Locale Altele
Miercuri, 11 Decembrie 2019
Mie, 11 Dec 2019
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Programul Zilelor Orașului Satu Mare, ediţia 2014
SM Online  - Joi, 29 Mai 2014

La sfârșitul săptămânii, orașul Satu Mare va fi în sărbătoare. Organizatorii au pregătit și în acest an un program pe gustul tuturor sătmărenilor cu ocazia Zielelor Orașului.

Atât pe scena I, cât și pe scena II, în perioada 30 mai– 1 iunie vor urca artiști de renume care vor susține concerte incendiare pentru publicul sătmărean. De asemenea, în program vor fi multe alte manifestări pe care vă lăsăm să le descoperiți în programul afișat mai jos.

Scena I din Piaţa 25 Octombrie

Vineri 30 mai 2014 

ora 15:00 - Probe de sunet

ora 18:00 - Deschidere oficială

Directorul de program în România va înmâna premiul şi distincţia ,,Capitala Earth Hour”  primarului municipiului Satu Mare.

Primul Pop Symphony din România cu trupa ,,Distinto” acompaniată de Filarmonica  Dinu Lipatti alături de dansatori sportivi de la ,,Royal Dance Club”.      

ora 20:00 - Concerte ale formaţiilor locale - Synergy, Dots

ora 21:00 - Concert “Whats Up”

ora 21:50 - Dans hip hop cu trupa Crazy Dancers

ora 22:00 - Concert ”Smiley”

ora 22:50 - Dans sportiv - Black & White Angels

ora 23:00 - Concert al trupei ”Zdob şi Zdub”

ora 24:00 - Parada DJ : Dj Gabi, Dj Rhico, Dj Leviciusz, Dj Adrian Lenghel, Dj Pepe

Sâmbătă 31 mai 2014

ora 11:00 - Start la Crosul Tineretului

ora 11:10 - Lupte Greco-Romane - CS SATU MARE-CETATE ARDUD

ora 11:30 – Karate - ZANSHIN SATU MARE

ora 11:50 – Karate - SAMURAIUL SATU MARE

ora 12:00 - Premierea sportivilor participanţi la Crosul Tineretului

Demonstraţii sportive

ora 12:30 - Box  - VOINŢA , CS UNIO, OLIMPIA CĂUAŞ

ora 12:50 – Scrimă  - CS SATU MARE

ora 13:10 -  Zumba

ora 13:30 - Kangoo Jumps - NORD VEST KARATE

ora 13:50 - Dans Sportiv - LOGA DANCE CLUB

ora 14:10 - Dans Sportiv - ROYAL DANCE CLUB

ora 15:00 - Probe de sunet

ora 18:30 - Concerte ale trupelor locale: Vlady & Bittzu, Ilinca Ralu acompaniată de trupa Inedit,

ora 19.45 - Dans modern cu Still Junior, Still şi Mistic (Palatul Copiilor)

ora 20:00 - Concurs Miss Ziua Oraşului Satu Mare 2014  - Prezentare de modă Bossini

ora 22:00 - Concert al trupei ”Ladanybene 27”

ora 22.50 - Dans sportiv - Bailarte Dance School  - salsa şi rueda

ora 23:00 - Concert al trupei ”Vunk”

ora 23:45 – Marea extragere a premiului PRO FM  - Cisterna PRO FM & GEMELLI (10.000 lei)

ora 24:00 - Concert - “Loredana”

ora 01:00 - Foc de artificii

Duminică 1 iunie 2014

ora 11:00 - Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului”

                - Muzică uşoară cu Steluţele Inedit de la Palatul Copiilor

ora 11:30  - Fragment din baletul „Albă ca Zăpada” cu elevii Liceului de Artă „Aurel Pop” şi Modefit  Studio

ora 11:40 -  Filip Alexia Maria

ora 11:45 - Mini Folcloriada – concurs de dansuri şi cântece populare între grădiniţe

ora 13:10 -  Dans indian cu Grupa Inimioarelor şi Dans modern cu Grupa Arlechino de la Grădiniţa nr. 1

ora 13.20 -  Dans modern cu Still Junior de la Palatul Copiilor

ora 13.30 -  Hip Hop Dance cu Crazy Kids

ora 13.40 - Demonstraţie de fitness cu elevele Şcolii Generale Agriş

ora 14.00 - Ansamblul „Codrişorul” de la Palatul Copiilor

ora 14.30 - Dans aerobic şi balet cu elevele Şcolii Generale „Octavian Goga”

Invitat:  Mister Nicu

Prezintă:  Mihaela Avaşi

ora 16:00 - pauza (probe de sunet)

ora 18:00 - Trupe locale: Horea Someşan, muzică pop cu Rafaelo, muzică funky jazz cu „Funktion” Satu Mare

ora 20:00 - Concert “Sylvia”

ora 20:30 – Perfect Style

ora 20:45 - Concert ”Mihai Mărgineanu”        

ora 21:30 - Concert al trupei “BUG Mafia”

Scena II din Piaţa Vasile Lucaciu

Vineri 30 mai 2014 

ora 18:00 - Prezentare - Marius Chiş

Concerte folk

ora 18:15 - Raluca Dumitru

ora 18:30 - George Negrea

ora 19:00 - Georgeta Govor

ora 19:30 - Park Folk Group

ora 20:30 - Tavi Bud 

ora 21:00 - Gheorghe Gheorghiu

Sâmbătă 31 mai 2014

Spectacol de tradiţii şi folclor

ora 16:00 – Trupa Trandafirii Negrii 

ora 16:30 - Dans ucrainean - Ansamblul de cântece şi dansuri din Ujgorod

ora 17:30 - Dans maghiar - Csodaszarvas

ora 18:00 - Dans german - Gemainsam

ora 19:00 – Trupa Meda – Medieşu Aurit

ora 19:20 - Şcoala de arte Satu Mare : profesor Vasile Chiorean

ora 19:45 - Ansamblul Măgura şi Maria Petca Poptean, Petrică, Petre şi Dănuţ Zele

ora 20:15 - Nicolae Mureşan, Nicolae Mureşan Jr.

ora 20:45 - Cununiţa Satu Mare, Cununiţa Năzdrăvană, Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, dirijor   Ionică Hainal

ora 22:00 - Invitat special: Sava Negreanu  Brudaşcu

Duminică 1 iunie 2014

Prezintă Marius Chiş

ora 16:45 -  Angela Munteanu

ora 17:00 -  Ghiţă Blidar

ora 17:20 - Sergiu şi Dana Matoşan

ora 17:40 - Vlad Doroş

ora 18:00 - Andrada Bârsăuan

ora 18:20 - Sorin Buc

ora 18:40 - Georgiana Marina

ora 19:00 - Ansamblul Ceatăra Carei şi Ana Holdiş Pop

ora 19:40 – Nicolae Sabău

ora 20:00 - Angela Buciu 

ora 20:30 - Petrică Mureşan

ora 21:00 - Dumitru Fărcaş

ora 21:30 - Cristian Pomohaci

Orchestra “Horile Sătmarului” acompaniază  toţi invitaţii.

Program în Grădina Romei

,,Mesteşuguri civile şi militare în Antica Dacie”

Sambata, 31 mai:

ora 9:30 – parada pe traseul Lupoaica – I.C. Brătianu – Platou şi retur până în Grădina Romei

ora 10:30 – deschiderea taberei şi începerea atelierelor

ora 16:30 – 18:00 – prezentare echipamente, prezentare tehnică militară, demonstraţia cavaleriei,   dueluri demonstrative

ora 18:00 – ateliere meşteşugăreşti până la închiderea programului la ora 20:00

Programul constă în următoarele activităţi:

paradă

atelier de olărit, demonstraţie de lucru la roată

atelier de olărit, demonstraţie de modelare manuală de lut

atelier de olărit, modelare lut pentru copii

atelier de fierărie, demonstraţia fierarului dac

atelier de ţesut, ţesut demonstrativ la război vertical antic

atelier de confecţionare cămaşă din zale de fier, demonstrativ

prezentare/probare echipamente militare

tir cu arcul pentru copii, atelier interactiv cu patru standuri la care copiii vor putea trage câte trei săgeţi fiecare şi li se va explica tehnica de tras cu arcul

prezentarea echipamentelor şi a personajelor prezente

demonstraţii de tehnică militară şi dueluri

demonstraţia cavaleriei dacice.

Alte activităţi

Sâmbătă 31 mai 2014

ora 12:30  -  Deschiderea Târgului Meşterilor Populari – str. I.C. Brătianu

ora 14:00  - Spectacole cu trupa de teatru Arttis: „Calambur” – mimă şi pantomimă, dans; „Doctor   fără voie” de Moliere - Pasajul Pietonal Corneliu Coposu

ora 15.00  -  Muzică ambientală - Jam Jazz Session - Pasajul Pietonal Corneliu Coposu

Duminică 1 iunie 2014

ora 11:00 - Parada FLORILOR cu fanfară –pornirea de la Grădina Romei – parada portului popular -- Concert de fanfară

ora 15.00 - Expoziţie de fotografie, Muzică ambientală - Jam Jazz Session, standuri de promovare a  oraşului pe pasajul pietonal Corneliu Coposu

ora 15.30 – Concurs Internaţional de Forţă „The Strongest Man” cu invitaţi din România, Ungaria,  Serbia şi Slovacia, str. 1 Decembrie 1918.

 

 

 

 

 

 

 

1659 vizite
Distribuie pe