. AUTONET S.R.LASOCIAŢIA D.R.W SATU MARECOCA COLA HBC ROMANIAS.C. DERŞIDAN S.R.L.

Posted by Coica Dorel on Monday, May 25, 2015


1647 vizite
Distribuie pe