Locale Altele
Luni, 21 Aprilie 2025
Luni, 21 Apr 2025
LocaleEvenimentAdministratieSocialCulturalPoliticEconomicInfracţionalitateEducaţieReligieSportAlteleOh Canada
Ne găsești pe Facebook


InterneExterneAlteleDivertismentŞtiinţă/TehnolologieAuto/MotoSănătateLifestyleGalerie FotoParty Foto
Tālhărit de bișnițarul cu care a vrut să facă schimb valutar īntr-o parcare din Satu Mare
Poliția Satu Mare  - Marti, 15 Aprilie 2025

La data de 14 aprilie, ora.14.02, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că un bărbat ar fi fost agresat și deposedat de către un alt bărbat de o sumă de bani, în timp ce se afla în parcarea unui restaurant de pe strada Lucian Blaga din municipiul Satu Mare.

În fapt, polițiștii au constat faptul că un bărbat de 48 de ani, din localitatea Gerăușa, ar fi vrut să realizeze un schimb valutar cu un alt bărbat de 67 de ani, din localitatea Păulești, moment în care l-ar fi deposedat, prin pulverizarea înspre acesta a unei substanțe iritant lacrimogene, de suma de 39.000 de lei.

Bărbatul de 48 de ani, a părăsit locul faptei, acesta fiind urmărit și reținut de către doi martori, la scurt timp fiind  imobilizat de către polițiști ajunși la fața locului și condus la sediul poliției.

În urma activităților efectuate, polițiștii au recuperat suma de 20.000 de lei.

Față de bărbat a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore, acesta fiind depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare.

În cauză, cercetările sunt continuate în vederea  stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată.

Facem precizarea că, pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție.

841 vizite
Distribuie pe


Un sătmărean și-a luat țeapă de 18.000 de euro după ce a cumpărat o rablă de mașină de la bătrān din Botoșani
Īncă o ”caravană romānească a morții” oprită de vameșii maghiari la Csengersima
Cei trei interlopi au fost arestați. Mascații au blocat strada! VIDEO
Amendă de peste 1.000 de euro pentru un romān care a vrut să treacă o mașină pe platformă prin vama maghiară
Mai aveau puțin pānă la pensie, dar s-a certat cu nevasta și a amenințat-o. Acum nu mai are voie să intre īn casă
A vrut să treacă de vama maghiară cu o dubă trasă de altă dubă. Nu a trecut
Un oșan, care fugea de pușcărie, s-a gāndit că cel mai bun loc unde să se ascundă de Poliție e acasă. Nu s-a gāndit bine
Īncă un ”trenuleț” blocat de vameșii maghiari īnainte de a intra īn Romānia
Fraierul anului: a vrut să intre īn țară pe la Vama Petea, ca și cum nimic nu s-ar fi īntāmplat, deși avea mandat de arestare pe numele său
Īntre altar și escrocherii
A vrut să treacă o camionetă pe platformă prin vama maghiară. N-a reușit.
Polițiștii au găsit mașina Jmekerului cu Audi īntr-o șură
Permis de conducere fals cumpărat cu 500 euro
Platformă auto periculoasă oprită la Csengersima. Polițiștii maghiari nu au permis intrarea ei īn Romānia
Biuţa, „scăpat” de autorităţi
Fraieri pe bandă rulantă la intrarea īn țară. Condamnați la pușcărie pentru conducere fără permis, prinși la Vama Petea
Radare fixe īn cinci localităţi din judeţ
Şmecherii se plimbă cu maşinile pe gheaţa lacului Călineşti
Beat la volan, a intrat cu maşina īntr-o pompă de la benzinărie
Jaf armat la RDS - UPDATE