Locale Altele
Sambata, 3 Decembrie 2022
Sam, 3 Dec 2022
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook

InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Programul Zilei Oraşului Satu Mare
SM Online  - Sambata, 30 Mai 2009
Cu toate că oficial a mai rămas o singură Zi a Oraşului, manifestările organizate cu această ocazie au fost programate pentru întregul week-end.
 

Chiar dacă numărul şi amploarea manifestărilor nu pot fi comparate cu cele din anii trecuţi, toţi sătmărenii vor găsi câte ceva pe gustul fiecăruia. Prezentăm programul detaliat al evenimentelor pentru cei care doresc să-şi sărbătorească oraşul.

Vineri 29 mai

 

Ora 17 – Deschiderea oficială a Târgului meşterilor populari, Concert Pro Arta Brass

Locaţia: Str. Horea

Organizator: Muzeul Judeţean Satu Mare

 

Ora 18.00 - Chitară acustică modernă – concert Sándor Szabó, Heidrich Roland, Szátvári Csaba

Locaţia: Teatrul de Nord, sala mare

Organizator: Teatrul de Nord

 

Ora 20.00 - Concert inaugural dedicat Zilei Oraşului Satu Mare –  Haendel-Bach-Veracini-Haydn

Locaţia: Catedrala Romano-Catolică Satu Mare, ora 20.00

Organizator: Filarmonica de Stat „Dinu Lipatti”

 

Sâmbătă 30 mai

 

Ora 11 – Deschiderea oficială a Zilei oraşului Satu Mare – Spectacol al Fanfarei Palatului Copiilor împreună cu minoretele Şcolii Generale nr. 10 şi majoretele Colegiului Naţional „Ioan Slavici”

Locaţia: P-ţa 25 Octombrie

Program la scenă

11.30 – 12.00             Ansamblul Inedit de la Palatul Copiilor – muzică dance

12.30 – 13.00              Elevii Şcolii Populare de Artă: Paula Raţ, Ştefana Vaida,

Bianca Petcu, Patrick Iosif – muzică uşoară

13.00 – 13.15              Crazy Dancers – dans hip-hop

13.15 – 13.30              Horea Someşan – muzică etno

13.30 – 13.45              Ameri-k - muzică dance

13.45 – 15.00              Park Folk Grup şi Feathers – folk

15.00 – 15.30              Csaba Cserey şi Tiberiu Foldi – percuţie

15.30 – 16.00              The Underskies – muzică reggae-ska

16.00 – 16.30              Celtic Feet – dans irlandez

16.30 – 17.00              Top Secret – muzică dance

 

18.00 – 19.30              Miss Ziua Oraşului Satu Mare; Gabys Models şi Aldo Blaga

19.30 – 20.30              Deejay David & Doni – muzică house

21.00 – Concert al trupei Zanzibar – pop-rock (Ungaria)

22.00 – Concert al trupei Parlament – pop (România)

23.00 -  Concer al trupei DJ Project – house (România)

Ora 15.00 – Deschiderea programului folcloric pe scena situată în Grădina Romei

15.00 – 16.00              Ansamblul Codrişorul şi Ghiţă blidar

16.00 – 16.15              Ana Holdiş Pop

16.15 – 16.45              Doina Codrului

16.45 – 17.00              Mihai Papariga

17.00 – 17.15              Oana Bozga

17.15 – 17.30              Lucia Sabău

17.30 – 18.00              Cununa Oaşului

18.00 – 18.30              Nepoţii Iancului

18.30 – 18.45              Maria Petca Poptean

18.45 – 19.00              Trandafirii Negri

19.00 – 19.30              Petrică Mureşan

19.30 – 20.00              Maria Tripon şi Cristian Enache

20.00 – 20.30              Egri Csodaszarvas Táncegyüttes

Ora 21.00 – 24.00 Spectacol al Ansamblului Folcloric Cununiţa şi invitaţii Anghelina Timiş şi Florica Zaha

 

Ora 14 – Recepţia oficială

Locaţia: Restaurant Poesis

Organizator: Primăria municipiului Satu Mare

 

Ora 18.00 – Spectacol de teatru - A padlás (Podul) regia Halasi Imre (spectacol în limba maghiară) al Teatrului Thalia - Kosice, Slovacia

Locaţia: Teatrul de Nord - sala mare

Organizator: Teatrul de Nord Satu Mare

 

Ora 21.00 – Stand-up comedy - Trupa Deko Bucureşti

Locaţia: Teatrul de Nord - sala mare

Organizator: Teatrul de Nord Satu Mare

Locaţia: Scena din Grădina Romei

Organizator: Casa de Cultură G.M. Zamfirescu

 

Ora 24.00 – Joc de Artificii – Piaţa 25 Octombrie

 

Duminică 31 mai

 

Ora 11.00 – 15.00 – Sărbătoare dedicată Zilei internaţionale a copilului

Locaţia: Scena din Grădina Romei

Organizator: Teatrul de Nord Satu Mare

 

Ora 16.00 –   Precauţiuni inutile - balet  (spectacol dedicat Zilei Internaţionale a Copilului) al Liceului de Coregrafie şi Artă Dramatică „Octavian Stroia” Cluj-Napoca

Locaţia: Casa de Cultură a Sindicatelor

Organizator: Teatrul de Nord Satu Mare

 

Ora 19.00 – Spectacol de teatru Kovekkel a zsebeben (Pietre în buzunar) de Marie Jones, regia Keresztes Attila  al Teatrului Maghiar de Stat Cluj-Napoca (spectacol în limba maghiară)

Locaţia: Teatrul de Nord Satu Mare- sala mare

Organizator: Teatrul de Nord Satu Mare

 

Tags: program  complet  ziua orasului  satu mare  
2714 vizite
Distribuie pe