Locale Altele
Sambata, 22 Martie 2025
Sam, 22 Mar 2025
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Au fost prinși autorii furturilor din Nisipeni, Necopoi și pădurea Noroieni
Poliția Satu Mare  - Duminica, 29 Martie 2015

Principalii suspecți ai furtului comis în cursul anului 2014 dintr-un bar din localitatea Nisipeni au fost identificați.

Daniel G. de 20 ani și Alexandru T. de 18 ani, au fost identificați vineri, de către  lucrătorii Postului de Poliție Lazuri si P.P. Micula ca fiind principalii suspecți ai furtului comis prin efracție în noaptea de 08/09.07.2014, dintr-un într-un  bar din localitatea Nisipeni, de unde au fost sustrase băuturi alcoolice, fiind cauzat un prejudiciu total de peste 5.000 lei.

Cercetările în cauză continuă . Prejudiciul nu a fost recuperat.

Și suspecții furtului de cazane și componente din cupru de la instalația de fabricat rachiu natural din clădirea unei palincii au fost identificați.

Tot vineri au fost identificați și suspecții furtului de cazane și componente din cupru de la instalația de fabricat rachiu natural din clădirea palinciei situată pe raza loc . Necopoi, com. Homoroade.

Aceștia sunt patru tineri cu vârsta între  21 și 25 ani, respectiv: Robert P., de 21 ani, Arpad P.,  de 23 ani Norbert V., de 24 ani și Zoltan  R., de 25 ani ,  care în perioada 23-26.03.2015 au sustras două cazane și alte părți componente din cupru de la instalația de fabricat rachiu natural din clădirea pălinciei situată pe raza localității Necopoi.

Cu ocazia verificărilor efectuate de către lucrătorii Postului de Poliție Homoroade împreună cu lucrătorii Postului de Poliție Viile Satu Mare s-a reușit recuperarea întregului materialul din care au fost confecționate cazanele din cupru, întrucât acestea au fost tăiate în mai multe bucăți. 

Cercetările continuă cu autorii în stare de libertate în vederea stabilirea întregii activități infracționale a acestora.

Prejudiciul în valoare de 3000 lei cauzat unui sătmărean a fost recuperat

Lucrătorii Postului de Poliție Comunal Lazuri efectuează cercetări privind infracțiunea de furt comisă in perioada ianuarie - martie 2015, din anexa cantonului silvic situat in Pădurea Noroieni.

Principalul suspect a fost identificat la data de 27.03.2015, acesta fiind  Zoltan N., de 22 ani,  care a  pătruns prin forțarea sistemului de închidere in anexa cantonului silvic situat in Pădurea Noroieni, de unde a sustras două motorete aparținând unui angajat al Ocolului Silvic Satu Mare.

Prejudiciul în valoare de 3.000 lei a fost recuperat. Cercetările în cauză continuă.

 

1280 vizite
Distribuie pe


Un sătmărean și-a luat țeapă de 18.000 de euro după ce a cumpărat o rablă de mașină de la bătrân din Botoșani
Încă o ”caravană românească a morții” oprită de vameșii maghiari la Csengersima
Cei trei interlopi au fost arestați. Mascații au blocat strada! VIDEO
Amendă de peste 1.000 de euro pentru un român care a vrut să treacă o mașină pe platformă prin vama maghiară
Mai aveau puțin până la pensie, dar s-a certat cu nevasta și a amenințat-o. Acum nu mai are voie să intre în casă
A vrut să treacă de vama maghiară cu o dubă trasă de altă dubă. Nu a trecut
Un oșan, care fugea de pușcărie, s-a gândit că cel mai bun loc unde să se ascundă de Poliție e acasă. Nu s-a gândit bine
Încă un ”trenuleț” blocat de vameșii maghiari înainte de a intra în România
Fraierul anului: a vrut să intre în țară pe la Vama Petea, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat, deși avea mandat de arestare pe numele său
Între altar și escrocherii
A vrut să treacă o camionetă pe platformă prin vama maghiară. N-a reușit.
Polițiștii au găsit mașina Jmekerului cu Audi într-o șură
Permis de conducere fals cumpărat cu 500 euro
Platformă auto periculoasă oprită la Csengersima. Polițiștii maghiari nu au permis intrarea ei în România
Fraieri pe bandă rulantă la intrarea în țară. Condamnați la pușcărie pentru conducere fără permis, prinși la Vama Petea
Biuţa, „scăpat” de autorităţi
Radare fixe în cinci localităţi din judeţ
Şmecherii se plimbă cu maşinile pe gheaţa lacului Călineşti
Beat la volan, a intrat cu maşina într-o pompă de la benzinărie
Jaf armat la RDS - UPDATE