Locale Altele
Joi, 22 Octombrie 2020
Joi, 22 Oct 2020
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Programul complet al Zilelor Orașului Satu Mare
Primăria Satu Mare  - Luni, 23 Mai 2016

Au mai rămas doar cinci zile până la cea de-a XX-a ediția a Zilelor Orașului Satu Mare, iar pentru a vă pregăti din timp pentru acest eveniment, vă punem la dispoziție programul complet al tuturor manifestărilor care vor avea loc în decursul celor trei zile de sărbătoare.

Scena I, P-ța 25 Octombrie

Vineri, 27 mai

Deschidere oficială 

Concert cu tenorul Nagy Norbert - Concert al Filarmonicii ”Dinu Lipatti” Satu Mare

18.00 Spectacol pentru copii cu trupa ,,Zurli”

Street dance cu Black & White Angels

19.00 Direcția 5

20.00 Corina

21.00 Ruby

22.00 Lidia Buble

23.00 Puya & Vescan& Ester& Anastasia

24.00 Spectacol Lasere

Sâmbătă, 28 mai

19.00 Randy & Uddi& Jo& Band

20.00 Kallay Saunders Band/Ungaria

21.20 Loredana

22.30 Chris Norman

24.00 Foc de artificii

Duminică, 29 mai

18.00  Miss Ziua Oraşului Satu Mare

20.00  Fely Donose & Band

20.50  Dans modern cu Trupa Still

21.00 Kerozin/Ungaria

22.00 Hip-hop dance cu Clubul de Dans Crazy Dancers

22.10 Iris                                                           

23.00 Carla’s Dream

Scena II, P-ța Libertăţii

Vineri, 27 mai

17.00 - Concert folk: Sorin Bălaj, Florin Micas , George Negrea, Geta Govor, Ionel Bledea

Seară etno cu sătmărenii: Angela Munteanu,   Ghiţă Blidaru, Sebastian Bodea, Nicu Pop, Cătălin Bococai, Darie Berende, Pionierii, Ciprian Tempe, Meda, Mister, Argus, Bianca Rus, Sentimental, Bravo

Recital

20.00 Ghiţă Munteanu

21.00 Sergiu Vaida şi Nănaşii de la Cluj

22.00 Văru Săndel

Sâmbătă, 28 mai

18.00- Dans german cu Ansamblul minorităţii germane Gemainsaime, Ansamblul minorităţii ucrainiene  Trandafirii Negri, Dans maghiar, Malvina Madăr Iederan, Viorel Pop, Hermina Marc Iluţ, Maria Tripon şi Ansamblul Oaşul, Ansamblul Ceatăra Carei, Ana Holdiş Pop, Laura Back, Romina Sârbe şi Cristian Totpati, Ansamblul Cununiţa Satu Mare: Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, Lucia Potra, Maria şi Mihai Nemeş, Nicolae Mureşan şi Nicolae Mureşan Jr., Vasile Coca, Mariana Deac                      

Duminică, 29 mai

16.00 Program pentru copii cu Ella Bella

18.00 Maria Petca şi Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Fraţii Petreuş, Ansamblul Polorisum din Zalău, Marius Ciprian Pop

20.00 Recital: Sava Negrean Brudaşcu, Petrică Mureşan, Cristian Pomohaci.

Alte activități:

Sâmbătă- 28 Mai

Ora  11.00 Start Crosul Tineretului – B-dul Transilvania                                         

Ora 12.00 Premierea câstigătorilor Crosului.                                                          

 Ora 14.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății, parcarea din fața  catedralei Catolice la diferite ramuri sportive.(lupte, karate , scrima ,judo, kangoo jumps, fitness).

În paralel se va organiza un stand pentru air soft. (programul exact al demonstrațiilor sportive incă nu a fost definitivat)

Duminică 29 Mai 

Ora 10.00 Competiție de minifotbal pentru copii.- Locația: B-dul 1 dec 1918                               

Ora 15.00  The Strongest Men , competiţie de forţă - Catedrala Romano Catolică, 

27 – 29 mai Târgul Meșterilor/Pasajul Corneliu Coposu                                                

27 – 29 mai Expo filatelie/ Istorie şi filatelie în jurul Sătmarului Pasajul Corneliu Coposu.


 

Tags: zilele orasului satu mare 2016  program complet  
3392 vizite
Distribuie pe